Премини към съдържание

Покачване мощност на каризма 1.8 ГДИ


CARI

Препоръчано мнение

Като я продадеш и си вземеш по мощна кола.. :icon_thumbup:

Благодаря ти, но тази кола ми харесва и ми се иска да я понаглася...

Редактирано от valboss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това не е "стандартен" бензинов двигател.....Нищо неможеш да и подобриш. Послушай mario64.

Редактирано от Milen_z
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това не е "стандартен" бензинов двигател.....Нищо неможеш да и подобриш. Послушай mario64.

Имам още един въпрос - не може ли да ми се сложи турбо?

Редактирано от valboss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе глей са, има една фирмичка - http://www.digitaltuning.bg/tuning/mitsubishi/carisma/1.8-gdi-125-cv, дето ужким казва, че може да вдигне кончетата на ГДИ-то. Аз и преди съм обсъждал тук това, давам ти адреса, пък ти ако искаш, троши си главата/колата.

Аз лично в никакъв случай не бих си предоставил принцесата на някви си ччип-тунерджии заради някакви си вероятно имагинерни десетина кончета.

Ма ако си маниак - пробвай, пък после се похвали..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Преди време беше дошъл един клиент при мен за диагностика с Еклипс 1 генерация...................ръчкам тестера и му показвам тва онова.............от приказка на приказка той ми каза ,че бил го дал на някакъв разбирач,който му бил вдигнал кончетата с 18-20 и 30-50 нютона само софтуерно.................аз почнах да се хиля,защото на неговата кола това няма как да стане а и все пак му чета горивните карти..............той обаче каза че наистина било осезаемо поведението на колата .................накрая свалих ЕКУ-то и видях "тунинговането" с чип..................просто си му беше направил ремонт на ЕКУ-то с тези прословути кондензатори и все пак беше оправил обратната връзка на захранването,нищо друго - нито чипове, нито софтуер ,гор. карти и т.,н.

Та заблудата идва от това ,че човека купува колата с дефектирал комп свиква да я кара така, и след това оправя( чипосва го :D )компа и той почва да върви............... :D

Редактирано от DJ Tymbi
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имам още един въпрос - не може ли да ми се сложи турбо?

 

Може, като се сложи един такъв двигател:

 

http://img27.imageshack.us/img27/5503/mitsubishilancercediawa.jpg

http://autospeed.com/cms/title_Mitsubishis-Direct-Injection-Turbo-18/A_1063/article.html

 

 

Или ако си вземеш едно такова: http://cars.st701.com/cars/view/42441?title=used-mitsubishi-lancer-1.8-ralliart-turbo-sedan&from=%2Fcars%2Fresults%3Fvehicle_type%3Dused

 

той ми каза ,че бил го дал на някакъв разбирач,който му бил вдигнал кончетата

 

Ако се направи една профилактика и се изчисти нагара, може да има същия ефект... :D

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Значи колега според коментарите по горе, ако имаш излишни парички ( в таз криза и то доста ), намираш си добро купе на каризма ( бензиново пред. за пред., без или с блокирал двигател ), намираш си двигател от ленсър с турбина за пред. слагаш го на купето което преди това си подсили и газззззззз. А GDI-то само си го караш кротко и да смуче горивцето!!!

 

p.s. Така поне ще направя аз когато имам повечко парички!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Значи колега според коментарите по горе, ако имаш излишни парички ( в таз криза и то доста ), намираш си добро купе на каризма ( бензиново пред. за пред., без или с блокирал двигател ), намираш си двигател от ленсър с турбина за пред. слагаш го на купето което преди това си подсили и газззззззз. А GDI-то само си го караш кротко и да смуче горивцето!!!

 

p.s. Така поне ще направя аз когато имам повечко парички!!!

Страхотна идея .. :icon_thumbup:

И на Каризмата да сложи една табела "Другата кола ми е турбо" ... :lol:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Значи колега според коментарите по горе, ако имаш излишни парички ( в таз криза и то доста ), намираш си добро купе на каризма ( бензиново пред. за пред., без или с блокирал двигател ), намираш си двигател от ленсър с турбина за пред. слагаш го на купето което преди това си подсили и газззззззз. А GDI-то само си го караш кротко и да смуче горивцето!!!

 

p.s. Така поне ще направя аз когато имам повечко парички!!!

 

Я, както подхванахте темата за смяна на двигател ,

Кажете на каризма има ли шанс с малко преправяне да се напъха по мощничък мАтор . И от какво ? Лансер , галант , някой еклипс , или ...?

 

Задоволете любопитсвото ми :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това от лансъра - Същия двигател със същото разположение, но 165 коня фабрично с турбо, на теория горящо по-малко от галант и по-леко.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това от лансъра - Същия двигател със същото разположение, но 165 коня фабрично с турбо, на теория горящо по-малко от галант и по-леко.

 

A за обикновения мотор на каризмата? , 1.8 115 к.с. - май има повече разлика от ГДИ-то в разположението .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В общи линии блока е същия, главата и буталата са различни. В този ред на нещата има и Carisma MSX, която е DOHC 138коня може да се търси модификация на двигателя в тази посока. Проблема е че според данните няма осезаема разлика във вървежа спрямо GDI и вероятно по тази причина са ги спрели и те са рядкост.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А дали 2.4GDI ще пасне без преправяне или захващането е различно? (досещам се за отговора и се извинявам за глупавия въпрос, но не съм добре запознат с GDI двигателите и знам ли... :) )

Редактирано от steam
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ай сега, за 15 коня да си дернем ризите...:icon_doh:

Ти шегуваш ли се???

Тва върви много повече от ГДИ-тата..............при ГДИ-та единственото е че тръгва с повече ряз най общо казано, но онова тръгне ли, няма спирка брат..............нема ГДИ-та, нема ФСИ-та, ТДИ-та и т.н. ................... :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ясноооо....

Ще търгуваш Галанта и ще се качваш на Каризма!:o :lol: :P

И само си търсиш причина и оправдание!

Абе, ще ти дойде акъла в главата - ма късноооооо.....

Аз, на твое място, щях да се преоборудвам, веднага след онази известна разходка миналата година - Рибарица-Шипково!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А ако се сложат разпределителните валове от MSX-a и се махне някакъв кондензатор, както беше споменато в една друга тема (теоретично, нали трябва да поразпънем темата)?

 

P.S. DJ-я ще изкара още малко, че върви повече от EVO-то :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ясноооо....

Ще търгуваш Галанта и ще се качваш на Каризма!:o :lol: :P

И само си търсиш причина и оправдание!

Абе, ще ти дойде акъла в главата - ма късноооооо.....

Аз, на твое място, щях да се преоборудвам, веднага след онази известна разходка миналата година - Рибарица-Шипково!!!

Да бе, "ша са преоборудвам"...............хохохо,под Галант никога, над него ще е и кат го взема ,не знам на кой ще му дойде акъла в главата :icon_tongue: :P

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А ако се сложат разпределителните валове от MSX-a и се махне някакъв кондензатор, както беше споменато в една друга тема (теоретично, нали трябва да поразпънем темата)?

 

P.S. DJ-я ще изкара още малко, че върви повече от EVO-то :D

 

То тогава сигурно и еку-то трябва да се пипа :)

 

п.п. Не бе , то ЕВО-то е наследник на каризма :icon_rock: ,

Те проектантите са си казали : я да вземем да направим една цивилна версия на каризма - и хоп пръкнало се ЕВО , особено като гледаш задницата на първите ево-та :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

п.п. Не бе , то ЕВО-то е наследник на каризма :icon_rock: ,

Те проектантите са си казали : я да вземем да направим една цивилна версия на каризма - и хоп пръкнало се ЕВО , особено като гледаш задницата на първите ево-та :D

Да бе.....................абе вие май си вЕрвате................. :hysterical: :lol:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...