Премини към съдържание

Не мога да разбера какъв е този ужас


Препоръчано мнение

... Да са го измислили по-добре конструкторите!

 

Готово а? Да разбираме, че ръцете са ти чисти. Друг е виновен.

Роско и ние нямаме вина за това, че конструкторите не са го измислили. Или за качеството на нафтата в България.

 

Аз например не купих дизел! Съзнателно преди покупката избрах какво ще изхвърлям в атмосферата.

Ти също караш с екологично гориво. Защо не купи дизелов вагон?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе какви са тези чудесии? Аз като съм си купил дизел, какво от това? Давам 50к за кола, еми някой има цяла една ОБЩНОСТ, която ги "сертифицира" или и аз не знам какво тези коли, така че да не вредят, след като нещо не са направили като хората, аз въобще не се чувствам виновен и ми омръзна да съм и роб на тази кола, защото моята заплата ПОЛОВИНАТА щеше да ми отива за гориво, ако аз си го плащах, защото V POWER DIESEL е окол 2.50лв/л, за да си седя аз с тоя изклецан филтър! И ти си прав, но мислиш едностранно, разбира се че не трябва да тровим природата, но и с него и без него, както каза Роско, накрая пак ужаса се изхвърля в атмосферата, ама на куп.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Готово а? Да разбираме, че ръцете са ти чисти. Друг е виновен.

Роско и ние нямаме вина за това, че конструкторите не са го измислили. Или за качеството на нафтата в България.

 

Аз например не купих дизел! Съзнателно преди покупката избрах какво ще изхвърлям в атмосферата.

Ти също караш с екологично гориво. Защо не купи дизелов вагон?

Чакай, чакай.... Аз газчицата не я сменям за нищо на света. Така съм си свикнал, така съм си решил и съм доволен. Ама не бъди така краен - ако извадиш тоя смотан филтър - просто си изхвърляш всичко равномерно.... Като редови дизел. А с него - го изхвърляш, ама накуп. Глобално погледнато - няма разлика, само дето ядове береш - ще светне ли аджеба, или напротив смотаната лампа..... И се запазва малко повече въздуха в градовете, ама то още Икаруси има, и Шкода-Европа по нашите пътища.....

Пак казвам, и то тотално от гледната си точка на потребител, който не е длъжен да разбира от филтри, коли, екология и пр.

Отивам да си купя кола. Показват ми екологични стандарти, мощност, каквото се сетиш. Избирам си я , купувам си я, защото жена ми харесва червеното. Седи много файски, карам си я, докато нещото почне да ми трови живота... Какво ще го направя ли? С флекса ще го бастисам. От потребителска гледна точка - аз просто съм си дал парите за нещо, което не мога да ползвам и му удрям флекса и това е. И не е вината в мен, повярвай ми!

 

Иначе - ходя на работа с колело. Нямам къде да паркирам, а и се усетих, че започвам да завъждам лек авторитет. 6-7 км колоездене ми се отразяват екстра, дори са ми малко

Редактирано от rosko
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

Иначе - ходя на работа с колело. Нямам къде да паркирам, а и се усетих, че започвам да завъждам лек авторитет. 6-7 км колоездене ми се отразяват екстра, дори са ми малко

:icon_clap: :icon_clap:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе хора за каква екология говорите в БГ. Ако застанете на Сточна гара няма да можете дъх да си поемете. И това не е приченено от вашите коли а от така наречения градски транспорт. (Само името му е такова а иначе и селския пръч би се замислил дали да се качи в него). Второ поради факта, че цепим стотинката на две. Не само ние но и хората, които ни продават горивото. И това е приченено от факта, че сме бедни. Стар Автопарк. 90 % от колите живеят трети живот. Хората ги хвърлят и ние ги купуваме и сме щастливи при това.

Но за това сме виновни ние, че позволяваме управляващите да се подиграват с нас.

Ама айде, нама да говоря повече за това.

 

Махайте ги тия загубени филтри и това е. Няма да спасите България ако карате с тях.

Всеки средно интелигентен индивид би проумял, че глобалното затопляне е фарс и най-малко се влияе от автомобилите. Ако колите оказват влияние на екологията то проблема е свързан с замърсяването на въздуьа само и единствено в големите градовете, защото причиняма голяма концентрация на лайна, който живущите в ного трябжа да дишат. Но това няма нищо общо с глобалното затопляне.

Не сте вие виновни, че популяризираха дизеловите двигатели в последните години и те сега са по-модерни съответно по-предпочитани.

Както и да е идва нова ера и скоро ще търсим контакт, къде да ги ръгнем колите да се заредят малко батериите, че да може да се пребирем.

Тогава проблема със замърсяването на въздуха в градските зони ще бъде решен.

 

Всеки технически грамотен човек би проумял, че колкото едно нещо е по сложно толкова по-голям е риска да се прецака. Колкото повече елементи са включени и взаимно свързани в една систем толкова по-несигурна става тя. Има си цяла наука за това.

Колкото по-голям въртящ момент произвежда един агрегат толкова по-яка трябва да е трансмисията и окачването за да го-поемат. И тъй като е скъпо да се постигне баланс за масовия потребител всички страдат. Най малко това касае производитела на автомобила, защото вече ви е взел парите.

Но всеки си решава сам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Махайте ги тия загубени филтри и това е. Няма да спасите България ако карате с тях.

Всеки средно интелигентен индивид би проумял, че глобалното затопляне е фарс и най-малко се влияе от автомобилите ...

 

Ще замълча.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Недей да замълчаваш, автомобилите произвеждат сравнително малка част от парниковите газове в сравнение с ТЕЦ-овете и разните заводи бълващи всякакви химии, като пример производството в Китай...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, глобалното затопляне е една сериозна тема, но ако имате желание си отворете такава в раздел "Извън темата". Тази тема се отклони достатъчно. Аз също бих следил подобна тема с интерес. Поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...