Премини към съдържание

Летни гуми


Препоръчано мнение

Здравейте, колеги и честита първа пролет! :) Никой не я пуска тази тема, затова аз се престраших. Та кажете, моля ви, какво предпочитате, дайте повечко инфо за цените на гумите, за размерите.

 

Аз съм си с Каризмичка и гледам за 185/65/14. Ако някой знае къде има по-голям асортимент от гуми из Варна, нека сподели. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В момента при Жижо са най-добрите цени и гумите са докарани тази година(поне които аз съм купил). Може да провериш и в Примекс(Западна промишлена).

Редактирано от XEN
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз понеже не уважавам много това с НАЙ-ДОБРИТЕ ЦЕНИ, докато сам не проверя поне няколко места, така че ако искаш ми кажи какви гуми си си избрал, да ти кажа от Дияна на какви пари мога да ти ги взема. Няма да споменавам отстъпката, защото и аз не знам точно колко е, но нещо от порядъка на 30%, така че кажи какво ти трябва и ако го има там, ще ти кажа цена.

 

Понеже на няколко места вече пиша за тази Дияна, да се знае, нито работя там, нито имам нещо общо с някой от там. Отстъпката е за фирмата, в която работя и просто предлагам и никой не задължавам и не искам да убеждавам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз понеже не уважавам много това с НАЙ-ДОБРИТЕ ЦЕНИ, докато сам не проверя поне няколко места, така че ако искаш ми кажи какви гуми си си избрал, да ти кажа от Дияна на какви пари мога да ти ги взема. Няма да споменавам отстъпката, защото и аз не знам точно колко е, но нещо от порядъка на 30%, така че кажи какво ти трябва и ако го има там, ще ти кажа цена.

 

Понеже на няколко места вече пиша за тази Дияна, да се знае, нито работя там, нито имам нещо общо с някой от там. Отстъпката е за фирмата, в която работя и просто предлагам и никой не задължавам и не искам да убеждавам.

 

Много бе Ранга 30% е повече отколкото съм виждал да дават Дианци. Тогава колко струват гуми с размер 205/50/17 от некитайските марки?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много бе Ранга 30% е повече отколкото съм виждал да дават Дианци. Тогава колко струват гуми с размер 205/50/17 от некитайските марки?

Колега доколкото съм запознат и аз за гумите в Диана, без монтаж на гумите при тях отстъпката е около 20%, ако закупуването на гумите е от фирма,отстъпката може да достигне до 30%.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе :), както казах не знам точно колко, давайте модели, ама ако наистина ви интересува и ще ви кажа цени :). А ако някой обича Маргел вчера пристигна ВИП КАРТА за фирмата и отстъпките са както следва:

 

Джанти - 20%

Гуми - 20%

Масла - 12%

Аксесоари - 12%

Авточасти - 10%

Автоуслуги - 20%

 

Така че и тук бих съдействал.

 

Колкото до момчето, което пита за гуми, от миналата година съм с Goodyear Eagle F1 новата шарка

 

http://www.margel.info/images/tire_model/img676_650x650px_1.jpg

 

и съм много доволен. До сега не са ме предали, но пък все пак са само на един сезон. /Хм сега ги загледах, но мисля че е тази шарката:)/

Редактирано от Rangel Simov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе :), както казах не знам точно колко, давайте модели, ама ако наистина ви интересува и ще ви кажа цени :). А ако някой обича Маргел вчера пристигна ВИП КАРТА за фирмата и отстъпките са както следва:

 

Джанти - 20%

Гуми - 20%

Масла - 12%

Аксесоари - 12%

Авточасти - 10%

Автоуслуги - 20%

 

Така че и тук бих съдействал.

 

Колкото до момчето, което пита за гуми, от миналата година съм с Goodyear Eagle F1 новата шарка

 

http://www.margel.info/images/tire_model/img676_650x650px_1.jpg

 

и съм много доволен. До сега не са ме предали, но пък все пак са само на един сезон. /Хм сега ги загледах, но мисля че е тази шарката:)/

 

Еееее колегаааааа, специално цяла тема бях пуснал, дали някой купува с отстъпка от Маргел ама вече дадох капарото за 4 x 205/40/17" BF Goodrich G-Force Profiler 84W XL от друга фирма за по 139 лева на гума с DOT 2010-та :icon_crying: (без ДДС, че на фирма ще ги взимам иначе 174.64 лева за една). Поне ми кажи, дали тая цена на която, ще ги купувам е добра, за да не ме е яд ?

Ся ме е малко яд, защото гледам че от днес си пуснал темата, явно такъв ми бил късмета :P ;)

Редактирано от cpurage
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе я не си трови нервите за 50лв. Не съм ти видял темата съжалявам, картата за Маргел дойде вчера, но Диана си я имам от мин година. Ако бях видял, щях да ти кажа.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Този Goodyear го няма в моя размер (185/65/14). Гледам сега в Дианата какви гуми има и най-добрият вариант (цена/марка) ми изглежда DUNLOP SP STREET RESPONSE (96 лв/брой), някой има ли опит с тези гуми? Или пък, ако можете да разгледате и другите гуми и да кажете какво препоръчвате. Аз си мислих за някаква Yokohama, но пак няма от моя размер. :(

 

П.П. Според сайта на Маргел (за Варна представен от този човек Жижо), същата гума (Dunlop) струва 126 лв!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз от Goodyear eagle f1 asymmetric съм много доволен от поведението на пътя, но за два сезона и 25 000км вече почти са стигнали до ограничителя, което ми се струва много малко. Гледах няколко теста и наистина им дават лоша оценка за износване. Мисля да минавам на Dunlop, в същия ценови диапазон.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сега пък гледам тестовете на ADAC за 2010 (Моят сайт) и Michelin Energy Saver впечатляват с издръжливост. Въпреки, че са 20 лв/бр по-скъпи от Dunlop-а, ако издържат сезон-два повече ще се изплатят. Хм, интересно ... :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сега пък гледам тестовете на ADAC за 2010 (Моят сайт) и Michelin Energy Saver впечатляват с издръжливост. Въпреки, че са 20 лв/бр по-скъпи от Dunlop-а, ако издържат сезон-два повече ще се изплатят. Хм, интересно ... :)

Аз карам с Energy Saver за втори сезон и впечатленията от миналата година са ми много добри.

Супер устойчиви в завой и много здрави по дупките.

Мисля обаче, че са малко шумнички :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

След справка с ADAC 2011 и известни колебания между Uniroyal RainExpert и Hankook Optimo (а първоначално даже и за Michelin Energy Saver), реших да взема Uniroyal-а. От Дияна 83 лв/бр. Извършват доставки до всеки град в страната за 3,60 лв/бр. Другият сайт, от който мислих да взема Hankook също е много добър - avtogumi.bg - отзивите за тях са отлични. Та така, утре чакам да пристигнат новите ми гуми! :drive: :icon_rock:

Редактирано от sunse7
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има ли желаещи за кооперация. Намерил съм нови (но с ДОТ от 2006-та) гуми йокохама AVS sport 102 с размер 205-50-17 на цена от 150 лв. бройката, доставени до София. Съхранявани са в склад в Германия, не на открито, по мое мнение за летни гуми по-продължителното им стоене не се отразява толкова лошо, колкото на зимните, а цената им в Боряна е около 300 лв. Имат и гаранция срещу изкривяване или фабрична повреда за 1,5 години... което сигурно е някакъв плюс. Аз мисля да си взема, някой ако иска, да свирка.

Ей такива

http://www.avtogumi.com/bg/tires/tire_details.php?model_id=15

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

SLX колега не се подвеждай по цената, остави ти гума на 5г да не и се е отразило времето. По-добре по-евтина гума, но не каучук на 5г.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

SLX колега не се подвеждай по цената, остави ти гума на 5г да не и се е отразило времето. По-добре по-евтина гума, но не каучук на 5г.

 

Не ми е проблемът в цената и не е идеята на всяка цена да се правят голташки работи. Но се чудя хем как да пробвам, хем да не е рисковано...:icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да бе то е ясно, ти си преценяваш, но за мен гума на 5г, не е добре, особено когато са направени на 3 да се сменят :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

5 години не е такъв проблем за лятна гума. Ако ще се пили яко (т.е. максимум два сезона) изобщо няма какво да мислите. Аз карах с такива гуми, и мога да кажа че са много добри! Когато ги купувах 195/50 15" бяха 148 лв. броя. Сега пак щях да си купя такива ако имаше, но модела вече не се прави. Сега си купих 2 такива :link:, като до края на тази седмица се надявам да се оборудвам с още две. Към момента впечатленията ми също са много добри. Абе ЙОКОХАМА!! Освен всичко гумите им са със страхотен дизайн и направо красят колата. Единствено за модела AVS 102 sport мога да кажа като не достатък, че са шумни. Иначе със тези гуми загрети, колта прави 1 секунда 0-100 под заводските си спецификации, а при пускането на съединителя на 5000 оборота имаш усещането, че тампоните на мотора ще се сцепят от напън.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

"Големият тест на летни гуми" - AUTO BILD

 

205/55 R16

 

1. Pirelli Cinturato P7 - отлична

2. Vredestein Sportrac 3 - отлична

3. Hankook Kenrgy eco - препоръчителна

4. Continental PremiumContact2 - препоръчителна

5. Uniroyal RainExpert - препоръчителна

6. Bridgestone Turanza ER300 Ecopia - препоръчителна

 

Има още 9 марки, но мисля че няма смисъл да ги пиша. Ако някой го интересува нещо конкретно, да каже ще видя дали я има и на кое място е.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...