Премини към съдържание

Безплатен хостиг


Препоръчано мнение

Колеги, въпросът е прост. Искам някъде в интернет да кача 5 папки, видими от всички съкооператори. В тези 5 папки ще има единствено сканирани документи, които живущите в блока да могат да разглеждат свободно- това ще са месечните отчети за приходите и разходите, таблици с платили-неплатили, решения на общото събрани и други. Не става дума за сайт или някакви красоти, просто за достъпно през уеб място, където тези документи да се виждат. Да, ще трябва да има интернет адрес, нещо от типа www.amibue68.xxx.bg или такова. За съжаление нищо не разбирам от тези неща, а съм чувал, че има безплатни места за хостинг, а плясването на списък с 5 папки и 2 абзаца текст сигурно не е много трудно, но не знам как става. Може ли да ударите едно рамо?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да опиташ в data.bg , hit.bg, cybertack.0lx.net има и още доста, но е нужна регистрация. За една html страничка с линкове към документите не ти трябва специален хост. :rolleyes: Като data.bg може направо да качиш документите, те са направили web interface в който да се визуализират файловете ти :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А също така можеш да направиш една пощенска кутия-да речем в www.abv.bg,примерно с потребителски име-mladost1@abv.bg(или там както е адреса на кооперацията),с някаква лесна парола-12345...,и така всеки да влиза и да си гледа сметките.Ако правилно съм разбрал питането ти,би трябвало да свърши работа.

Успех! :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

и ако е неплатил да изтрие съответно всичкото ;) За това най-добре в hit.bg, като паролката си я знаеш само ти :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

или Google docs

правиш 2 е-майл акаунтa един за админ и един за юзър.

създаваш документ споделяш го с юзър и задаваш права за четене ;)

даваш юзъра и паролата на всички в блока и готово...

 

abv.bg DOX също върши работа, но не знам как седи въпроса с шеринг правата и т.н.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Виж и моя опит като потърпевш домоуправител:

http://borovo230.hit.bg

Безплатно е :)

П.С. В нашия блок не съществуват правилата на демокрацията и на трите фалшиви оферти. Това ми е условието :):):) Всичко се решава единолично, като в армията, или като в една просветена монархия :)

Сайтът до определен обем е безплатен в hit.bg

P.S. И за да популяризирам челния опит :):) отново го слагам в подписа си :)

Редактирано от tmintov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Виж и моя опит като потърпевш домоуправител:

http://borovo230.hit.bg

Безплатно е :)

П.С. В нашия блок не съществуват правилата на демокрацията и на трите фалшиви оферти. Това ми е условието :):):) Всичко се решава единолично, като в армията, или като в една просветена монархия :)

Сайтът до определен обем е безплатен в hit.bg

P.S. И за да популяризирам челния опит :):) отново го слагам в подписа си :)

 

Eй това се казва работа! Точно това имам предвид. А Тишо, както винаги, доказва, че е много, много сериозен човек, поучете се от него... Аз също се ориентирах към hit.bg, обаче не намерих стандартната функционалност да бодна една снимка и вляво да дефинирам бутони, но може би не съм прочел внимателно. Значи ще стане работата. Мерси отново на всички и особено на Тишо.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тя снимката и бутоните няма общо с hit.bg, трябва ти Html редактор а създадените с него файлове ги качаш в хит-а. Може и Word-а да ти свърши работа но си има достатъчно специализирани за тази цел, безплатни и лесни за работа.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тя снимката и бутоните няма общо с hit.bg, трябва ти Html редактор а създадените с него файлове ги качаш в хит-а. Може и Word-а да ти свърши работа но си има достатъчно специализирани за тази цел, безплатни и лесни за работа.

 

Аз за това предложих и вариант с data.bg, само да качи файловете там и хората да си ги свалят ако са .doc или от този тип.. или направо да се отварят ако е .pdf . Като гледам на Тишо сайтчето има доста странички.. Ако е да го прави с офис пакета по-добре с Powerpoint, всеки слайд ще е нова страничка и само трябва да се добавят хиперлинкове между слайдовете, запаметяване като .html и готово. Но не гарантирам, че ще излиза еднакво под всички браузъри ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Препоръчвам DREAMWEAVER на Macromedia. Много лесен и удобен софт за правене на уеб. На финала само качваш файловете в хит.бг като много важно е началната страница да я кръстиш "index". Също така преди имаше условие един файл да не е по-голям от 1 мегабайт, сега не знам дали са вдигнали размера но то си пише в условията на хит-а.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Препоръчвам DREAMWEAVER на Macromedia. Много лесен и удобен софт за правене на уеб. На финала само качваш файловете в хит.бг като много важно е началната страница да я кръстиш "index"...
Началната страница да я кръстиш "index.html", а аз препоръчвам kompozer
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За лесен безплатен сайт с онлайн редактиране на страниците и т.н. - https://sites.google.com/, за документи /Word, Excel../ - http://docs.google.com/ Качваш файловете там, те ще се конвертират в онлайн формат, споделяш ги със всички, които имат линка и слагаш линк към тях.

Ей така изглежда https://spreadsheets.google.com/ccc?key=0AqvJY2kqw6LPdEpnSW1udlRmZ1Z5YUhib1hSbV9yVWc&hl=en#gid=3

Редактирано от BAlexandrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...