Премини към съдържание

Теч от скоростната кутия


H-a-T-e-R-s

Препоръчано мнение

От скоро забелязах, че от скоростната ми кутия, там където влиза един лост - прокапва масло. За около 24 часа петното е голямо колкото ябълка.

Ходих днес на сервиз и ми казаха, че не било нещо сериозно и да карам така, но незнам дали да им вярвам?

Моля, помогнете!

Модела на колата ми е МИЦУБИШИ КАРИЗМА 98г. 1.9 тд. Двигателя е на "Рено".

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма да е проблем докато има достатъчно масло в скоростите...А после?!?!После проблемът става голям.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма да е проблем докато има достатъчно масло в скоростите...А после?!?!После проблемът става голям.

Как да проверя колко масло има? Не знам къде да погледна - това ми е първата кола ...:icon_blush:

Редактирано от valboss
Колега, хайде постарай се повечко.... След като публикуваш мнение, ползвай редактора под поста си.
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

как да проверя колко масло има незнам каде да погледна това ми е пурвата кола :icon_blush:

Има си пробка за тази работа..От страната на радиатора, горе долу по средата на кутията се пада..

Пластмасова е, защото и кутията ти е на Рено..:D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има си пробка за тази работа..От страната на радиатора, горе долу по средата на кутията се пада..

Пластмасова е, защото и кутията ти е на Рено..:D

Мерси много!

Намерих я тази пробка.. :icon_blush:

Редактирано от valboss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

H-a-T-e-R-s , предполахам си доволен, че има кой да ти помага.

Моля, виж поправките на горните си постове и се постарай да пишеш по-грамотно, за да сме доволни и ние...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От скоро забелязах, че от скоростната ми кутия, там където влиза един лост - прокапва масло. За около 24 часа петното е голямо колкото ябълка.

Ходих днес на сервиз и ми казаха, че не било нещо сериозно и да карам така, но незнам дали да им вярвам?

Моля, помогнете!

Модела на колата ми е МИЦУБИШИ КАРИЗМА 98г. 1.9 тд. Двигателя е на "рено".

Колега,те хубаво са ти казали от сервиза да караш така...

После да идеш пак при тях за смяна на скоростна кутия :icon_doh:

Скоростната кутия ти е на Рено,при тях има един маншон на полуоската (това е лоста за които говориш) че маслото на кутията ти се пличка в този маншон,няма семеринга която го спира,след като ти се напука или скъса маншона то просто истича и след това скоросната кутия остава без масло и следва посиняване-блокаиране :icon_doh:

не че искам да те плаша но...Ако капе от него по добре го смени,втора употреба на дизел кутия е 600-700 лв. на бензина около 350 лв.без труд,просто информация.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно му капе от семеринга на лоста за превключване на скоростите.....Той се намира от долу на скоростите.

Редактирано от Milen_z
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега,те хубаво са ти казали от сервиза да караш така...

После да идеш пак при тях за смяна на скоростна кутия :icon_doh:

Скоростната кутия ти е на Рено,при тях има един маншон на полуоската (това е лоста за които говориш) че маслото на кутията ти се пличка в този маншон,няма семеринга която го спира,след като ти се напука или скъса маншона то просто истича и след това скоросната кутия остава без масло и следва посиняване-блокаиране :icon_doh:

 

Не вярвам чак да бърка лост с полуоска.. Пък и този маншон се сменя за половин час и от сервиза щяха да му вземат парите, а не да го съветват да кара така...:)

Най вероятно е семеринга на избирача (както е отбелязал и Милен) но той се сменя като се отвори кутията , за това са му казали да кара така..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за помощта! :)

От семеринга на избирача е!!!

Редактирано от valboss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 6 месеца ...

Има си пробка за тази работа..От страната на радиатора, горе долу по средата на кутията се пада..

Пластмасова е, защото и кутията ти е на Рено..:D

Всички са на рено!

И аз имам Каризма 1.9 тд и имам теч.

Не знам от къде е, но стабилно тече някъде от двигателя...:icon_crying:

Редактирано от valboss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

всички са па рено и аз имам каризма 1.9 тд и имат теч нз от каде е но стъбилно тиче от двигателя е

 

Няма страшно!

Тургай легена отдолу и събирай...:D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 години ...

Колеги помощ колата ми е каризма1.6 90кончета 1997 гоф преди време забелязах теч от скоростната кутия и от сервиза ми казаха да карам така около 2месеца и след това да отида,така случи се следното,тази сутрин като тръгнах да паля чух някакво румолене,ако някой има идея какво трябва да сменям да помага бързо.Благодаря

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Първо - прочети цялата тема внимателно.

Второ - направи ревизия на ск.кутия дали и колко масло е останало.

Трето - планирай пари за ремонт на семеринга на избирача на ск.кутия.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами изчетох всичко но никъде не пише за стържене, и според теб какви пари да нагласям за всичкото,горе долу мерси

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами изчетох всичко но никъде не пише за стържене,

Ами не пише за стържене, защото темата е за скоростни кутии, а те не стържат при палене, а при движение ..:)

Щом ти стърже при палене, търси проблема другаде .

А за скоростите, да не си ходил и ти на сервиз в Бяла- Варненско, гледам че са ти казали същото като на колегата пуснал темата ? .:D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Колеги, помощ може ли да ми кажете има ли разлика между скоростните кутии на Каризма 1.6 16в 97 година и Каризма 1.6 16в 2000 година?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

И ас искам да разбера дали има разлика между тези кутии , моята е 1.6/16в 2003г. За сега няма проблеми .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Най - лесно ще разберете като погледнете отдолу, на моята си има много ясно татуирано знакчето на рено както и на двигателя. Отлични мотори, но кофти скорости, имам впредвид превклюването.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 9 месеца ...

Здравейте колеги .Моята каризма е 1.6 16в 95та!какво масло се налива във скоростите?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...