Премини към съдържание

Съединител Каризма


Препоръчано мнение

Здравейте колеги,

 

На последък съединителя на Каризмата ми се държи странно:

Доста често ми се случва като се кача и натисна въпросния педал той да потъва много лесно и съответно да не мога да превключа на скорост. След като го припомпя няколко пъти той се втвърдява и започва всичко да си е както трябва.

От какво може да е породено това държане на съединителя?

 

П.С. Само да споделя, че от половин година колата се кара много рядко(понеже работя на близо от дома и ходя пеш)- понякога не се кара и по 3 седмици.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

 

На последък съединителя на Каризмата ми се държи странно:

Доста често ми се случва като се кача и натисна въпросния педал той да потъва много лесно и съответно да не мога да превключа на скорост. След като го припомпя няколко пъти той се втвърдява и започва всичко да си е както трябва.

От какво може да е породено това държане на съединителя?

 

П.С. Само да споделя, че от половин година колата се кара много рядко(понеже работя на близо от дома и ходя пеш)- понякога не се кара и по 3 седмици.

Ще се наложи ремонт на амбряжните помпи...................

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

 

На последък съединителя на Каризмата ми се държи странно:

Доста често ми се случва като се кача и натисна въпросния педал той да потъва много лесно и съответно да не мога да превключа на скорост. След като го припомпя няколко пъти той се втвърдява и започва всичко да си е както трябва.

От какво може да е породено това държане на съединителя?

 

П.С. Само да споделя, че от половин година колата се кара много рядко(понеже работя на близо от дома и ходя пеш)- понякога не се кара и по 3 седмици.

Здравй колега, при мен се получаваше същото, оказа се долната помпа на съединителя. Не успявах да превключа на скорост, купих си ремонтен комплект за тази помпа 35 лева, нещо такова беше и ми я смениха, нямам проблеми от тогава. Поздрави :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А възможно ли е с времето да се скапват тези помпи или само с каране , понеже се сменяни преди 2 и малко години за които са минати не повече от 15000км?

Сменени са и горната и долната помпа и е сложено ново хидравлично масло.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега нямам идея за това точно, защото моята не е сменяна дори, а е правена с ремонтен комплект и не е минала повече от 3 - 4000 км максимум.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Какво ще рече сменени са? С ремонтни комплекти или с други втора употреба. Може и да е от кофти спирачна течност и уплътненията да са се разкапали.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А възможно ли е с времето да се скапват тези помпи или само с каране , понеже се сменяни преди 2 и малко години за които са минати не повече от 15000км?

Сменени са и горната и долната помпа и е сложено ново хидравлично масло.

Ако сте ги взели помпите от Евро-07, от тези "истинските" Японски помпи, които струват колкото ремонтния комплект, напълно е възможно да се скапят за 2 години.. А също много зависи и от това, каква течност сте сложили .
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сменени са преди посоченото време при Пламен (Dj-я) с чисто нови, както и маслото беше сменено с ново. Предполагам, че при това положение говорим за качествени консумативи. За това питах дали може от факта, че не я карам много колата да са се скапали.

Редактирано от Ивайло Нинов
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сменени са преди посоченото време при Пламен (Dj-я) с чисто нови, както и маслото беше сменено с ново. Предполагам, че при това положение говорим за качествени консумативи. За това питах дали може от факта, че не я карам много колата да са се скапали.

Ако има износване на някой от цилиндрите и са станали елипсовидни, тогава е възможно да са изпуснали............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сменени са преди посоченото време при Пламен (Dj-я) с чисто нови, както и маслото беше сменено с ново. Предполагам, че при това положение говорим за качествени консумативи. За това питах дали може от факта, че не я карам много колата да са се скапали.

Всичко може да се случи. В крайна сметка става дума за едно гумено уплътнение. Имах същия проблем и бях направил тема точно преди една година. Тогава беше долната помпа. Миналата седмица ми се случи и със сегашната кола- Мазда Премаси. Тоя път беше горния цилиндър. Какво да се прави- така ми било писано :icon_hmm:

Ремонтите стават за минути, особено за подготвени майстори с опит. Така че не би трябвало да е голям кахър.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Всичко може да се случи. В крайна сметка става дума за едно гумено уплътнение. Имах същия проблем и бях направил тема точно преди една година. Тогава беше долната помпа. Миналата седмица ми се случи и със сегашната кола- Мазда Премаси. Тоя път беше горния цилиндър. Какво да се прави- така ми било писано :icon_hmm:

Ремонтите стават за минути, особено за подготвени майстори с опит. Така че не би трябвало да е голям кахър.

Да ,така е, пък и колко пъти на ден натискаш съединителя???

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да ,така е, пък и колко пъти на ден натискаш съединителя???

Така е. Аз карам много градско и в доста задръствания, така че не се учудвам. Затова даже тоя път си поръчах цялата помпа сглобена, та да не си играя с ремонтни комплекти. 33,60 Евро от Ниппартс за Мазда. Без подготовка горната я смених за около 20 минути.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Така е. Аз карам много градско и в доста задръствания, така че не се учудвам. Затова даже тоя път си поръчах цялата помпа сглобена, та да не си играя с ремонтни комплекти. 33,60 Евро от Ниппартс за Мазда. Без подготовка горната я смених за около 20 минути.

Пак ще издържи толкова ,колкото и само рем. комплект, ако е така, по добре оригинална ..............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако има износване на някой от цилиндрите и са станали елипсовидни, тогава е възможно да са изпуснали............

Какво износване при толкова малко каране бре ?..По скоро някоя дефектна гумичка може да има при колегата Нинов..

Те ако се износват нови помпи за 15 000 км. по добре да си отремонтират старите.:)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Какво износване при толкова малко каране бре ?..По скоро някоя дефектна гумичка може да има при колегата Нинов..

Те ако се износват нови помпи за 15 000 км. по добре да си отремонтират старите.:)

При колергата не е нова ,а е старата с нови ( на две години ) рем. комплекти, и както казах, има вероятност стария цилиндър да е станал елипса и от там да му дава проблема..............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При колергата не е нова ,а е старата с нови ( на две години ) рем. комплекти,

Ами виж тука какво е написал..
Сменени са преди посоченото време при Пламен (Dj-я) с чисто нови, както и маслото беше сменено с ново.

Аз за това се чудя, как нови помпи ще направят елипса за 15000 км.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Искам да изкажа моите благодарности към Пламен. За пореден път се потвърди моето, както и на останалите колеги мнение за неговите способности, коректност, точност и прецизност.

Редактирано от Ивайло Нинов
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги понеже стана въпрос за спирачни масла в горните постове- качествени разбира се,какви бихте прпоръчали?ДОТ 4 как е?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За спирачна течност питаш може би? DOT4 като цяло е добре, друг е въпросът, че е препоръчетелната за теб. В купувам-продавам има тема за YACCO, BENDIX от канекс също е добра, а и като цена/качество е на ниво.

Редактирано от Dell
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...