Премини към съдържание

Галант VS Colt за 2 метров човек.


zexer

Препоръчано мнение

От една седмица един приятел ме разпитва за галанта защото има проблеми с неговата кола, решил е да я сменя и се е насочил към галант. При него основния проблем е дали ще може да я кара защото е 1.98метра и трудно се събира в колата. Снощи се видяхме и му дадох да покара.. уверен в това че галанта е голям и ще му стане... да ама не :) Влиза в колата опъва си седалката до края сята и краката му едвам влезнаха в колата.. колената седяха точно до волана.. а волана максимално вдигнат до горе. Дясното му коляно почти заклещено между волана, конзолата в средата и ръчната спирачна отдолу му подпира крака и е абсурд да се дръпне докато е вътре в колата :). В последствие разбирам, че неговия Опел Омега се кара на дръпната седалка не до края ..ми на 3 зъба по-напред.. иначе не стига педалите :mad: ... направо... ноу комент :( . След малки разисквания, че може седалката да му е местена назад (шините да са изтеглени по-назад) се установява, че въпреки изтеглянето на седалката назад остава място за сядане в Омегата а в Галанта, когато седалката е назад изтеглена на задните седалки е почти невъзможно да се седи. И докато се чудим на това пристига моята приятелка с Колчето си. Викам аиде на майтап да пробваш и колта .... изтегля седалката до край, смъква я надолу (защото тя си я държи на максимално високо) и хоп влиза в колата без да му се притискат колената в волана :mad: :mad: .На колта конзолата в средата е по-малка и по-напред и не му пречи да си увисне колената по-далече от волана. Разбирам че Японските коли са за малки хора.. но най-големия ужким клас автомобил на мицубиши да не става за каране от човек малко по-малак от 2 метра си беше огромно учудване за мен... а това че в малкия колт се навря по-лесно направо ме стъписа....

Редактирано от zexer
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз съм 1 и 95 / 120кг. и карам Галант от `97-а. Седалката ми е максимално свалена и изтеглена назад, волана е вдигнат нагоре и нямам подобен проблем. Вярно, че докато свикна да влизам и излизам имаше малко а насам, а натам, ама му хванах цаката... :) Та всичко е въпрос на навик и нагласяне. Ако има мерак за галант ще намери вариант...

П.С. Нека поседи 5 минути в някой Матиз и после Галанта ще му е като мезонет. :D

Редактирано от krassick
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

"krassick" Може да си по нисък с няколко санта от него, но от таза надолу да сте еднакви и да имаш 2 номера по голям крак. Колкото и нереално да звучи това играе роля при достигане на педалите.

Ползвах кола на мой познат(той е с 6 см. по-висок) и след като му върнах колата, той ме попита как стигам педалите след като на него му е 1 зъб назад. И видяхме, че като носи 39 (:Д) номер, а аз 42, аз сядам по-далеч.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Явно на моя приятел краката му са по-дълги. Аз бях много очуден колко тясен му беше галанта.. няма начин да кара колата, каквото и да говорим дори да изтеглим седалката с 2-3 сантиметра назад пак няма да стане. А и не си струва при положение, че има други коли, в които пробелма го няма. Съседа ми е 1.92см (45 номер обувки, аз съм 1.80 с 46) и кара галанта без да ми разместа седалката даже ... но вчера просто галанта изглеждаше като картинг като го беше яхнал Дългия :)

Редактирано от zexer
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, омегата е доста по - голяма кола от галанта, откъдето и да я погледнеш :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По каталожни данни е 20см по-дълга иначе не е кой знае каква разликата. Въпроса е вътре как са разположени нещата ...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям. При Астра от първите мястото отзад е с 4-5 пръста повече. Набиват се на очи по-тънките облегалки при астрата. Сравнявам с настройката на седалката по височина и дължина при двете с моето "Д" и така стоят нещата. А е доста по-къса от галанта.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям. При Астра от първите мястото отзад е с 4-5 пръста повече. Набиват се на очи по-тънките облегалки при астрата. Сравнявам с настройката на седалката по височина и дължина при двете с моето "Д" и така стоят нещата. А е доста по-къса от галанта.

 

 

Това при астрата може би се дължи на липсата на аербеци , оная джаджа каде си я наместваш за удобство на кръста..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Колега,

аз съм 1,98цм (около 100кг) от скоро имам Галант (предната ми кола беше Колт) и направо ми е широко. Истината е че Седалката на Галанта (за разлика от колта) може да се настрои да е по дълбока т.е. задната част на седалката да е по на ниско а предната по на високо и по този начин тялото заема полулегнала стойка и по този начин се допринася за комфорта при по-големите хора. Така че моят съвет е да се опиташ на настроиш хоризонталната част на седалката и така да опита.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По каталожни данни е 20см по-дълга иначе не е кой знае каква разликата. Въпроса е вътре как са разположени нещата ...

20-се см. не е никак малко. И аз карам Галант, обаче когато седна в Омега, определено има видима разлика в големината.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...