Премини към съдържание

Покупка на Mitsubishi Galant


Stefan Dimitrov

Препоръчано мнение

Здравейте!!!

Нов съм във форума на Mitsubishi. Много ми харесва Mitsubishi Galant. Искам да разбера може ли да се намери Mitsubishi Galant 2.5 v6 163к.с. в добро състояние на цена до 7000 лева максимум 8000. Видях някой обяви в интернет, които ме заинтригуваха. Ако има някой колега с такова, с газов инжекцион, моля да ми каже какав разход дава при нормално каране 90-110 извънградско, 130-150 магистрала, то в града с този двигател ще си гори, така или иначе. Съществуват ли проблеми при слагане на газов инжекцион. Четох за 2.4 gdi, че е проблемен, а за 2.5i v6 съществува ли този проблем?

 

Благодаря предварително!!!!!!!!!!!!!!

Редактирано от Stefan Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей градски и бъдещ колега!

Първо в този ценови диапазон наистина може да си намериш читав Галант,дори и след фейслифта.

Доскоро колегата Mitsubishi (Слави) имаше един-два такива 2.5 след фейслифта но май ги е продал(ако се съди от неговия САЙТ).

Аз карам Галант,но моя е с най-малкия двигател-2.0 136 к.с.

По думите на колеги,2.5 V6 гори горе-долу колкото 2.0-става въпрос за извънградско каране-моя извън града при спазване на ограниченията гори към 7.5-8 л./100 км.(говорим за бензин)

В града 2.5 гори в повечето случай над 13 л/100(може и повече,но по-малко едва ли)

По принцип несъществува проблем с поставянето на Газов Инжекцион на този двигател-стига да е настроен добре.

Разхода на газ го калколирай 10% над бензиновия.

Слгането на газ на 2.4 GDI е не само проблемено,но и невъзможно.Така че ако мислиш да гараш на газ в даден момент този двигател не ти върши работа.

Има много теми за газ във форума,така че има доста за четене!

Успех! :icon_thumbup:

Редактирано от svetlin_dbg
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, градски! Надявам се да се намери нещо добро! Така или иначе, ще е към април или май смяната на автомобила. А наистина този разход е добър, имайки в предвид, че и разхода на Голфа(1.8 mi 90кс) ми е толкова, дори по-висок, а Галанта е по-горен клас все пак и с по голям двигател. Просто събирам мнения към момента, а отзивите за колата са доста добри от до сега прочетеното. Колко ще ми струва първоначалното обслужване? Имам в предвид ролки, ремъци, свещи, филтри, смяна на накладки на спирачките, смяна на маслата( общо взето всичко, което се сменя за да е на 100% изрядна).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с такъв Галант и с газов инжекцион и извънградско дори и с повечко газ дава към 10/100 говоря за газ и сега на студа, лятото на климатик към морето пак 10,с по нормално каране до 100-110 пада разхода но не много пък и все не ми се отдава да карам толкова бавно повече километри та да засеча колко е :) а градско в софия към 13, но не карам много в големите задръствания и те така :) доволен съм много за сега ...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, painkiller!!

Вече започвам да се убеждавам в избора на новия автомобил.

А относно частите, може ли някой да ме ориентира за цените?

По скъпа ли е поддръжката на 2.5 от на 2.0 (става дума за бензиновите двигатели)?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, painkiller!!

Вече започвам да се убеждавам в избора на новия автомобил.

А относно частите, може ли някой да ме ориентира за цените?

По скъпа ли е поддръжката на 2.5 от на 2.0 (става дума за бензиновите двигатели)?

С около 30% е по скъпа по отношение на мотора и с около 10% по скъпа ,по отношение на купето ( ако имаш повече екстри )

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Предимно в обслужване на двигателя и разхода на гориво е разликата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам всички собственици на 2.0 какво пишат, 2.0 май гори повече от 2.5 извънградско, и то с около литър... За градско относителна работа - там е по-скоро на час, вярно, но чак пък 13 :icon_hmm: .. По-скоро много зависи от броя студените стартове, тогава лапа сериозно докато загрее... Т.е. ако се кара на кратки разстояния (случая в Сливен) ще си похапва, веднъж загрее ли, лятото и под 11 ми пада на мен лично (ръчни скорости).. Ма май и 2.0-та не е цвете и той в града.. :rolleyes:

Редактирано от Lyubo Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Като гледам всички собственици на 2.0 какво пишат, 2.0 май гори повече от 2.5 извънградско, и то с около литър... За градско относителна работа - там е по-скоро на час, вярно, но чак пък 13 :icon_hmm: .. По-скоро много зависи от броя студените стартове, тогава лапа сериозно докато загрее... Т.е. ако се кара на кратки разстояния (случая в Сливен) ще си похапва, веднъж загрее ли, лятото и под 11 ми пада на мен лично (ръчни скорости).. Ма май и 2.0-та не е цвете и той в града.. :rolleyes:

 

И градско и извънградско 2.0 литровия Галант харчи по-малко.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И градско и извънградско 2.0 литровия Галант харчи по-малко.

Особено ако е дизелова , със сигурност харчи по малко ..:yes3:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам 2.5 с ГИ. Раходът ми в града идва около 13-14/100, но и аз не карам много из задръствания. Извънградско ако караш с 90-110 ще ти падне малко под 10/100, но имай предвид, че много трудно се кара с такава скорост :). Вече с 150 км/ч идва около 11/100.

Редактирано от Afonya
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, painkiller!!

Вече започвам да се убеждавам в избора на новия автомобил.

А относно частите, може ли някой да ме ориентира за цените?

По скъпа ли е поддръжката на 2.5 от на 2.0 (става дума за бензиновите двигатели)?

 

Едни 1000 лв. си приготви за първоначално обслужване (всички ремъци, ролки, масло двигател, масло автоматик (евентуално), филтри)

Редактирано от starshinata
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Веднъж имах нервите да карам бавно и спокойно от София до Ямбол.Засякох разхода от OMV в Студентски град до OMV Ямбол и ми даде 7.24/100.От тогава такива експерименти не съм правил.Беше лятото, на бензин, с автоматична скоростна кутия.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...