Премини към съдържание

АУТЛЕНДЪР 2003


Препоръчано мнение

Хора,помагайте!!!!!!

От известно време колата ми започна да скърца.Шумът идва някъде от задната част.Като казвам скърцане имам предвид юнашко скърцане.Ходих на майстор-той вика да си сменя задните амортисьори.Ми смених ги,само дето нищо не стана(за толкова пари поне да беше намалял тоя звук).Ходих на друг майстор-той смазва биелетки и не знам си какви неща още...

Пак скърца!Онзи ми вика,че като покарам малко ще се оправи.Е да,ама не.Не искам да ви обяснявам какво е като вляза по малките улички из центъра на Варна.От ехото ме чуват чак във Владиславово(за тези,които не знаят-много е далече).

Ако някой знае лек за тоя ш...н проблем ше съм му много задължен ако сподели как се лекува това,че излагацията е голяма.То поне да имаше нещо строшено че да го сменя.А колата е здрава,само дето много скърца!

Предварително благодаря!!!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При мен са втулки на напречните носачи. И моите скърцат, вече взех новите, заедно с тампоните и като намеря време ще закарам колата да ги сменят. Зимата или когато е по-хладно и влажно не скърца нали?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Забелязах,че в дъждовно време не скърца.Някъде влиза вода и нещата се оправят за няколко дни.После,естествено-пак старата песен.

И благодаря за инфото.

Редактирано от BOYAN
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

....Ходих на майстор-той вика да си сменя задните амортисьори.Ми смених ги,само дето нищо не стана(за толкова пари поне да беше намалял тоя звук)........

Скъп експеримент с амортесьори.... експеримент ,нали? :icon_doh:

 

Мисля,че повечето автомонтьори, ще те насочат към правилно решение на проблема.

Така че не ходи при "майстори" - намери си човек с опит....

 

Сега ако мога да съм в помощ.... явно скърца на гума.Ето моите два случая с неприятния звук.

1.)49900км смяна на 2 x BUSHING,Rear SUSP STABILIZER(MR403775),

2.)73300км смяна на 2 x BUSHING,RR SUSP LWR ARM( 4113A062 / MR197915 ).

 

Така че поогледайте тампоните.Ето и колегата Петър е уцелилна "пеещи".

Тези на стаб.щангата са без пари.Биалетие и те се разтропват ,но не скърцат...

 

Успех :good:

Редактирано от pepes
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хора,помагайте!!!!!!

От известно време колата ми започна да скърца.Шумът идва някъде от задната част.Като казвам скърцане имам предвид юнашко скърцане.Ходих на майстор-той вика да си сменя задните амортисьори.Ми смених ги,само дето нищо не стана(за толкова пари поне да беше намалял тоя звук).Ходих на друг майстор-той смазва биелетки и не знам си какви неща още...

Пак скърца!Онзи ми вика,че като покарам малко ще се оправи.Е да,ама не.Не искам да ви обяснявам какво е като вляза по малките улички из центъра на Варна.От ехото ме чуват чак във Владиславово(за тези,които не знаят-много е далече).

Ако някой знае лек за тоя ш...н проблем ше съм му много задължен ако сподели как се лекува това,че излагацията е голяма.То поне да имаше нещо строшено че да го сменя.А колата е здрава,само дето много скърца!

Предварително благодаря!!!!!

Колега, идеално те разбирам. Имам същият проблем с моето Pajero, пее здраво, но при мен идва от предницата в дясно. Оказаха се тампони на торсьоните, които са напълно здрави, но скърцат много яко. Едва миналата седмица се уточни от къде идва проблемът, след като висях на главата на мойте майстори да го погледнат пред мен. Момчетата взеха един силиконов спрей и пръснаха мястото, вече цяла седмица...тишина. Тези дни ще разпитам за цена на тампоните и ако е някаква нереална, ще си ги пръскат периодично.

Моят съвет, хващаш един спрей на силоконова основа(нещо по-яко) и почваш наред, където видиш гума, в допир с желязо, пръскаш.

 

Успех в начинанието, ако ли пък не, задръжно ще си пеем. :drinks:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Привет! Съвсем нов съм тук, но това не пречи да имаме сходни поблеми с колите:)Притежавам Аутлендър 2003-та, от щатите,2,4 двигател.При мен се случи да ми сменят биалети,тампони на стабилизираща щанга и на задния носач и може би някои други джаджи по ходова част /съжалявам, не съм технически образован в тази област, но мога да видя из сервизните си бележки/, понеже колата се беше поразхлопала. Това беше лятото.В началото бях щастлив-нямаше тропане вече,истинска приказка.След няма и месец чух първото зверско скърцане отзад. Идваха ми гости, понатоварихме малко колата-5 човека и багажец...и скръц,скръц.Сутрин паля колата,тръгвам и след няколко минути започва този ужасно дразнещ шум.Сякаш й бе нужно малко време за да се настрои към най-шумното скърцане:)Когато намерих време я върнах в сервиза. Нямам причина да не им вярвам,но ми казаха че нямам видим проблем с амортисьорите и ходовата част.Разглобяваха нещо отзад,оглеждали,смазвали с масла,пръскали със спрейове и при огледа- всичко е окей.След сглобката обаче-скръц,скръц. Някой подхвърли,че може да изчезне шумът при каране в дъжд.Нищо подобно.Плувах до Пловдив веднъж , но имах чувство,че това подейства в обратна посока. Както и да е.Четох в някакъв друг форум и аз за някакви втулки, та вероятно ще я пробвам и в друг сервиз.

Разбира се, ще направя това когато я вкарам в движение, понеже сега пък се пукна радиатора и не може да се лепи.Абе тя не е една белята.Някой знае ли отде се намира нов радиатор на сносна цена? Аз ще потърся из форума някоя подобна тема за този проблем.

Редактирано от kantarion
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Привет! Съвсем нов съм тук, но това не пречи да имаме сходни поблеми с колите:)Притежавам Аутлендър 2003-та, от щатите,2,4 двигател.При мен се случи да ми сменят биалети,тампони на стабилизираща щанга и на задния носач и може би някои други джаджи по ходова част /съжалявам, не съм технически образован в тази област, но мога да видя из сервизните си бележки/, понеже колата се беше поразхлопала. Това беше лятото.В началото бях щастлив-нямаше тропане вече,истинска приказка.След няма и месец чух първото зверско скърцане отзад. Идваха ми гости, понатоварихме малко колата-5 човека и багажец...и скръц,скръц.Сутрин паля колата,тръгвам и след няколко минути започва този ужасно дразнещ шум.Сякаш й бе нужно малко време за да се настрои към най-шумното скърцане:)Когато намерих време я върнах в сервиза. Нямам причина да не им вярвам,но ми казаха че нямам видим проблем с амортисьорите и ходовата част.Разглобяваха нещо отзад,оглеждали,смазвали с масла,пръскали със спрейове и при огледа- всичко е окей.След сглобката обаче-скръц,скръц. Някой подхвърли,че може да изчезне шумът при каране в дъжд.Нищо подобно.Плувах до Пловдив веднъж , но имах чувство,че това подейства в обратна посока. Както и да е.Четох в някакъв друг форум и аз за някакви втулки, та вероятно ще я пробвам и в друг сервиз.

Разбира се, ще направя това когато я вкарам в движение, понеже сега пък се пукна радиатора и не може да се лепи.Абе тя не е една белята.Някой знае ли отде се намира нов радиатор на сносна цена? Аз ще потърся из форума някоя подобна тема за този проблем.

Проблема за скърцането на твоя автомобил са или тампоните на стаб. щанга ,или амортесьорите...........без майтап............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Проблема за скърцането на твоя автомобил са или тампоните на стаб. щанга ,или амортесьорите...........без майтап............

Хм...А уж минах тест на амортисьорите и ми смениха тампоните на стабилизиращата щанга:)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега,

аз вече си реших проблема с тоя гаден звук.

Оказаха се втулки на долните задни носачи,но тези,които са най-външни(от страната на гумите).

И вече не "пея" по улиците.По-добре не барай амортисьорите преди да видиш тези втулки.

Дано съм бил полезен!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хм...А уж минах тест на амортисьорите и ми смениха тампоните на стабилизиращата щанга:)

Ам ито при преминаване на стенд за амортесьри няма да ти помогне ,тъй като те не хващат скърцанията.............диагностиката аз я правя като с ВД40 пръскам по съответните детайли и ако вече не скърца, значи там е проблема...........

Но не е лошо да провериш и другите тампони, както те е посъветвал колегата по горе ,защото може и от тях да е, макар че при мен колкото и пъти да са идвали с такава кола ,толкова пъти се е оказвал амортесьор или тампон на ст. щанга.......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сега ако мога да съм в помощ.... явно скърца на гума.

..................

2.)73300км смяна на 2 x BUSHING,RR SUSP LWR ARM( 4113A062 / MR197915 ).

 

Така че поогледайте тампоните.

 

Колега BOYAN, за това говориш, нали..... :rolleyes:

Редактирано от pepes
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами да си кажа честно-не знам нито номера,нито модела на тези втулки...

Само знам,че отначало се получи парадокс:

откачихме задните амортисьори и вече не скърцаше.Скачахме върху теглича,друсахме се вътре-няма звук.

Е,да,ама не е от тях!При мене това стана на почти 120 000 км.Явно не зависи от пробега(считай за основна причина

родните пътища).При смяната имах проблеми с изваждането на болтовете от носача и тампоните.За целта бяха отрязани и сменени с нови.Като заварени бяха.Но моят съвет е да не се пипат амортисьори преди тези втулки.Да не говорим,че са много по-евтини...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Благодаря за идеите и предложенията. Аз съвсем скоро ще пристъпя към решаване на проблема със скърцането и "пеенето" и ще докладвам...Веднага щом успея да си стъпя на краката,както се каза, след смяна на радиатора,термостата и ремонта на вентилаторите и ел.блок на охлаждането:)) От една седмица се обръщам официално към Аута със "скъпа":)

Поздрави на всички

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 7 месеца ...
  • преди 10 месеца ...

Темата е старичка...но да попитам всички колеги за "пеенето" на аутлендъра?....аз свиря отдавна..но вече не се трае...ще трябва да се сменят въпросните втулки....какви пари ви излезнаха...благодаря предварително на всички!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Темата е старичка...но да попитам всички колеги за "пеенето" на аутлендъра?....аз свиря отдавна..но вече не се трае...ще трябва да се сменят въпросните втулки....какви пари ви излезнаха...благодаря предварително на всички!!!

Тампони на стаб. щанга или тампони на надлъжните носачи.........не са толкова скъпи......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тампони на стаб. щанга или тампони на надлъжните носачи.........не са толкова скъпи......

 

 

ей сега въпрос и от мен:

 

До тук ясно за споменатите по-горе части, че не са скъпи, но ако са тръгнали тампоните на напречните горни носачи, те не се предлагат по отделно а заедно с носача и цената е главозамайваща!!! Има ли вариант да се сменят само втулките като се ползват втулки от долните носачи които се продават по отделно, правил ли е някой тази операция? Размерите съвпадат ли?

 

http://japancars.ru/cat/mitsubishi/index.php?s&area=M60&cat=B606R507A&mdl=CU5W&clf=XRHYZR6&mg=34&bg=010

 

позиция 41309А

Благодаря предварително :mitsu-smiley: :drinks:

Редактирано от tonino_g3
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ей сега въпрос и от мен:

 

До тук ясно за споменатите по-горе части, че не са скъпи, но ако са тръгнали тампоните на напречните горни носачи, те не се предлагат по отделно а заедно с носача и цената е главозамайваща!!! Има ли вариант да се сменят само втулките като се ползват втулки от долните носачи които се продават по отделно, правил ли е някой тази операция? Размерите съвпадат ли?

 

http://japancars.ru/cat/mitsubishi/index.php?s&area=M60&cat=B606R507A&mdl=CU5W&clf=XRHYZR6&mg=34&bg=010

 

позиция 41309А

Благодаря предварително :mitsu-smiley: :drinks:

Имам само тампоните на тази щанга, през тях минава болта за реглажа........и тъй като са клеасали много, се налага да се реже ........и съответно да се сменят тампоните......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Значи могат само гумените тампони да се сменят и да си остане стария носач? :mitsu-smiley:

Редактирано от tonino_g3
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Значи могат само гумените тампони да се сменят и да си остане стария носач? :mitsu-smiley:

то не е гумен тампон, а "метал- гума-метал"........т.е. втулка метална и по средата е гума........да може.....

Утре за всеки случай ще погледна, но аз съм сменявал такива ........

Редактирано от DJ Tymbi
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

то не е гумен тампон, а "метал- гума-метал"........т.е. втулка метална и по средата е гума........да може.....

Утре за всеки случай ще погледна, но аз съм сменявал такива ........

 

 

е точно както го описваш е и се предлага само комплект 2 те втулки с носача от Митсубиши и няма друг вариант, поне при мен, ако може да се сменят само тези две втулки ще е много добре.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Проблема за скърцането на твоя автомобил са или тампоните на стаб. щанга ,или амортесьорите...........без майтап............

:icon_n_king: По принцип при 4Х4 първо заминават унибалите, не знам дали Аутлендур има такива, но представлява подобни шарнирни накрайници при носачи или щанги...Най-често скърца от тях...Смяната на други части по окачването, просто променя ъгъла на триене и спира да скърца временно разбира се и износването им не изчезва също...Представляват нещо подобно. Най-често регулиращите щанги завършват с такива.

http://www.offroad-monsters.com/ftp/ymk/Smes%202/Heim_054.jpg

Редактирано от todor
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тампони на стаб. щанга или тампони на надлъжните носачи.........не са толкова скъпи......

Какви пари са 2 бр. тампони стаб щанга и 2 броя тампони надлъжни носачи и като продължение на темата тампони (втулките) на горния носач,за който става дума по надолу в темата "метал-гума-метал" ?

Редактирано от Dr.Snugles
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...