Премини към съдържание

Газов инжекцион


ctc

Препоръчано мнение

Ебаси и дилемата. :icon_doh: От всякъде има мнения за някъде другаде и за нещо друго. :D

Ще видим сега и за тая течна фаза офертата и тогава ще реша.

За сега цената не ми е проблем. Просто искам по-малко разправия в последствие.

Твоята Пламене каква е и къде си я слагал?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 56
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Аз вече веднъж зададох този въпрос в чата, но пак ще попитам.

Може ли в крайна сметка да се слага газово на MIVEC двигател (аз съм с новия Аутландер 2.4)?

 

Вече 2ма човека ми се кълнат, че който и да ми казва, че няма проблеми ме лъже, за да ми вземе парите, а действително на този двигател НЕ ТРЯБВА да се слага ГУ... нещо свързано с мазането на клапаните.. прегарянето им и пр. Единия човек се занимава само с ГУ и каза, че двигателя е в някакъв "черен списък" на коли на които не може да се слага.. другия инжинерче, занимава се с тунинговане и също ме разубеждава.

 

От друга страна в бургас на 1 място за ГУ ми твърдят, че няма никакви проблеми, че даже собственика на сервиза бил с кола като моята и с ГУ без никакъв проблем.., а също и тук някои казват, че проблема го има само с GDIто, а не с този двигател.

 

В крайна сметка мога ли да рискувам..? (иначе от събраната до момента информация и аз се разубеждавам за течна фаза.. само за смени на помпи ми се говори..).

 

Да не говорим, че дори да е ОК слагането на ГУ, не съм сигурен, че искам някой да ми бърника по колата.. и после редовно да се налага да й вдигам предния капак, да ходя на настройки и т.н.. при положение, че вече 3 години нямам грам проблем и капак вдигам само за течност за чистачки..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе има вероятност да не правят разлика между 2.4 Мивек и 2.4 ГДИ...То ако имаше такъв проблем с клапаните, досега да беше изпищял някой...Такова нещо знам за Тойота, че наистина имат двигатели с клапани меки като кашкавал...но за Мицу... :icon_hmm: Накарай ги да го покажат тоя списък да го видим, или просто не се наемат да ти правят колата и си търсят оправдание.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз вече веднъж зададох този въпрос в чата, но пак ще попитам.

Може ли в крайна сметка да се слага газово на MIVEC двигател (аз съм с новия Аутландер 2.4)?

 

Вече 2ма човека ми се кълнат, че който и да ми казва, че няма проблеми ме лъже, за да ми вземе парите, а действително на този двигател НЕ ТРЯБВА да се слага ГУ... нещо свързано с мазането на клапаните.. прегарянето им и пр. Единия човек се занимава само с ГУ и каза, че двигателя е в някакъв "черен списък" на коли на които не може да се слага.. другия инжинерче, занимава се с тунинговане и също ме разубеждава.

 

От друга страна в бургас на 1 място за ГУ ми твърдят, че няма никакви проблеми, че даже собственика на сервиза бил с кола като моята и с ГУ без никакъв проблем.., а също и тук някои казват, че проблема го има само с GDIто, а не с този двигател.

 

В крайна сметка мога ли да рискувам..? (иначе от събраната до момента информация и аз се разубеждавам за течна фаза.. само за смени на помпи ми се говори..).

 

Да не говорим, че дори да е ОК слагането на ГУ, не съм сигурен, че искам някой да ми бърника по колата.. и после редовно да се налага да й вдигам предния капак, да ходя на настройки и т.н.. при положение, че вече 3 години нямам грам проблем и капак вдигам само за течност за чистачки..

Информацията ти е много зле и този ,който ти казва че на МИВЕК не може да се сложи АГУ,никога не е виждал такъв мотор.......

1. МОже да се сложи и обикновенно АГУ,но това е толкова кофти за мотора ,колкото и за всеки друг обикновен мотор ..........

2.Препоръчвам ти горещо да сложиш поне ГИ от хубавите , с хубави дюзи ( Кейхин примерно )с добре подбран изспарител и т.н. и най вече добре монтирана уредба...........

3.клапаните на този мотор са ръчно регулируеми ,и затова е желателно когато слагате АГУ,преди да првите настройки или още преди да монтирате АГУ-то, да направит един хубав реглаж на клапаните, те там са 0.15 на 0.20 ,но при положение че ще работи на газ, то ги направете на 0.17 и 0.22(това обаче може да се наложи да се прави експериментално, след като премерите на газанализатор газовете ) .....

4. след като всичко е направено, направете настройките на АГУ-то ,покарайте 1000 км и след това пак се върнете за донастройване на АГУ-то.........

Проблем с клапаните може да даде единствено ако са неправилно регулирани, тъй като те изгарят.........за другото не го мисли.

Разбира се, под добре монтирана АГУ значи да се подберат точните компоненти за АГУ-то, ЕКУ,изпарител,дюзи и т.н. както и добре да се направят настройките на газовото...........

Редактирано от DJ Tymbi
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за изчерпателната информация.

 

Лятото бензина не ме мори, така че засега реших да слагам към края на лятото.

 

Междувременно насоки към подходящ (според вас) сервиз за монтаж на АГУ в Бургас или Варна (и дори конкретен човек) биха били полезни.

 

Мерси предварително.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за изчерпателната информация.

 

Лятото бензина не ме мори, така че засега реших да слагам към края на лятото.

 

Междувременно насоки към подходящ (според вас) сервиз за монтаж на АГУ в Бургас или Варна (и дори конкретен човек) биха били полезни.

 

Мерси предварително.

За София или Варна нямам представа ,но си струва да дойдеш в София при Иво Ленков да ти сложи както трябва една АГУ и да забравиш........слагал е на много такива мотори АГУ-та........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Междувременно насоки към подходящ (според вас) сервиз за монтаж на АГУ в Бургас или Варна (и дори конкретен човек) биха били полезни.

 

Мерси предварително.

Бургас , задния вход на стадиона- Сервиз на Ланди Ренцо . КОмлука пряката срещу ШЕЛ все едно на излизане от него пресичаш булеварда тръгваш по отсрешната улица, подминаваш сервизите от дясно и първата в ляво след 20метра- Представители на Бигаз.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...