Премини към съдържание

Аудио проблем при windows 7


Препоръчано мнение

Колеги, от както минах на уиндоус 7 имам изключително дразнещ проблем с аудиото. Често пъти се получава леко пращене тип смущение примерно когато браузвам и кликна да се зареди някой сайт... Докато бях с XP нямаше такъв проблем. Единственото променено по конфигурацията на ПЦ-то от към хардуеър е, че два от твърдите дискове са пуснати в райд пърформънс режим и ОС-а е инсталиран в/у тях. Не знам дали може и от там да идват мизериите. А звуковата карта е Creative Audigy 2 която си е допълнително слагана, не е вградена на дъното. Най-гадното е, че за седмицата има някакви супер смешни драйвери написани за картата и ми ги няма купищата екстри които си имах на ХР-то, ефекти които процесора на картата нанася в реално време и т.н. За капак и тези смущения... А дали не са и от самите драйвери?! Очаквам мнения... В краен случай трябва да се върна на ХР или да карам с две ОС...

Редактирано от Emil Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, от както минах на уиндоус 7 имам изключително дразнещ проблем с аудиото. Често пъти се получава леко пращене тип смущение примерно когато браузвам и кликна да се зареди някой сайт... Докато бях с XP нямаше такъв проблем. Единственото променено по конфигурацията на ПЦ-то от към хардуеър е, че два от твърдите дискове са пуснати в райд пърформънс режим и ОС-а е инсталиран в/у тях. Не знам дали може и от там да идват мизериите. А звуковата карта е Creative Audigy 2 която си е допълнително слагана, не е вградена на дъното. Най-гадното е, че за седмицата има някакви супер смешни драйвери написани за картата и ми ги няма купищата екстри които си имах на ХР-то, ефекти които процесора на картата нанася в реално време и т.н. За капак и тези смущения... А дали не са и от самите драйвери?! Очаквам мнения... В краен случай трябва да се върна на ХР или да карам с две ОС...

 

Емо, имам в един от компютрите Creative Sound Blaster Live! Value (CT4830) която работи под Win 7, но не с оригиналните драйвери на Creative.

Преди това звука беше отвратителен - с пращене и разни останали аудио "ефекти".

Ползвах пакета драйвери Youp-Pax, който е алтернатива на оригиналните бози на Creative - ето и два линка - първи и втори, където можеш да прочетеш кое как и да се дръпне актуална версия.

 

Това ми е на прима виста ... но има и втори вариант - имах подобен проблем с моя Creative X-Fi Platinium (припукване, дори и леко "замръзване" на звука) и се оказа, че драйвера за видеокартата (nVidia 8800GT) бърка нещата ... сложих вградения в Win7 и о слънце ...

 

Третото за което се сещам е че Creative звуковите карти се влияят доста от това дали споделят ресурс (т.е. едно прекъсване, IRQ) с друго устройство от PC-то - такива са ми наблюденията.

Може да пробваш да смениш PCI слота, ако имаш друг свободен

 

За момента това се сещам - Честито Рождество Христово :)

 

 

P.S. за да се види има ли някакъв проблем с прекъсванията може да се ползва DCP Latency Checker , имам спомен че съм го ползвал с такава цел.

Редактирано от konoko
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като за начало ще пробвам да изтегля драйверите които си посочил, да видим... Благодаря ти за съветите :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Инсталирах този драйвер и трябва да кажа, че много се радвам защото някой ефекти и най важното креативския еквалайзер се появиха :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Емо и аз съм бил с такава звукова карта и според мен,качеството на звука си идва след софтуерното рендиране,демек без програма за управление на звуковата карта ще чуеш едно голямо нищо.И според мен проблема е в драйверите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Значи драйверите от сайта на креатив за 7-цата са до толкова колкото да имаш звук...никакви опции все едно си с някой вградена карта... С тези драйвери които колегата посочи, ми тръгна еквалайзера, опциите за суб и надуване на ниските и възможността да налагам пространствени ефекти в реално време. Има и други екстри които си ги има в пакета с драйверите който е на оригиналния диск на картата, но тук липсват. Все пак и това е супер и се радвам. Що се отнася до шума. Значи гадните смущения при браузване в нета изчезнаха с новите драйвъри, остав само пукане когато отварям папки примерно или иначе казано при достъп до дисковете...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да пробваш и с kX драйверите, които според мен са най-добрите за която и да е Creative-ска карта. Друг е въпроса самите карти колко са добри, обаче с тея драйвери доста прилично работят. Вярно е че малко трудно е докато се ориентираш първия път, но после става доста приятно, защото контрола на това което се случва е върху теб.

Като цяло Creative са в яка криза заради това че никой не им купува картите вече, къде заради все по-добрите вградени решения, къде заради изостанали концепции, къде заради грубото потъпкване на всички стандарти от страна на Creative. Затова започна да куца и support-a, като за Vista/7 поддръжката е отчайваща и на практика граничеща с нула. Затова потребителските драйвери са решението в 100% от случаите. Youp-Pax са добри, макар и модифициран Creative-ски драйвер, докато kX са написани от нулата. На който както му допада :)

 

Така че пробвай, може да спрат и пуканките при работа - http://kxproject.com/

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз също се борих като прасе с тиква с моята Creative Extreme Music или нещо такова ... Драмата приключи с бета драйвери на креатив. (по принцип избягвам всякакъв БЕТА софтуеър, но в случая помогна). Драмата е в Creative Console софтуерчето там се цъка всичко което ти трябва(бас редирекшън, бас ENABLE! 5.1 , и е таквиз опции). Аудиджи 2-ката е малко стара и незнам до къде са докарали със софтуера, но все пак ако продължават проблемите провери за бета версии.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...