Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Простащината очевидно няма край


Препоръчано мнение

Само с едно нещо не съм напълно съгласен, Емо... За РД на клуба.... Уточнявай, моля те, че ще изглеждаме човешки поне до късния следобед и не се ангажирай с подобни крайни мнения за след това..... Хахахахаха

Колеги, я се усмихнете и давайте да върви... Колкото и каквото и да пишем - пак ще има такива постове и изказвания, и обиди и какво ли не. Майната му. Ние да си поддържаме дома чист, щото и по къщите ни е така - ако не се грижим за нещата си - няма кой друг. Това е наш дом, наше лице, физиономия, и зависи от всички как ще изглежда той. Като всеки се старае - всичко е ОК. Като някой не се стараят - ще се постараят други и готово... Чисто и просто

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 55
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

В крайна сметка какъв извод можем да си направим от всичко казано до сега... Има много необразовани Българи...

Аз най-често срещам правописни грешки. Не казвам нищо разбира се... просто се замислям - защо е така? Защо възрастни

и млади хора не могат да пишат правилно и не говорим за teens защото мнозинството тук трябва да е над 20!

На какво се дължи този огромен брой неграмотност? И това не е само тук, това е във всеки форум, в който членувам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А как на какво, никой не чете книги.... Никой не пише отговор на литературен въпрос.... Оценките по БЕЛ са с тест...... Което по никакъв начин не е извинение.... Просто факти....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:giggle: Че т'ва, модераторите - ора ли са, бре? :giggle:

 

Ба, хора .. Какви хора могат да бъдат, след като все се заяждат с тези дето пишат неграмотно ? ..

Защо един път не се заядат с някой, който пише грамотно ?..:lol: Ей тогава ще са хора..:D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хайде аз да ви припомня една много интересна статия, която е качвана във форума, но е точно по темата. :)

http://www.ivosiromahov.com/2_article/a49.html

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Чичко Гугъл помага безплатно, стига да го попиташ и да искаш да учиш!

 

Попитай Гугъл

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Когато питаш, чичко Гугъл не трябва да му задаваш въпроси. Той индексира текст от страници и търси в него, а не отговаря на зададен въпрос. Ако търсиш въпрос ще намериш мястото, където някой е питал, така че трябва да се търси отговора ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Когато питаш, чичко Гугъл не трябва да му задаваш въпроси. Той индексира текст от страници и търси в него, а не отговаря на зададен въпрос. Ако търсиш въпрос ще намериш мястото, където някой е питал, така че трябва да се търси отговора ;)

 

Не съм малоумен :mad: Просто дадох пример колко лесно се намира информация, (стига да иска човек) и как дори и при директен въпрос в търсачката излиза резултат!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не знам, но нещо имаш комплекси май :icon_doh:

Просто дадох съвет за нещо, което ми е в компетенцията. :icon_doh:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ама и ние на какви се правим.... ред сме взели да вкарваме.... Я вижте кво става тук: http://novinite24.blogspot.com/2010/08/17.html

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не знам, но нещо имаш комплекси май :icon_doh:

Просто дадох съвет за нещо, което ми е в компетенцията. :icon_doh:

Абе разбрахме се ние като глухия и слепия :icon_bye: Все пак нещо полезно има и в двата поста :good:

А примера на Роско направо ме остави безмълвен - още нещо, в което сме уникални :icon_doh:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Днес съм поправил на 20 поста над 200 правописни грешки! То бива бива неграмотност, но няма вече накъде! :mad: :mad:

Колегите модератори са поправяли и те доста...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Неграмотността в цялата страна е широко срещано явление.

http://www.novinar.n...M2MzszNw==.html

http://www.novinar.net/news/balgarite-tanem-v-negramotnost_MzM2MzsyMw==.html

 

Българите тънем в неграмотност

Образованието не ни дава умения да се справяме със собствения си живот

България се нарежда на едно от последните места в Европа по степен на образованост на населението. Това показва проучване, поръчано от германския медиен концерн "Бертелсман". Единствените страни, които имат по-лоши показатели, са Гърция, Унгария и Румъния, като северната ни съседка се оказа в дъното на класацията. Изследването идва малко след проучване на Световната банка, в което българите бяха обявени за една от най-грамотните нации. Изследването на немската медийна група е в четири категории, отговарящи на дефиницията на ЮНЕСКО за образованост. Категориите са „образование за знание", покрито от официалното образование, "образование за извършването на определена дейност", свързано с усъвършенстване на работното място, "образование за съжителство", свързано със социалните дейности, извършвани в свободното време и "образование за организиране на собствения живот". По последния показател страната ни се оказа обаче на последно място. Уменията на българите да градят кариера и да създават нормални условия на живот се оказаха най-недоразвити в цяла в Европа.

Причината България да се нарежда на едно от последните места по степен на образованост са учителите. Това заявиха пред "Новинар" представители на родителските организации у нас. Според тях учениците биха били много по-концентрирани в учебния процес и биха усвоявали по-добре материала, ако учителите полагат повече старание. Усилията на педагозите трябвало да бъдат насочени към превръщането на уроците в интересни за малчуганите. Преподавателите трябвало да променят и отношението си към децата в положителна насока, категорични са родителите. Другите пропуски в образователната система били липсата на практически занятия, които да дават на децата социални умения и да ги подготвят за живота извън класната стая.

 

 

 

Радвам се, че нашият форум е на ниво!

Редактирано от tmintov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

.

Причината България да се нарежда на едно от последните места по степен на образованост са учителите. Това заявиха пред "Новинар" представители на родителските организации у нас.

Е те това е най голямата глупост която се пропагандира и служи за измиване ръцете на родителите (да не казвам задниците):D..

За всичко свързано с грамотност и възпитание, най виновни са родителите, но така е по лесно, да прехвърлиш топката в другото игрище..

Веднага давам пример: Ако един клас е 30 деца, 5 от тях стават грамотни, а останалите 25 не, учителите ли са виновни, като се има в предвид, че те преподават на целият клас, а не само на тези 5 деца...

Няма какво да се заблуждаваме.. Даскалите преподават еднакво на всички деца и ги учат на грамотност, обаче като се приберат в къщи, "загрижените" за грамотността на децата си родители, са им купили компютри още преди да проходят..

И тези деца сядат на компютрите и вместо да ги ползват по предназначение, започват с чатене в скайпа и игри (под "зоркото" наблюдение на родителя) ..:)

И после като опре работата до грамотност, познайте кой е виновен- учителя естествено..:D

А когато не е учителя, задължително е виновен някой друг, но не и родителя.... Така беше и когато загинаха 11-12 годишни деца, пред дискотеката в София...

Там разбира се :D бяха виновни собствениците на дискотеката, за това че родителите бяха пуснали невръстните си деца, на нощна дискотека...

Така че не се занимавай с пропагандиране на лъжливи заключения, мен ако питаш..:)

Редактирано от tmintov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз се гъгласявам с батко на 123%! А за такива статии трябва да има наказание 50 сопи на голо! Дори щях да се бия с една майка на родителската среща, че започна да хули учителите, че били не знам си какви...... За малко и се размина, че ми нахлу кръв в главата и получих шум в ушите!

Учителите не стига, че мизерстват, ами и родителите и подобни малоумни драскачи още повече влошават положението на децата. Родителите преди всички (пък и родителски организации, разбираш ли, тези, дето са като онези от СБА) трябва да защитават учителите и да възпитават уважение към тях! Оттам започва всичко. Когато учителят е авторитет - нещата вървят, децата го слушат и има някакв шанс да им влезе нещо под прическите. А с такива статии и изказвания не се постига нищо! Само повече работа за модераторите в обозримо бъдеще!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мен също ме подразниха изводите в този материал.

Аз също считам, че родителите трябва да работят заедно с учителите за бъдещето на техните отрочета. В много случаи те воюват с учителите, като правят твърде лоша услуга на въпросните отрочета, на обществото и в крайна сметка на себе си.

Аз също съм отчаян от общото ниво на грамотност на нацията, но смятам, че това е в резултат на налаганата вече 20 г. бездуховност, тотално сбърканата ценностна система. Да не се повтарям

В крайна сметка грижата и отговорността за образованието и възпитанието на детето си е на родителите. Не казвам, че няма калпави учители, но ако детето ми е попаднало на такъв, или ще сменя училището, или аз ще го дообучавам, но няма да си оставя чавето неграмотно. Така ами!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Веднага давам пример: Ако един клас е 30 деца, 5 от тях стават грамотни, а останалите 25 не, учителите ли са виновни, като се има в предвид, че те преподават на целият клас, а не само на тези 5 деца...

 

Няма какво да се заблуждаваме.. Даскалите преподават еднакво на всички деца .....

 

Тук е верен вторият абзац.

А за първият - пет деца стават грамотни не заради, а въпреки инертноста на учителите. И по-точно, заради възпитанието и натиска от страна на родителите.

Както ти, така и аз имаме наблюдения над образованието/Станимира май е само с година по-малка от Митко?/. Ако се абстрахираш от преподавателя в семейството ти, ще отчетеш, че днешните даскали не са онези, отпреди 20 години.

Вярно, че света върви напред, но при нас образованието върви назад. Налице е тотално опростачване на нацията. Рядко са стойностните хора. Смея да го твърдя, щото през службата ми минават над 180 000 души туристи годишно. За 21 години нивото на общата култура пада надолу и не е плавна крива - а стръмна черта към минимума. Разбира се, учителите са само едната част, спомогнала за превъплъщението на младите хора в група за консумация, не желаеща и не можеща да сътвори стойностен културен или икономически продукт. Политиците са другото обществено зло, които сложиха прът в колелото на общественото образование.

Не напразно по горе дадох линк към статия, казваща:

"Оказа се, че нашите граждани са го закъсали здраво от гледна точка на образованието. Според проучване на медийния концерн "Бертелсман" в сферата на неграмотността се заформя великолепна балканска тройка. България, Гърция и Румъния са страните с най-ниско ниво на образованост.В коментар за родната система за втълпяване на знания психологът Иван Игов заяви, че ако я караме по същия начин с образованието, след десет години ще се превърнем в абсолютни лузъри, т.е. загубеняци. Може би нямаше да бедстваме съвсем, ако неграмотността ни опираше до това да се запъваме, като рецитираме пасажи от „Братя Карамазови”. Оказа се, че сме най-зле в това да уреждаме собствения си живот. Явно италианският модел, в който в една къща се помещават няколко поколения, е задминат от българския такъв. И вечната криза, в която се намираме, никак не е оправдание за съжителството и зависимостта от мама. По-скоро липсата на практически идеи и умения как да управляваме собствената си личност ни спъва по пътя към щастието. Явно имаме и проблем с изграждането на кариера, тъй като обикновено за това се изисква воля и креативност.В безпомощността да съграждаме битието си се включва и неспособността ни да общуваме помежду си. Поне намерихме дълго търсеното обяснение за първоизточника на потока от псувни в градския транспорт и люпенето на семки на обществени места. Явно е липсата на образование.Българската образователна система е обвинявана за много неща, само не и че води до самоубийство. Посоката на развитие на образованието обаче някак си се връзва с желанието за самоубийство. Ако продължаваме да учим децата си на глупости и пропускаме да споменем какво трябва да правят и знаят за живота навън, със сигурност кариерата им на директор или президент ще бъде умъртвена в зародиш. Все пак се надяваме в скоро време фабриката за лузъри в средното и висшето образование да хлопне кепенци, за да не молим скъпата да ни застреля или да ни изтегли да мием чинии в чужбина."

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Политиците са другото обществено зло, които сложиха прът в колелото на общественото образование.

 

Не другото, а основното... Те доведоха нещата до тук .. Те направиха така, че даскалите да не са едно времешните ..

Щом искаха по едно време и Вазов да махнат от учебниците, за какво образование и грамотност да говорим тогава..

И пак ти казвам, след управляващите, родителите са най виновни за състоянието в момента..

Едно време нашите родители ни биеха когато се провиняхме в училище, а сега ходят в училището да бият даскалите ...:icon_doh:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Както сред учителите:worthy:, така и сред родителите има индивиди, считащи, че инвестирането в образованието на децата е най-доброто капиталовложение.

Смея да твърдя, че съм от тях.

Контролирам образованието на синът си, насочвам го в правилната посока, а ако трябва - издавам декрет за незабавно изпълнение на необходимите действия. Аз и още един баща сме единствените мъже-родители в училището, ходещи на родителски срещи, както и поне по веднъж на две-три седмици. За информация и за респект. Синът ми има по осем-девет оценки по предметите, докато другите ученици имат по две-три. Защото постоянно им пиля на даскалите, да го изпитват - без значение колко ще е оценката. Така и самият ученик не наизустява сляпо днешният урок, за да го забрави утре, а придобива по-задълбочени знания.

Сага да не помислите, че синът е някоя "читанка" с шестици от горе до долу.

Бележникът му е шарен, като света...

Има и двойки тук-там, позволява си да има и някое друго отсъствие.

Но крайният успех не пада под 5.50, което ме радва.

..........

Та темата не бе за възхвала на сина, а за това, колко много като нация - дръпнахме надолу. И че образованието е това нещо, което първо се сгромолясва и последно се възстановява.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ей, Вальо, я прочети това: "И вечната криза, в която се намираме, никак не е оправдание за съжителството и зависимостта от мама. По-скоро липсата на практически идеи и умения как да управляваме собствената си личност ни спъва по пътя към щастието. Явно имаме и проблем с изграждането на кариера, тъй като обикновено за това се изисква воля и креативност.В безпомощността да съграждаме битието си се включва и неспособността ни да общуваме помежду си. "

Внимателно ли го прочете? Ха сега ме светни доколко семейството и доколко учителите могат да въздействат на тази ситуация? И - когато в семейството хулят учителите, обясняват на келешите си, че даскалите са смотаняци и не стават за нищо, че са загубеняците, за които пишеш - как този даскал да се изправи пред децата и да ги учи на кариера? Като той е лузър......

Или пък в училището да ги учат на щастие, като майка спокойно разказа подробно пред 12 годишната си дъщеря за любовника си и какво там били правели.... И детето препърхва от щастие.... И това го възпитава на креативност и кариеризъм.... А за общуването - да не говоря.... Това пък хич не е камък в полето на училището. Заеби! Общуването си е точно въпрос на семейството!

 

Обобщавам - онези 240 :icon_censored: се погрижиха достатъчно, макар че има много добри училища. И продължават да се грижат за процеса на чалгизация и олигофренясване на населението, тотална деградация и липса на ценности и морал. Което, обаче, не е техен проблем, те само подкрепят такива процеси. Щото ние, хората, семействата, го допускаме. И ако на мен ми идва да захлюпя чинията със салата на главата на патката с любовника, комшийката и се възхищава и се жалва, че била наддала и не можела да си хване и тя лИбоФник... И ако онези 240 оставят учителите с ниски заплати; купуват компютри, за да лапнат комисионната от обществената поръчка, но не инвестират в разработването на модерни учебни помагала и съдържания (да не се впускам, че ми е слабо място тази посока); респективно учители са или хора с такова призвание (познавам множество такива), или хора, от нема и къде станали даскали. Те затва онези са зарстрел. Оттам нататък - всичко е в семейството. И като детето ти е между онези 5, дето ще поемат - щото си го натискал - после ще иде в по-доброто училище, при по-добрите учители и с по-високи изисквания. Като му даваш зор и му направиш основа - ще се оправи. А ако я караме на принципа "Аз? че защо да работя, това е срамота при двама живи родители" и мама и тати вървят подир децата си до изнемогване - ще сме така

 

П.П. Тъй, тъй, аз не се съмнявам в тебе, не ме разбирай погрешно, САКЪН! И щом ти правиш така, и аз правя така - значи ако 50% правят така - даскалите къде са в целия филм...... Щат-не щат - ще ни играят по свирките. И другите ще закачат от това и ще се вдигне нивото като цяло. Всичко зависи от нас! Няма ценности, няма морал, няма образование, нищо не остана, затова трябва да се борим поне децата си да възпитаме.

Редактирано от rosko
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе все едно гледам пенсионерите пред блока на пейката. Я мислете за рождения ден и не се хабете с умрялото ни образование, защото сте безсилни да направите каквото и да било. Освен да възпитавате собствените си деца както трябва, друго няма какво да сторите. На скоро бях свидетел как дете щеше да скочи на майка си, че го карала да върви пеш. Дайте по весело :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Понеже ми е болна тема, ще си позволя да напиша още едно мнение.

 

Преди няколко месеца една учителка в Благоевград й паднало пердето и ошамарила един юнак (май в 7-ми клас беше). Аверчетата снимали това с телефон и съответно материалът се въртеше във VBOX. Журналята, нали са като лешоядите, бяха напълзяли всички участници и заинтересовани, та ако може да гръмне още по-голям скандал :)

Та ето какво се оказа. Учителката накарала юнака да направи нещо, свързано с ограмотителния процес :) по време на час. Юнакът й се отял. Тя пак го накарала, той я напсувал и с героичен поглед обходил останалите от стадото, търсейки възхитени погледи. Да, ама на моля другарката явно вече й е било прекипяло от подобни геройства, а сигурно и от други проблеми, та го ошамарила (с пълно право, според мен). Помислете, колко болка може да причини една жена на 60 г, удряйки с ръце лешпер на 14 г.

 

Продължението:

Интервю с директора (по ТВ, цитирам по памет):

-Ще я уволните ли?!?

-Няма да я уволня.

-Защо, ама как така?!? Та тя го е ударила!

-Защото ученикът не е изпълнил нареждане на учител, саботира учебния процес, не позволява на останалите да учат, напсувал е учителката. Тя не е имала право да го удря, но това я афектирало и си е изпуснала нервите. Това уважаван педагог, с хх години стаж, 6 м. пред пенсия и аз няма да си позволя да съсипя живота й, само защото е била предизвикана и си е изпуснала нервите.

 

Интервю с бащата, веднага след това:

-Вашият син е бил пребит от учителка в училище.

- Да, заслужил си го е!

- Ще предприеме ли нещо?

- Не, нямам никакви претенции към учителката, директора и училището. А за това, което е направил, аз съм го наказал допълнително!

 

И извода, който си направих: Има всички предпоставки този младеж да стане свестен човек, гражданин и по-нататък родител, ако не изплесне съвсем по-късно по някакви причини.

 

Извинявам се за дългия пост, но на фона на родители, които си позволяват да се саморазправят с учителите, този случай ме впечатли изключително.

Редактирано от tmintov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Всички знаете онази приказка на Лафонтен/Jean de La Fontaine/, дето цяло лято мравката се трудела усърдно, сбирала храна за зимата и си притягала къщата. А щуреца цяло лято пее и танцува и хич не му е на дедовия, що глупавата мравка работи толкоз много. И когато дошла зимата, мравката се прибрала на топло и сухо, имала храна, подслон, удобства - а щуреца гладен, вледенен, щрапа из кишата....

Общо-взето, Лафонтен, като един древен фолклорист, събирал басните си измежду френските селяни е голям сладкодумник.

Но и ние имаме подобни сладкодумци, които по някаква случайност, са и държавни мъже, стоящи начело на държавата ни и виждащи/обикновено доста изкривено/, как да оправят проблемите в родната ни Татковина.

Та ето и прочита на тези юнаци, на горното произведение на Лафонтен:

 

През цялото лято мравката се труди усърдно, събира храна за зимата и поправя къщата си.

Щуреца - през цялото лято пее и танцува и си мисли колко глупава е мравката, та работи толкоз много.

Но зимата идва и мравката се прибира на топло, има си храна, подслон - изобщо всичко при нея е ОК. Щуреца обаче, няма къде да се прибере, целият е вледенен, няма и какво да яде. Но е приближен на един, дето бил бурмичка в държавната машина. И окрилен от тази близост, свиква пресконференция и пита, защо мравката има право да стои на топло, да яде топла и здравословна храна, а нещастният щурец мръзне гладен под снега?

Телевизията веднага организира предаване на живо в праймтайма, в което се вижда, как щуреца е посинял от студ и се чуди къде да се свре на завет. Водещата му подава коричка хляб, той я хваща с две ръце и докато мъчително преглъща, издайническа сълза потича по обветреното му лице - а от студиото пускат видео, в което се вижда как мравката се е разположила удобно в топлият си дом, до препълнената с вкусна храна маса. После на екрана изплува въпроса "До кога?"

Хората са потресени и поразени, че в една страна, където властта отдавна е декларирала че кризата е свършила, може да има толкова бедни щурци - които да замръзват на улицата, докато други тънат в охолство и изобилие.

Неправителствени организации и асоциации, борещи се с бедността/по Европейски програми/, организират протести пред дома на мравката. Журналистите организират интервюта, и питат - кой, как и защо е допуснал, мравката да забогатее на гърба на щуреца? Искат правителството да увеличи данъците на мравката, да се преразгледат договорите сключени между нея и зърнените компании и се ревизират всичките извършени помежду им плащания. Заявяват, че правителството е длъжно да се намеси - та да принуди мравката да плати справедливата цена на богатството си...

В отговор на протестите, парламента и правителството приемат закон за икономическото равенство и закон за дискриминацията. Данъците на мравката са увеличени със задна дата, НАП и Областната инспекция по труда извършват проверки и се оказва, че мравката трябва да плаща глоби и лихви. Отделно и е пуснато наказателно постановление, за това, че не е наела щуреца на работа като сезонен работник и го е ощетила финансово.

Тъй като мравката няма достатъчно пари, за да погаси начислените и държавните вземания, къщата и е иззета от държавата и тя емигрира в чужбина.

Кмета на общината настанява щуреца в мравешката къща. Телевизията прави след няколко дни репортаж и се вижда, как той е надебелял. На път е да изяде и последните запаси от храна, натрупани от мравката, да изгори всички дърва от мазата, а пролетта е още далеч..

Жилището на мравката, превърнато в социално жилище на щуреца почва да се разпада, защото последният не прави нищо, да го поддържа - а отделно е изгорил и дограмата в печката. За немотията, налегнала отново щуреца - е порицано обществото и местните социални служби.

Създава се анкетна комисия по проблема, изхарчваща за три месеца около десет мильона лева за командировки, заплати на служителите, анкети и кьор-софри.

През това време щуреца умира от свръх-доза синтетичен наркотик, извлечен от магарешки трън.

Вестниците "Труд", "24 часа", "Новинар" , "Стандарт" и други, коментират провала на правителството да се справи със социалните проблеми в страната.

Къщата се превръща в свърталище на подрастваща банда паяци-емигранти.

Правителството пък, се поздравява с голямото разнообразие на културни общности в страната.

Паяците, организират трафика на дрога от магарешки бодил в квартала.

Край.

 

Казват, че тази приказка я разбирали само в нашата страна....

Редактирано от valboss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Интересна басня, колега.

Изводите:

1/ Мравката трябва да престане да работи, за да е социално равна на щуреца. Да разчита, както и той, на социалната програма на горското правителство, да плюе, че никой нищо не прави за просперитета в горската кръчма.

2/ Да емигрира и да се препитава в чужбина с надеждата, че ако не децата и, то внуците и може да се почустват граждани на другата гора.

3/ Да отговори на удара с удар - да наеме два "тлъсти" бръмбари-рогачи, специалисти в данъчното и прочие право, които да обжалват всяка буква; да подшушне на вестник "Горска вест", че щурецът е забъркан в няколко горски афери; да се кандидатира за пост в предстоящите избори...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...