Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Колата започва да тресе при тръгване на 1-ва скорост


nikk

Препоръчано мнение

Здравейте колеги, бих искал да Ви помоля за компетентен съвет във връзка моето запитване за колата ми "Каризма 1.6 96г.". Проблемът ми е следният: когато тръгвам на първа скорост, колата започва да ми тресе, а когато тръгвам на баир, просто става страшно. Смених комплект съединител, т.к. си мислех, че проблемът идва от там, но се оказва, че същият продължава да съществува. Прегледах и тампоните на двигателя, те също са здрави. Ако някой има някаква идея от какво може да се получава проблемът, нека да пише.

Благодаря Ви предварително.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, бих искал да Ви помоля за компетентен съвет във връзка моето запитване за колата ми "Каризма 1.6 96г.". Проблемът ми е следният: когато тръгвам на първа скорост, колата започва да ми тресе, а когато тръгвам на баир, просто става страшно. Смених комплект съединител, т.к. си мислех, че проблемът идва от там, но се оказва, че същият продължава да съществува. Прегледах и тампоните на двигателя, те също са здрави. Ако някой има някаква идея от какво може да се получава проблемът, нека да пише.

Благодаря Ви предварително.

А тампонът, на който се захваща скоростната кутия, него провери ли го? И както точно ги проверяваш тампоните. Щом с товар тресе повече, трябва да видиш и маховика, но това при смяната на съединителя би трябвало да са му обърнали внимание.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, бих искал да Ви помоля за компетентен съвет във връзка моето запитване за колата ми "Каризма 1.6 96г.". Проблемът ми е следният: когато тръгвам на първа скорост, колата започва да ми тресе, а когато тръгвам на баир, просто става страшно. Смених комплект съединител, т.к. си мислех, че проблемът идва от там, но се оказва, че същият продължава да съществува. Прегледах и тампоните на двигателя, те също са здрави. Ако някой има някаква идея от какво може да се получава проблемът, нека да пише.

Благодаря Ви предварително.

 

По инерция , изключена от скорост тресе ли ?

Или само когато подаваш газ и на скорост ?

Имах много подобен проблем , но ми тресеше ( най се усещаше ) на 4, 5 -та.

 

Вътешно каре на дясната полуоска , беше .Ако симптомите съвпадат , ще дам пояснения ако искаш .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А тампонът, на който се захваща скоростната кутия, него провери ли го? И както точно ги проверяваш тампоните. Щом с товар тресе повече, трябва да видиш и маховика, но това при смяната на съединителя би трябвало да са му обърнали внимание.

 

Колега, тампона за скоростната кутия не съм го проверил, но има голяма вроятност да е от него, защото като давам газ, независимо на коя скорост е колата, се получава щракане, а след като отпусна газта, щракането изчезва. Съединителят го смених при Пламен (DJ Tymbi). Той е доста навътре с нещата, така че би трябвало да е проверил и маховика.

А тампоните ги проверявам дали не са напукани или скъсани.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По инерция , изключена от скорост тресе ли ?

Или само когато подаваш газ и на скорост ?

Имах много подобен проблем , но ми тресеше ( най се усещаше ) на 4, 5 -та.

 

Вътешно каре на дясната полуоска , беше .Ако симптомите съвпадат , ще дам пояснения ако искаш .

Колега, когато колата е изключена от скорост, не тресе. Тресенето се получава само, когато е включена на скорост, и то най-вече на първа скорост. На другите скорости тресенето много не се усеща.

Редактирано от nikk
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

защото като давам газ, независимо на коя скорост е колата, се получава щракане, а след като отпусна газта, щракането изчезва.

Почти със сигурност имаш разбито вътрешно каре, а може и двете да са..:)
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Почти със сигурност имаш разбито вътрешно каре, а може и двете да са..:)

Възможно ли е от каретата да се получава и това щракане, когато колата набира скорост, и колко струват тези карета?

Редактирано от nikk
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За цена мога да те ориентирам за втора употреба . Иначе ново ОЕМ е една сума........:icon_blush:

Взех си цяла полуоска , вървят около 100 - 120 лв.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, бих искал да Ви помоля за компетентен съвет във връзка моето запитване за колата ми "Каризма 1.6 96г.". Проблемът ми е следният: когато тръгвам на първа скорост, колата започва да ми тресе, а когато тръгвам на баир, просто става страшно. Смених комплект съединител, т.к. си мислех, че проблемът идва от там, но се оказва, че същият продължава да съществува. Прегледах и тампоните на двигателя, те също са здрави. Ако някой има някаква идея от какво може да се получава проблемът, нека да пише.

Благодаря Ви предварително.

Ако имаш проблем, мини да го видя.....................

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 години ...

Колеги и при мен се появи подобен проблем - колата тресе при потегляне на 1-ва скорост. Вибрациите обаче се появяват когато при потегляне оборотите са около 1500. При по-високи или по-ниски потеглянето е плавно и не тресе. Колата е Каризма 1.9ТД '97г.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Колеги и при мен се появи подобен проблем - колата тресе при потегляне на 1-ва скорост. Вибрациите обаче се появяват когато при потегляне оборотите са около 1500. При по-високи или по-ниски потеглянето е плавно и не тресе. Колата е Каризма 1.9ТД '97г.

 

 

 

Колега, аз вече четвърта година карам колата с този проблем, но хубавото е, че предимно я карам извънградско и не се налага много често да ползвам 1-ва скорост. Ако намериш някакво решение, моля те да споделиш.

Поздрави.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Когато работещи един, два или повече въртящи се механизма имат отклонение по оста си и влязат в асинхрон, се получават подобни вибрации.

Затова търсете причината, както и по-горе казано в темата - в карета, демпфера, спирачни дискове, тампони по двигателя и ск.кутия....

Проверете и всички шайби под ремъците.

Редактирано от valboss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Здравейте, и аз имам сходен проблем. И на мене ми тресе,само на първа скорост и то като отпусна малко по рязко съединитела. Ако реша да пиля гуми няма проблем,с повече гас и си тръгва колата,но с нормално подаване на гаста и по бързо отпускане на съединителя и придърпва,потриса малко. Същото се получава и при мокър път. Само при потегляне на първа,ако тръгна на 2ра няма проблем. Съединителя е сменен преди 20000 км.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...