Премини към съдържание

Газов инжекцион


ctc

Препоръчано мнение

Привет, колеги!

Искам да слагам газов инжекцион на новия лансър, какво ще препоръчате?

Редактирано от somalietsa
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 56
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Ланди Ренцо , Бигас...в краен случай Фобос...Първите два са оптималните варианти, а третия е бюджетен, но с реномирани дюзи и изпарител ...мисля няма да имаш проблем...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ланди Ренцо , Бигас...в краен случай Фобос...Първите два са оптималните варианти, а третия е бюджетен, но с реномирани дюзи и изпарител ...мисля няма да имаш проблем...

благодаря а някаква пътечка можеш ли да дадеш

Редактирано от ctc
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз монтирам газов инжекцион "ROMANO",по качество не отстъпва на другите италиански инжекциони,но ако искаш подробности по-добре ми звънни 0888450501.Има колеги с такава уредба ,нека и те си кажат мнението.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Все пак, ще си позволя да се повторя - автомобила гаранционен ли е?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз монтирам газов инжекцион "ROMANO",по качество не отстъпва на другите италиански инжекциони,но ако искаш подробности по-добре ми звънни 0888450501.Има колеги с такава уредба ,нека и те си кажат мнението.

Как стигна до извода ,че не отстъпва по качество на другите ? Тези , които ти го монтираха ли така казаха ? Напиши тук подробности, ще е полезно за всички... :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Как стигна до извода ,че не отстъпва по качество на другите ? Тези , които ти го монтираха ли така казаха ? Напиши тук подробности, ще е полезно за всички... :)

Не колега,аз лично го внасям,монтирам,продавам и знам много по-добре от теб коя система става и коя не.Подробности не бих писал,най-малкото би прозвучало като реклама и форума би заприличал на всички останали форуми,в които двама-трима си мерят онея си работи.Все си исля ,че Митсубиши-та карат хора,които разбират от коли и членуват тук за да си помагат,а не да се дразнят.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Най-малкото поста ти е точно като реклама и без доводи и факти с които да докажеш твърдението си, просто всичко останало са празни приказки...Това кой какво кара, няма никакво знаение... :) Именно , защото сме тук да си помагаме, никой не твърди нещо без да го докаже и да обясни на останалите основните му преимущества спрямо другите...Започни с тези на системата ти и може да завършиш с начина на монтаж и колко е изряден и по-добър от другите...До момента в който не го направиш, бих помолил някой модератор да изтрие тел. ти от темата...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Клолегата Иво е добре познат на хората от форума, доста хора са си слагали газ при него и предполагам си разбира доста от работата защото отзивите са повече от положителни.

Така че може да му се има пълно доверие на думите! А пък за рекламата - нека да си стои дори дори и на по видно място да се премести няма да е зле, той едва ли има нужда от повече реклама но доста колеги имат нужда от добър газаджия и е добре да знаят кой може да им помогне.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 години Иво ми сложи газов инжекцион на Галант 6А12 /2000 куб._V6/ - уредбата е перфектна. Не съм имал никакви проблеми с нея. Няма разлика във вървенето на автомобила на газ и на бензин. Монтажа е много добре подреден. Много съм доволен от работата на Иво и от монтираната уредба!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Aз ли криво попиАтах или нещо вие криво ме разбрахте ? Зададох абсолютно нормален въпрос и искам да знам , какво и е хубавото на тази система която монтира...Направих го абсолютно добронамерено . Изобщо не ме интересува кой си е монтирал уредбата там и кой не, както и реномето на някого...До тук само общи приказки и реклама и то натрапена по най-бруталния начин...Като иска колегата да се възползва от форума , да си пусне една комерсиална обява и да чака хората да го препоръчат , а не сам да си предлага услугите. Разберете, че форума не е поле за изява и място за автореклама на определени личности от автобранша, а за да си помагаме...Приказки от сорта, на горните на колегата газаджия, повече отиват на дилетант, отколкото на професионалист...Нещата са елементарни...Вместо с две думи да се отговори какви са предимствата на системата му, се почва с отклоняване на въпроса...За мен това значи всичко останало, но не и че с чисто сърце може да сподели какво точно представлява това , което предлага...Това ,че ги внася и продава ли означава че са качествени ? По-скоро значи ,че точно печалбата му от тях е най-голяма и има за цел да предлага точно тях... Трябва да вярваме на честна дума ли ? Моля ви се , става въпрос за елементарни неща и поведение, но не мисля, че грешката е у мен...Гледайте малко реално на нещата...

И пак да попитам, кои са реномираните Италиянски уредби и по какво тази на колегата не отстъпва на тях ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Aз ли криво попиАтах или нещо вие криво ме разбрахте ? Зададох абсолютно нормален въпрос и искам да знам , какво и е хубавото на тази система която монтира...Направих го абсолютно добронамерено . Изобщо не ме интересува кой си е монтирал уредбата там и кой не, както и реномето на някого...До тук само общи приказки и реклама и то натрапена по най-бруталния начин...Като иска колегата да се възползва от форума , да си пусне една комерсиална обява и да чака хората да го препоръчат , а не сам да си предлага услугите. Разберете, че форума не е поле за изява и място за автореклама на определени личности от автобранша, а за да си помагаме...Приказки от сорта, на горните на колегата газаджия, повече отиват на дилетант, отколкото на професионалист...Нещата са елементарни...Вместо с две думи да се отговори какви са предимствата на системата му, се почва с отклоняване на въпроса...За мен това значи всичко останало, но не и че с чисто сърце може да сподели какво точно представлява това , което предлага...Това ,че ги внася и продава ли означава че са качествени ? По-скоро значи ,че точно печалбата му от тях е най-голяма и има за цел да предлага точно тях... Трябва да вярваме на честна дума ли ? Моля ви се , става въпрос за елементарни неща и поведение, но не мисля, че грешката е у мен...Гледайте малко реално на нещата...

И пак да попитам, кои са реномираните Италиянски уредби и по какво тази на колегата не отстъпва на тях ?

Най добрата АГУ е LPi...............а една от най добрите фирми, произвеждащи такава е Виале.......... :D :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тук съм съгласен... :good: Течната фаза е най-доброто, но цената на уредбата, не може да се каже същото...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тук съм съгласен... :good: Течната фаза е най-доброто, но цената на уредбата, не може да се каже същото...

Цената е малко стряскаща, само 3 и нещо бона ,което пък трябва да минеш около 30-40 хил. км. за да си я избиеш,и от там нататък си на далавера..........Проблема е,дали ти минаваш толкова км. и дали караш много , ако караш по 30-40 хил. км. на година, инвестицията ти е оправдана, но ако караш по 10 к км.на година, тогава си карай на бенз или нафта,кой какво има...........

Освен това, ако притежаваш кола за поне 15 бона и до 5 години, мисля че е разумно да се сложи такава инсталация, но ако под тази сума и надс тези години, мисля че вече не е удачно..........

Като сме тръгнали да говорим за инсталации..........мои хора монтираха на 3 коли водородни клетки..............за сега отзивите са положителни , особено при дизела...........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,малко от никъде се включвам в тази дискусия,но един съвет по темата ще ми е много полезен в момента!От една година карам лансер 1.8 бензин,и въпреки оставащите 2 години гаранция,при тези цени на бензина,тази течна фаза ми се струва много привлекателна :) ,,карам доста градско,дава ми разход 12/13,но за една година съм минал 21 000км.. Мисля да я покарам поне още 2/3 години,,какво бихте ме посъветвали?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,малко от никъде се включвам в тази дискусия,но един съвет по темата ще ми е много полезен в момента!От една година карам лансер 1.8 бензин,и въпреки оставащите 2 години гаранция,при тези цени на бензина,тази течна фаза ми се струва много привлекателна :) ,,карам доста градско,дава ми разход 12/13,но за една година съм минал 21 000км.. Мисля да я покарам поне още 2/3 години,,какво бихте ме посъветвали?

Сам можеш да си изчислиш колко и каква е ползата от слагането на ЛПи на твоята кола..............ако ти дава 12 разход ,то и на газ ще е същата цифра ,дори ипо малко.........12х1.30 = 15.6 лв./100км. , аналогично 12х2.30= 27.60лв./100 км............разликата е 12 лв. на 100 км пробег ..........за да си избиеш поне уредбата ЛПи,която струва около 3500 лв. най малко , то трябва да минеш около 30 000км............след тези 30 к. км. вече си я избил от разликата м/у цената на бензина и газта и чак тогава можеш да говориш за далавера.........мисля че в твоя случай е оправдано да се слага такава АГУ, колата е нова, навърташ около 20к. км. на година и т.н............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз смятам съотношението по-скоро като 10 лв разлика...Тоест ще са нужни близо 2 години с този пробег...преди да се усети ефект от уредбата. За това време разликата бензин/газ само може да гадаем дали ще се запази. Прекалено малък е този пробег, за да има смисъл да се монтира течна фаза, отделно като цяло като се погледне обезценката на автомобила за този период и се разхвърли върху километрите, мисля разхода на гориво е най-малкия проблем...

Един качествен газов инжекцион ми се струва по - добра инвестиция и при него до възвръщане на инвестицията би изминала едва една година... :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

..еми незнам,обикновения газов инжекцион нали след време ще направи някакъв проблем на колата,течната фаза,доколкото съм чувал,е много по добър вариант,не ти харчи повече,отколкото ти харчи на бензин,вдига ти малко мошността и май щади повече двигателя,,поне така съм чувал!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сам можеш да си изчислиш колко и каква е ползата от слагането на ЛПи на твоята кола..............ако ти дава 12 разход ,то и на газ ще е същата цифра ,дори ипо малко.........12х1.30 = 15.6 лв./100км. , аналогично 12х2.30= 27.60лв./100 км............разликата е 12 лв. на 100 км пробег ..........за да си избиеш поне уредбата ЛПи,която струва около 3500 лв. най малко , то трябва да минеш около 30 000км............след тези 30 к. км. вече си я избил от разликата м/у цената на бензина и газта и чак тогава можеш да говориш за далавера.........мисля че в твоя случай е оправдано да се слага такава АГУ, колата е нова, навърташ около 20к. км. на година и т.н............

 

ако има средства слагай ЛПи увеличената мощност и еднаквия разход на гориво мисля че дава отговор на въпроса защо е по скъпа.

 

даий малко имфо за водорда от русе съм и тук има един експериментатор и уж карал на водород все ще ходя да видя и немога да го засека

системата е монтирана на АУДИ А6 :D :icon_angel: реално и дефакто му гори 0.00/100км само паленето било трудно

:)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе да погледнем от другата страна Lpi ще ти дава примерно 0.5/100, вярно ще има по добра мощност и динамика заради изпаряването на газта пред клапаните и от там охлаждането на входящия въздух, един вид интеркулер.

Та разликата Lpi - обикновен ГИ е да кажем 2500лв., при 1.30лв. за литър газ разликата м/у двете уредби е 0.65лв. за 100 км.

Та живот и здраве за 300 000км. ще се "избие" разликата в цената на двете уредби ;)

Аз ако ми попадне читава Lpi на добра цена обаче няма да и простя.

За водорода има писано много, и във форума. Най-същественото е че енергията необходима за получаването му чрез електролиза е много по голяма от тази която отдава при изгаряне. Та ще гори 0/100 ако го добива в къщи и краде токо :icon_doh:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тук-там, по сайтовете хората се оплакват от проблеми с помпата която поддържа високото налягане на LPi-то..... цената на помпата е вискочка, и мисля, че това доста променя сметките за :избиването"

А с нашата "хубава" ГАЗ, сещайте се как стоят нещата.........

Качествен ГИ, за сега си е най-добрия (оптимален) вариант, поне според мен......

Аз от моят ГИ, не мога да се оплача......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

..еми незнам,обикновения газов инжекцион нали след време ще направи някакъв проблем на колата,течната фаза,доколкото съм чувал,е много по добър вариант,не ти харчи повече,отколкото ти харчи на бензин,вдига ти малко мошността и май щади повече двигателя,,поне така съм чувал!

Правилно си чул, а пък ако искаш да се убедиш, ела при мен да ти покажа направо...........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Как стигна до извода ,че не отстъпва по качество на другите ? Тези , които ти го монтираха ли така казаха ? Напиши тук подробности, ще е полезно за всички... :)

Колега Тодър от Филибето - ти четеш ли че човека монтира и какво е писал? Откъдето следва че май твоето изказване е заяждане с него и тънко го обиждаш, че видиш ли едва ли не не разбира какво прави. Ти и с мен напред така си ме обиди без да ме познаваш без да знаеш кой съм сещаш ли се (за ксеноните да ти подскажа) :). Давай по положително с мисленето - не всички са като теб разбирачи от всичко ;) ... А и съвет от мен - гледай от по-нисичко, че некъде да не те затапят и да те "разкрият" ;)

Редактирано от gosho
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...