Премини към съдържание

Colt 1.3


Препоръчано мнение

Спрял съм се на този модел, защото ми трябва здрава кола за града, но също така няма да е зле и да е икономична ;). И тук идва моя въпрос, ако може някой, който има наблюдения за разхода да ми ги каже, защото тези, които пише в оригиналната книжка на колта, а и на други места ме шашна малко. Разхода по книжка е 9/100, което за този двигател и габарити кола е доста дори и за градски разход имайки предвид, че конкурентите му в този клас са с поне един литър по-икономични (съдейки пак по характеристики от списания и книжки за моделите). Благодаря предварително за информацията.

 

П.С. Става въпрос за модела след '97 година.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Спрял съм се на този модел, защото ми трябва здрава кола за града, но също така няма да е зле и да е икономична ;). И тук идва моя въпрос, ако може някой, който има наблюдения за разхода да ми ги каже, защото тези, които пише в оригиналната книжка на колта, а и на други места ме шашна малко. Разхода по книжка е 9/100, което за този двигател и габарити кола е доста дори и за градски разход имайки предвид, че конкурентите му в този клас са с поне един литър по-икономични (съдейки пак по характеристики от списания и книжки за моделите). Благодаря предварително за информацията.

 

П.С. Става въпрос за модела след '97 година.

 

На мен ми се вижда много. Каризма 1.6 е мисля толкова по книжка, а е все пак от по-големите коли :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пич нещо си се объркал .. не знам какви книжки четеш .. аз карам Colt 1,3 и градско ми гори около 8 (става дума за Софийско градско) и то си я ръчкам. Ето ти едно сайтче да се просветиш малко: http://www2.zr.ru/compare/

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами в няколко списания го пише и също така тук: http://www.colt-club.ru/modules.php?name=D...wdownload&cid=2

 

Това си е официална книжка на колт. Между другото на модела до '97 му дават май по-малко :rolleyes:

Мерси все пак мен ми беше важно да ми каже някой за разхода, който наистина има такава кола.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

9\100 за да ти харчи трябва да държиш стрелката на оборотомера непрекъснато на 5000 :)

Моята ми дава градско 7 - 8 с много ръчкане а извън градско със средна скорост 140 6.5\100.

 

:icon_dance: :icon_dance: :icon_dance:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

Наистина кви книжки четеш на мене градско ми гори не повече от 6,5 7л. изванградско 5,5 6,0л сас саштиа 1.3 мотор :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Здравейте,

 

майка ми от 1 седмица има колт 1.3 2006 (чисто нова).

колата е на 300 км вече (тя не върти кой знае колко), със 6 степенна секвенциална кутия е (не автоматик, а като стандартна механична, но с автоматично превключване).

разхода зсега върви около 7.5 - градско.. но тепърва трябва да се поразработи.

със 100 км на 6та дава 5 - 5.5

 

засега сме супер-доволни..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

"не автоматик, а като стандартна механична, но с автоматично превключване"

Това определени звучи интересно. Big Boss случайно да знаеш повече по въпроса или каде може да намерим?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Разбира се, че това е AMT Allshift.

Давам ви два линка за четене:

 

на английски

 

на руски :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се, че това е AMT Allshift.

Давам ви два линка за четене:

 

на английски

 

на руски :good:

:icon_clap: :icon_clap: :icon_clap: Биг Босс пак както винаги е отлично подтотвен за всякакви въпроси :icon_thumbup: :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами мога да кажа няколко лични впечатления.

 

Първо.. разхода е като на кола с механична. Лично според мен една от причините е, че де факто няма "прилъзване"/"увличане" като на хидравличния автоматик .. т.е. караш си.. според обороти и натоварване кутията си отцепва съединителя и отнема газта, превключва чисто и след това си зацепва на следваща предавка твърдо. Едно от реално усещащите се резултати от това е, че превключването на скоростите си се усеща точно както ако ги сменяте без да бързате, а по учебник.. т.е. има една "дупка" докато превключи.. нещо което отначало много дразнеше майка ми, защото тя си беше свикнала с неусетното превключване без придърпване от стандартните американски автоматици...

 

Интересно е да се отбележи, че както и при норм. автоматик ако ускоряваш мноого леекичко и задържиш на 2000-2100 рпм, в 1 момент колата се чуди дали да пречключи на следваща и да свали обороти или да си запази въртящия момент и аз си въобразявах че не винаги уцелва правилната и реагира със заксъснение.. Да ама като сложих на ръчен режим и тръгнах да включвам на малко по-ниски обороти на по-висока предавка (не много по- ниски, малко..) и гледайки моментния разход си се оказа че колата в атоматичен режим по-добре от мен си преценя кое е по-добре за по-нисък разход.. аз ако превключа по-рао и дава по-висок. от колкото ако тя задържи малко обороти, които на мен ми се струват високи за икономия..

 

сорри за тирадата, надявам се че сте ми разбрали мисълта, макар и да не съм специалист и някой път да не боравя с правилни "термини"

 

лично аз не мога да реша кое бих предпочел.. то зависи и за какво ще се използва де.. градско ли, баири ли... и пр но после като си седнах в моята 75ца и бях удивен (макар че си я карам от 2 год) колко неусетно сменя.. нещо което си бях приел за даденост :)

 

разбира се за икономия определено AMT Allshift.. както и може би за зимни условия (можеш да я ръчнеш на 2ра и тя сама си тръгва леко на полусъединител за да минимизира въртенето в сняг или лед примерно..

 

как да е.. приятен ден :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Офф-топик

( - Роувър 75 (нищо общо с хонда.. хондови са серия 200,400,600.. преди 99та)

двигателя е чистокръвен англичанин и то мн сполучлив :) )

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Gotcha,

Имам Colt 1.3 GL 1999г.л Карам го от 4 месеца, много си го харесвам, както и всеки Colt :D :rolleyes: . Но данните ти за разхода в градски условия при мен се оправдаха - 9 на 100 (е1 плюс-минус, разбира се). И аз се учудих, но когато потърсих лителатула по въпроса, там също като теб намерих: 9 на 100. Не мисля, че това е огтчайващо - по-тежки условия за каране от Софийско градско май никъде няма.

 

Апропо, ти явно имаш някаква книжка за Colt. Аз си търся User's Manual за моя, нямам никакво описание и много ми липсва. Още не знам даже къде са му бушоните :icon_blush:

 

Бих бил много благодарен на всеки, който може да ми предложи "Ръководство за потребителя" на Colt 1.3 GL 1999.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

здравейте,

и аз да се включа в форума.

преди 10 дни си купих Colt 2006 1.3 MIVEC 16V 95hp. Просто ми писна да се занимавам с автоджамбази- около месец и половина си търсих кола на 2-3 години, обаче се оказа много мошеническа история.

разхода на новата е около 7.5 градско с постоянно работещ климатик/то зависи много как я караш/, извън града не съм я пробвал още. иначе колата се държи много добре на път и на набиране /две VW нещо се напънаха на светофарите, ама гледаха тъжно;ама стига вече, че много катастрофи взеха да стават и хора бая гинат от тая простотия- ама това е друг въпрос за форума/.

имам и лансер 1991 / с колт мотор 1.3 12V-75коня/- при него е сигурно- под 8 в града и 5.5 извънградско/мотора е слаб за това купе определено/.

това са ми впечатленията :drinks:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

здравейте,

и аз да се включа в форума.

преди 10 дни си купих Colt 2006 1.3 MIVEC 16V 95hp. Просто ми писна да се занимавам с автоджамбази- около месец и половина си търсих кола на 2-3 години, обаче се оказа много мошеническа история.

разхода на новата е около 7.5 градско с постоянно работещ климатик/то зависи много как я караш/, извън града не съм я пробвал още. иначе колата се държи много добре на път и на набиране /две VW нещо се напънаха на светофарите, ама гледаха тъжно;ама стига вече, че много катастрофи взеха да стават и хора бая гинат от тая простотия- ама това е друг въпрос за форума/.

имам и лансер 1991 / с колт мотор 1.3 12V-75коня/- при него е сигурно- под 8 в града и 5.5 извънградско/мотора е слаб за това купе определено/.

това са ми впечатленията :drinks:

Честито за Колта, много добра машина.............. :good: :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Моят харчи 7-8градско а извън пада под 6

 

градско 7-8 а извън под 6 на 100

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

Моя колт 84-ти набор, 1200сс /вчепетления от 7-8 години/, последните 3-4 го експлоатирам само на газ -

* извън градско, 3-4 човека, скорост 100-110 - между 6 и 7 литра, май зависи доста и къде ми пълнят бутилката, по възможност пълня догоре в RomPetrol

* градско - зимата 18-20 /100, лятото 12-15, това на газ, на бензин вече не помня но моето градско не е каране - отсечка 500м., час стоянка, пак 500м. и така.

Страхотни машинки, като гледам новите направо ми идва да взема една на жената ама пустите му финанси...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

9\100 за да ти харчи трябва да държиш стрелката на оборотомера непрекъснато на 5000 :)

Моята ми дава градско 7 - 8 с много ръчкане а извън градско със средна скорост 140 6.5\100.

 

:icon_dance: :icon_dance: :icon_dance:

 

 

a катализатор имаш ли,много е важно дали имаш според мен

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...