Премини към съдържание

Мултифункционален дисплей на Колт


jamano

Препоръчано мнение

Привет на феновете на Мицу,

 

от днес ставаме колеги. Един чисто нов червен Колт чака пред нас и много му се радвам.

 

Но радостта ми е малко помрачена от непрофесионалното и некоректно отношение на Балкан Стар, но това е една ужасно дълга тема.

 

Много неприятно нещо е, че мултифункционалният дисплей работи само с оригиналният CD player. А това се разбира чак като прочетеш упътването. Моят вариант е най-ниското оборудване. Та въпросът ми към асовете тук е откъде мога да си намеря такова нещо или има ли друг начин да подкарам дисплея, защото не ми се дават примерно 6-700 лева за такова нещо, а ужасно много ми се иска да го ползвам.

 

Моля само за провелени мнения, защото колата е в гаранционен срок и съответно не може да се рескува и чопли по нея много.

 

Благодаря ви. Дано да ми помогнете!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Оригинално CD можеш да си намериш само от Митсубиши. Може цената да ти се вижда висока, но по принцип всички производители искат безбожни цени за оригиналното аудио оборудване на автомобилите си. Скоро един мой клиент ми се жалва, че от Форд му искали 1400 лева за оригинален CD чейнджър.... Просто приеми, че това му е цената на търсеното от теб CD.

Е, имаш варианти и да спестиш някой лев, но са много съмнителни. Идеята ми е да провериш каква е цената на CD-то в съседните или по-далечни на България страни. За целта трябва да имаш много близки познати там, които да ти свършат работа. Все пак не очаквай да има голяма разлика в цената, но ако тя е в рамките на стотина лева, просто не си заслужава.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Mitsu, благодаря ти за отговора.

Все пак бих оценил още 1-2. Големият бос няма ли да се включи, нали той е гуруту тук? Ако мнението му съвпада с твоето бих оценил да ми го каже.

 

Благодаря!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Оригинално CD можеш да си намериш само от Митсубиши. Може цената да ти се вижда висока, но по принцип всички производители искат безбожни цени за оригиналното аудио оборудване на автомобилите си. Скоро един мой клиент ми се жалва, че от Форд му искали 1400 лева за оригинален CD чейнджър.... Просто приеми, че това му е цената на търсеното от теб CD.

Е, имаш варианти и да спестиш някой лев, но са много съмнителни. Идеята ми е да провериш каква е цената на CD-то в съседните или по-далечни на България страни. За целта трябва да имаш много близки познати там, които да ти свършат работа. Все пак не очаквай да има голяма разлика в цената, но ако тя е в рамките на стотина лева, просто не си заслужава.

 

За съжаление, мисля че колегата е абсолютно прав - оригинално CD едва ли ще си намериш от другаде,освен от Мицубиши...евтиният вариант остава от представител на Мицубиши в чужбина(евентуално) или от ударен/за части автомобил...Цените на оригиналното оборудване наистина са солени,но за коли които са с мултифункционален/вграден дисплей за аудио системата, единственият избор е оригиналнотo Radio/CD/DVD...

 

Това относно намирането на оригинално CD,а сега относно,че дисплея не работи без него: въобще нищо ли не индицира самият дисплей и какво пише по този въпрос в книжка на колата(макар че едва ли пише много), и допита ли се в Балкан Стар, и какво ти казаха там по въпроса?! Звучи малко несериозно дисплея да не работи без CD-то,но щом е така за мен остават 2 варианта:

1.CD-то управлява дисплея ,а данните се подават към него(CD-то)

2.CD-то байпасва данните или просто се проверява за наличието му (или и двете)

 

При вторият вариант може да се направи нещо евентуално и то без да се налага разглабяне по таблото...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление, мисля че колегата е абсолютно прав - оригинално CD едва ли ще си намериш от другаде,освен от Мицубиши...евтиният вариант остава от представител на Мицубиши в чужбина(евентуално) или от ударен/за части автомобил...Цените на оригиналното оборудване наистина са солени,но за коли които са с мултифункционален/вграден дисплей за аудио системата, единственият избор е оригиналнотo Radio/CD/DVD...

 

Това относно намирането на оригинално CD,а сега относно,че дисплея не работи без него: въобще нищо ли не индицира самият дисплей и какво пише по този въпрос в книжка на колата(макар че едва ли пише много), и допита ли се в Балкан Стар, и какво ти казаха там по въпроса?! Звучи малко несериозно дисплея да не работи без CD-то,но щом е така за мен остават 2 варианта:

1.CD-то управлява дисплея ,а данните се подават към него(CD-то)

2.CD-то байпасва данните или просто се проверява за наличието му (или и двете)

 

При вторият вариант може да се направи нещо евентуално и то без да се налага разглабяне по таблото...

 

За съжаление и аз си мисля, че колегата е прав, а не ми се искаше да е така. Дисплея работи и без СD, но показва само моментен разход, а може да показва средна скорост, среден разход, оставащо гориво, разход от точка и т.н. Много неща са и е жалко да не се ползват. Мисля, че оригиналното CD има едно допълнително копче, което командва тия функции, нищо по-специално. Но другите CD-та го нямат. А честно казано МитсуCD не е нищо особено и казват дори, че свири малко некачествено. Затова исках базов вариант без и после да си сложа сам каквото ми хареса, даже мислех с USB вход.

 

Даже питах в Балкан Стар, викат няма грижи, всичко бачка, т.н. После в упътването чета, че без оригиналното няма никакви функции. И това хич не ме учуди, понеже съм ужасно разочарован от търговците на коли, а Балкан Стар не е най-трагичният пример.

 

Жалко наистина, но май ще трябва да се разделя с някакви грешни пари. Благодаря ви на всички все пак!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление и аз си мисля, че колегата е прав, а не ми се искаше да е така. Дисплея работи и без СD, но показва само моментен разход, а може да показва средна скорост, среден разход, оставащо гориво, разход от точка и т.н. Много неща са и е жалко да не се ползват. Мисля, че оригиналното CD има едно допълнително копче, което командва тия функции, нищо по-специално. Но другите CD-та го нямат. А честно казано МитсуCD не е нищо особено и казват дори, че свири малко некачествено. Затова исках базов вариант без и после да си сложа сам каквото ми хареса, даже мислех с USB вход.

 

Даже питах в Балкан Стар, викат няма грижи, всичко бачка, т.н. После в упътването чета, че без оригиналното няма никакви функции. И това хич не ме учуди, понеже съм ужасно разочарован от търговците на коли, а Балкан Стар не е най-трагичният пример.

 

Жалко наистина, но май ще трябва да се разделя с някакви грешни пари. Благодаря ви на всички все пак!

 

Вместо да се косиш за разхода показан върху дисплей за 1500 лева, по добре дай 1500 лева за бензин :D

Гледането на дисплей по време на път е в разрез с безопасността при шофиране :D

Дисплеите са необходими единствено за продажбите на автомобили :D

 

Каквото и да показва дисплея, бензинът ще свършва :D

Бензиностанции колкото искаш :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вместо да се косиш за разхода показан върху дисплей за 1500 лева, по добре дай 1500 лева за бензин :D

Гледането на дисплей по време на път е в разрез с безопасността при шофиране :D

Дисплеите са необходими единствено за продажбите на автомобили :D

 

Каквото и да показва дисплея, бензинът ще свършва :D

Бензиностанции колкото искаш :D

 

Много особено виждане за необходимоста от информацията на дисплея. Това вероятно aga го подхвърля в кръга на шегата, но аз между другото също бих искал всичко което го има да си работи. Още по вече че инфото от бордкомпютъра в голяма степен може да носи успокоение или да е повод за притеснение, ако данните които изписва започнат да се различават много. :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много особено виждане за необходимоста от информацията на дисплея. Това вероятно aga го подхвърля в кръга на шегата, но аз между другото също бих искал всичко което го има да си работи. Още по вече че инфото от бордкомпютъра в голяма степен може да носи успокоение или да е повод за притеснение, ако данните които изписва започнат да се различават много. :D

 

Това, разбира се беше в кръга на шегата, един вид философски да се погледне на нещата.

Много нагло от страна на продавача да не поясни...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Оzначава понижено качество с оглед да си купиш скоро нов, подпомагайки с това икономиката на zападна европа. :D

Това, разбира се беше в кръга на шегата, един вид философски да се погледне на нещата.

Много нагло от страна на продавача да не поясни...

 

Ми той продавача не знаеше. Това е по-скоро непрофесионализъм, отколкото наглост.

Но е доста нагло от страна на :mitsu-smiley: да го направят по този начин, за да си пробутват плейърчетата, дето при това не плейват като хората CD-R и CD-RW на такива цени. Определено черна точка! :mad:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

да го направят по този начин, за да си пробутват плейърчетата, дето при това не плейват като хората CD-R и CD-RW на такива цени. Определено черна точка! :mad:

странно!

при мен cd-r си плейва нормално, за cd-rw - не съм пробвал.

не вярвам нещо 2006 модел cd плейер да е нещо специално.

не се настройвай срещу :mitsu-smiley: ; и другите фирми прецакват за базови модели- преди да го купя проверявах и в много други фирми - и там има доста уловки.доста европейски марки при базовия си модел дори нямат елементарни мерки за сигурност!!!

със сигурност има някакво решение- който търси,намира!

само не се предавай- притежаваш една от най-хубавите марки коли и при това нова/не всеки може да си го позволи!- мойте уважения към всички; дори и към притежателите на VW/ :D :D :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

странно!

при мен cd-r си плейва нормално, за cd-rw - не съм пробвал.

не вярвам нещо 2006 модел cd плейер да е нещо специално.

не се настройвай срещу :mitsu-smiley: ; и другите фирми прецакват за базови модели- преди да го купя проверявах и в много други фирми - и там има доста уловки.доста европейски марки при базовия си модел дори нямат елементарни мерки за сигурност!!!

със сигурност има някакво решение- който търси,намира!

само не се предавай- притежаваш една от най-хубавите марки коли и при това нова/не всеки може да си го позволи!- мойте уважения към всички; дори и към притежателите на VW/ :D :D :D

 

Точно така, при покупка на базов Форд например, вътре няма дори монтирани високоговорители и кабели за тях, а на мястото на радиото има декоративна плочка. При това за всяка малка екстра (която е стандарт при Мицубиши) се плаща солено, и накрая - завършен боклук с екстри. :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

странно!

при мен cd-r си плейва нормално, за cd-rw - не съм пробвал.

не вярвам нещо 2006 модел cd плейер да е нещо специално.

не се настройвай срещу :mitsu-smiley: ; и другите фирми прецакват за базови модели- преди да го купя проверявах и в много други фирми - и там има доста уловки.доста европейски марки при базовия си модел дори нямат елементарни мерки за сигурност!!!

със сигурност има някакво решение- който търси,намира!

само не се предавай- притежаваш една от най-хубавите марки коли и при това нова/не всеки може да си го позволи!- мойте уважения към всички; дори и към притежателите на VW/ :D :D :D

Да, прав си. И аз проверих всички модели. Затова се спрях на японска кола. Поне сигурността я има цялата, а европейските коли почват от купе и двигател и то обикновено правени в Турция или Унгария и накрая цената е доста по-висока, дори за пословично евтини модели като Фиеста и Корса. Полото пък няма абсолютно нищо - не говоря за еърбег за водача или АБС, което би трябвало да е стандарт вече, а му липсва дори делима задна седалка!?!

Колкото до позволяването - учуден съм, но ако можеш да си позволиш нова кола, то това определено е :mitsu-smiley: Сравнявах базовите модели с добавени системите на безопасност (които държах да ги има) и няма никаква конкуренция даже от марки като Шкода, например. Отделно Балкан Стар имаха една чудесна промоция - безплатно каско и облужване за 3 години, което са си няколко бона.

Така че не съм недоволен, само беше хубаво да знам за касетофончето. Та дано :mitsu-smiley: да продължават и занапред да правят хубави и евтини коли!

 

Точно така, при покупка на базов Форд например, вътре няма дори монтирани високоговорители и кабели за тях, а на мястото на радиото има декоративна плочка. При това за всяка малка екстра (която е стандарт при Мицубиши) се плаща солено, и накрая - завършен боклук с екстри. :D

 

Е да не те разочаровам, но и на Колта няма високоговорители, а на мястото на радиото има монтирана декоративна плочка и чекмедже, което реално погледнато си е бонус. Кабелите ги има, но мисля, че и при Фордовете има радиоподготовка, което е точно окабеляването. Иначе за другите "екстри" си прав.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

и накрая - завършен боклук с екстри. :D

 

Някак си това много ми хареса, не знам защо! :D :hysterical:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ще се включа с едно предложение-мини към мен когато имаш време, може да има начин да помогна

 

на моя Грандис имаше фабрично CD, от което се командваха функциите на борд-компютъра ама много гадно свиреше. Когато го смених / с Накамичи/ намерих начин пак да си командвам борд компа, така че всичко е възможно при желание

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

От няколко дни и аз имам вече COLT .Тои също е без радио. Искам да му монтирам неоргинално но то не покрива целия отвор.Някои знае ли как се монтира. Благодар :icon_thumbup:

Вя предварително

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Разбрах че това се казва преходна рамка за радио. Н :icon_rock: якой може ли да ми каже от къде мога да намеря.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това ми попадна в ebay.de:

http://cgi.ebay.de/Original-Mitsubishi-Aut...1QQcmdZViewItem

 

Ако имаш кой да ти го купи и донесе, си в играта! Само че трябва да се действа бързо!

 

Успех!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това ми попадна в ebay.de:

http://cgi.ebay.de/Original-Mitsubishi-Aut...1QQcmdZViewItem

 

Ако имаш кой да ти го купи и донесе, си в играта! Само че трябва да се действа бързо!

 

Успех!

Благодаря, не бях се сетил да търся оригинално радио :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Относно командването на борд компа без оригинално радио може да видите този линк http://www.mitsubishi-forums.com/t13847-el...in-colt-cz3.htm .

 

Така, ако някой не може да си го преведе:

 

Когато ключа е на OFF натиснете бутона A (горе вдясно на дисплея), задръжте A (постояно) завъртете ключа на ON положение и изчакайте да се появи информацията на дисплея (разход , температура т.н.) , тогава натиснете бутона SET (държите А през това време).

 

Ще може да се избере 4 режима на показване на дисплея (

1. Километри които може да изминето със горивото в резервоара.

2. Средна скорост.

3. Моментен разход(по подразбиране).

4. Среден разход.

 

Снимка на показанията.

http://img177.imageshack.us/img177/3332/60048318nr1.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...