Премини към съдържание

нивото на маслото


Препоръчано мнение

Здравейте колеги, при смяна на маслото съм сипал малко повечко, нивото стои на 1 сантиметър над максимума, искам да попитам възможно ли е товада предизвика проблеми.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, по-добре го източи. За този двигател точното количество масло е 2,75л. за да е на белега за максимум. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

..... и аз в момента от заплес съм с малко повече масло в двигателя...няма нищо опасно... :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

:mitsu-smiley: моят съвет е ако е 1см над мах да си го дръпне със спринцовка що да ляга под колата, аз вчера свърших тази работа и мойто беше само 5мм над мах и източих 400мл сега е точно под мах. Не е никък малко да се пренебрегва въпреки че така съм минал почти 6000км без проблем. ;)

Редактирано от tonino_g3
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

През щеката, с дълга игла от хаптеката.

Абе Роско идеята не е съвсем безумна - с една "конска" спринцовка и тънка шлаука накрая през щеката на маслото, нали знаеш вица за гинеколога който прави основен ремон на двигателя през аспуха :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

През щеката, с дълга игла от хаптеката.

Абе Роско идеята не е съвсем безумна - с една "конска" спринцовка и тънка шлаука накрая през щеката на маслото, нали знаеш вица за гинеколога който прави основен ремон на двигателя през аспуха :)

аз съм правил този номер с една 100мл. спринцовка и по дълъг маркуч от системи..........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе, 1 см над максимума гони литър масло, или поне 700 грама..... Баси спринцовката трябва да е....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: :icon_thumbup: айде да се посмеете малко, точно така с дълга шлауфка през щеката и ако имаш подходящата спринцовка 50мл или 100мл става за 5мин. Аз го свърших за около 40мин с 10мл без игла разбира се хахахахах около 40 пъти :mitsu-smiley: :icon_thumbup: :icon_n_king:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Почти във всеки сервиз имат машина за смяна на маслото през щеката.Не вярвам да вземат пари за да ти дръпнат половин литър масло.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...