Премини към съдържание

Пътуване от Игуменица до Пловдив


Препоръчано мнение

Право на въпроса. Ще се прибирам в БГ след 2 седмици през Гърция и се чудя от къде е най-добре на мина в часта от Солун до към Пловдив, не съм пътувал преди и не знам в какво състояние са пътищата... Гръцките пътища не ме вълнуват особено а само нашите, ще пътувам през ноща (ако е от значение де)

Маршрутите на които съм се спрял са:

1. Промахон - Гоце Делчев - Доспат - Батак /този ми се вижда много планински

2. Ксанти - Златоград - Асеновград /и този същата работа

3. Ксанти - Златоград - Момчилград - Кърджали - Чирпан - "Тракя"/този е май по-добре

Ако някой знае как са пътищата и от къде е най-добре да се мине да пише!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Бих се спрял на Ксанти - Златоград - Момчилград - Кърджали - Чирпан - "Тракия"! :drive:

Редактирано от tmintov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз щях да пътувам тези дни в обратна посока - Котел-Игуменица-Биндизи но котка (карабинери) ми минаха път. Щях да мина Кулата - Благоевград - Кюстендил - след Ихтиман и на магистралата, огледай този малко по обиколен маршрут ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Преди години когато си докарах Паджерото от Германия и пред мен стоеше подобна дилема. ТИР-аджии ме посъветваха да не минавам през ноща през Кулата, затова влязох в България на Свиленград. Надявам се сега да не е толкова страшно минаването през Кулата нощно време с кола с чужда регистрация.

Успех, приятелю!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Преди месец ходих до Доспат (от Пловдив през Батак). Е не бях виждал толкова разбит път от доста време! За участъка Батак-Доспат става дума.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само не разбрах какво ще правиш в Доспат.....

Маршрутът е Промахон - Гоце Делчев - Велинград - Пловдив. Малко натоварен и сравнително добра настилка. И мисля, че е най-кратък от всички, които си изброил. Имаш дори 3 варианта:

1. От Юндола да минеш през Белово и оттам за Пловдив (хубав път, завои, но приятен) - най-бързо излизаш от планината

2. От Юндола да продължиш за Велинград, оттам през дефилето до Варвара - пак добра настилка, завои, по-натоварен по принцип от предния

3. От Велинград да продължиш през Батак и Пещера, но ще си покараш доста планинско.

Избирай си :-)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз препоръчвам маршрутите на Роско. След като ще тръгваш от Солун, няма никакъв смисъл да минаваш през Златоград. Имай предвид, че Ксанти - Златоград е 50-тина км., но разстоянието ще го минеш за не по-малко от час. Почти цялото разстояние е с много завои и големи наклони, а на някои участъци трудно се разминават две леки коли. От Златоград до Кърджали пътя също има доста завои, както и места с дупки.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Така, последно се спрях на този (по педложение на Роско) маршрут... като гледам колко завои има през Алите май са по-малко:icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тц, нямах това предвид.... Преизчисли си маршрута и влез в Бг през КПП Илинден. Че този път м/у Кулата и Гоце Делчев си е много красив, пътят е добър, ненатоварен, ама да го караш с някоя мома и за разходка. Да посетиш лобното място на Яне Сандански, Папаз чаир и пр. шукарии.... Избери си един път от Солун до Драма и оттам нагоре.....Карах там преди 2 години - пътищата и в гръцко, и унас, по маршрута са хубави.

Друго - предлагам ти да минеш през Якоруда. Илинден - Гоце Делчев - Якоруда - Юндола..... после по избор през Белово или Велинград. Гарантирам, че пътят е много добър, докато по другия се забиваш в дън-гори тилилейски и не се знае знае ли се....... Вярно е с някой км по-дълъг, но е оправен, оширен и е добър. А и като се има предвид, че ще си карал доста - мини си по царския път. А другия като го гледам как минава през нищото - сети се за тези 2 села по него дали са го ремонтирали откак е направен....... Да не пускаш после тема "Ходовата част на Галанта и има ли тя почва унас"

И лек път!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тц, нямах това предвид.... Преизчисли си маршрута и влез в Бг през КПП Илинден. Че този път м/у Кулата и Гоце Делчев си е много красив, пътят е добър, ненатоварен, ама да го караш с някоя мома и за разходка. Да посетиш лобното място на Яне Сандански, Папаз чаир и пр. шукарии.... Избери си един път от Солун до Драма и оттам нагоре.....Карах там преди 2 години - пътищата и в гръцко, и унас, по маршрута са хубави.

Друго - предлагам ти да минеш през Якоруда. Илинден - Гоце Делчев - Якоруда - Юндола..... после по избор през Белово или Велинград. Гарантирам, че пътят е много добър, докато по другия се забиваш в дън-гори тилилейски и не се знае знае ли се....... Вярно е с някой км по-дълъг, но е оправен, оширен и е добър. А и като се има предвид, че ще си карал доста - мини си по царския път. А другия като го гледам как минава през нищото - сети се за тези 2 села по него дали са го ремонтирали откак е направен....... Да не пускаш после тема "Ходовата част на Галанта и има ли тя почва унас"

И лек път!

Миналата седмица пътувах Якоруда- Гоце Делчев на път за Доспат, защото Батак- Доспат е в отчайващо положение. Пътят като цяло е в много добро състояние, но ненадейно по него се появяват дълбоки и широки дупки, които са много по-неприятни от път, осеян с дупки постоянно. За мен карането по царския път Кулата, Благоевград, София, магистрала Тракия е най-добре.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Адаш, много натоварено там, бееее.... Пък и колко да е от Разлог до Якоруда....После през Белово и е в полето

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз знам, че Кулата–София пътя е доста добър и като нищо ще мина от там само ~80км ми едва в повече но няма да се блъскам из чукарите и ще си карам като пич ...надявам се. Едва ли ще е натоварено в 2-3 през ноща така, че това не ме притеснява.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 11 месеца ...

Здравейте, моля ако някой е минавал наскоро по пътя Юндола-Гоце Делчев да сподели има ли промяна година по-късно. Виждам, че SLX споменава за изненадващи дупки.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вчера и аз мислех да мина от там но се отаказах, преди малко се върнах от Солун през Кулата-София-Хисар.

Юндола-Гоце Делчев трябва да е много по-добър от Батак-Доспат.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Този петък ще го пробвам и живот и здраве ще пиша след като се върна как е.

 

Вчера и аз мислех да мина от там но се отаказах, преди малко се върнах от Солун през Кулата-София-Хисар.

Юндола-Гоце Делчев трябва да е много по-добър от Батак-Доспат.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, моля ако някой е минавал наскоро по пътя Юндола-Гоце Делчев да сподели има ли промяна година по-късно. Виждам, че SLX споменава за изненадващи дупки.

Яко дупки,дано да са ги закърпили скоро ,че преди 2-3 месеца не се караше........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Яко дупки,дано да са ги закърпили скоро ,че преди 2-3 месеца не се караше........

 

Пиша от Гръцко, вчера минах по този маршрут, пътя е добре. Наистина има един участък около Юндола с малко дупки, но не е повече от 5-6 км. Иначе пътя е много приятен, няма почти никакво движение, а на КПП-то сякаш бомба е паднала - никакъв трафик.

 

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...