Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Проблем с автоматичните светлини на Outlander


Препоръчано мнение

Здравейте колеги,

Карам Outlander 2.0 Diesel/11.2007 ,

от 2 дни се появи проблем с изключването на светлините когато превключвателят е на позиция A AUTO. Държи се по следния начин: При загасен автомобил фаровете не светят, когато дадеш контакт и запалиш фаровете се пускат, независимо от това дали съм на тъмно или на слънчево. Интересното е, че като се пуснат фаровете не ми се намалява силата на подсветката на таблото, а остава "в дневен режим". Когато превключа ръчно на On, подсветката си минава в "нощен режим" и всичко е ОК, ако върна на AUTO фаровете продължават да светят, но подсветката минава "в дневен режим".

Някой има ли идея какво се е прецакало, или има някаква настройка, която не знам? Мога ли да го оправя сам или трябва да ходя по свервизи? Колата не е гаранционна.

Благодаря предварително за съдействието.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Здравейте колеги,

Карам Outlander 2.0 Diesel/11.2007 ,

от 2 дни се появи проблем с изключването на светлините когато превключвателят е на позиция A AUTO. Държи се по следния начин: При загасен автомобил фаровете не светят, когато дадеш контакт и запалиш фаровете се пускат, независимо от това дали съм на тъмно или на слънчево. Интересното е, че като се пуснат фаровете не ми се намалява силата на подсветката на таблото, а остава "в дневен режим". Когато превключа ръчно на On, подсветката си минава в "нощен режим" и всичко е ОК, ако върна на AUTO фаровете продължават да светят, но подсветката минава "в дневен режим".

Някой има ли идея какво се е прецакало, или има някаква настройка, която не знам? Мога ли да го оправя сам или трябва да ходя по свервизи? Колата не е гаранционна.

Благодаря предварително за съдействието.

Лично на мен ми прилича на някаква оопция за дневни светлини, интересно е обаче как се активира и как се дезактивира.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Лично на мен ми прилича на някаква оопция за дневни светлини, интересно е обаче как се активира и как се дезактивира.

Забравих да пиша, че колата има вграден MMCS (навигация) през която стават настройките и на това как да се държат светлините, но там няма нищо свързано с дневни светлини, или поне аз ня можах да намеря.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Забравих да пиша, че колата има вграден MMCS (навигация) през която стават настройките и на това как да се държат светлините, но там няма нищо свързано с дневни светлини, или поне аз ня можах да намеря.

Аз нямам навигация и нямам идея какви са тези настройки. Лично аз бих я ползвал обаче тази функция, ако я има ...
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз нямам навигация и нямам идея какви са тези настройки. Лично аз бих я ползвал обаче тази функция, ако я има ...

Определено има някакъв проблем, защото вчера в дъжда установих, че не ми работи и автоматичния режим на чистачките, така че ще трябва да се ходи в сервиз. Като стане ясно какво и е, ще пиша във форума.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Определено има някакъв проблем, защото вчера в дъжда установих, че не ми работи и автоматичния режим на чистачките, така че ще трябва да се ходи в сервиз. Като стане ясно какво и е, ще пиша във форума.

Успех! Редактирано от Kokito
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Успех!

Оправихме нещата.

В БС срещу 45.6о с ДДС - Диагностика, според приемчика имало проблем с датчика, който е на предното стъкло пред огледалото за обратно виждане. Не мисля, че са го сменили, най-вериоятно е натрупал някакви грешки в компютъра на колата - само предполагам, поради простата причина, че ако го бяха сменили щяха да ми го фактурират, а във фактурата имаше само диагностика.

Между другото БС са пуснали специална програма за нови, излезли от гаранция автомобили "ДИАМАНТИТЕ НЕ ОСТАРЯВАТ", не искам да ги рекламирам, но който се интересува може да си вземе брошура от сервиза на Мицубиши на БС. Според мене цени за обслужване са коригирани надолу. Отделно от БС са започнали да влагат резервни части от друг производител, които (според БС) са значително по-евтини, но все така качествени.

Поздрави.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 10 години ...

Здравейте, ползвам тази тема, за да попитам и аз, защо не мога да активирам авт.вкл.на късите, след като във навигацията я има тази функция( колата е с фабричната нав.) От менюто потвърждавам авт.вкл. с натискане на ON, но не се получава.Иначе датчика за светлините си работи, когато лоста е на ауто и навън е тъмно.,но аз говоря за авт.вкл. след запалване.Иначе, това което колегата по горе е обяснил, за вкл. на къси и гасене след това, работи и при мен, но не е добре след даване на контакт, късите да светват веднага, преди да си запалил, после гаснат, докато си на стартер, и пак светват после.А също да попитам на лоста за фарове-мигачи бутона, който се натиска в самото начало на лоста, за какво е.По принцип оттам се активираха авт. фарове на предишната ми кола.Имам предвид с датчика за светлина.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега Цветков, оказа се прави за пръскалките, много ти благодаря, а тази инструкция за Аутлендър съм я гледал ,но не намерих упътване за мултимедията

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление това за пръскалките не работи, мислех ,че съм ги спрял, а то просто съм пробвал на изкл.светлини.Но наистина във мануала за Аутлендър, само че по новия, този бутон е даден за пръскалки, но не е за спиране...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За включването при палене няма проблем - не скъсява живота на ксенона (за халогените не знам, но те са поне по-евтини).

Пръскалните могат да се изключат чрез препрограмиране на компютъра, но не знам някой да го прави в България - сложна операция е. Много по-лесно е да се извади бушона им и да се забрави за тях - и без това не вършат никаква работа без мини чистачки, а само разхищават течност... с махането на бушона не се генерират грешки, само гледайте в маркучите до пръскалките да остане етанол или въздух преди да го извадите, а не вода, за да не замръзнат зимата.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А бушона къде се намира...Не за ксенона се притеснявам, при паленето(на ксенона) дърпа доста ток, вярно за малко , но е точно преди да завърти стартера.Съответно зимата в студа , особено когато колата нощува навън , това си товари акум. и не е добре за стартера.

Редактирано от Гайдаров
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

През навигацията не знам, как можеш да си активираш дневни светлини, но

има и друг начин:

 

Можеш да си активираш дневни къси светлини. Късите се пускат след старт

на двигателя и гаснат след като го спреш, а подсветката на таблото е като

при угаесни фарове.

 

Трябва да погледнеш тук:

 

1. Активация на къси.

 

2. Програма за запис на кодинг.

 

3. Програма за промяна на кодинг файл.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Когато поставиш лоста за светлините в изкл.положение,не на АУТО пак ли ти се пали ксенона преди старта?

При мен и при пежото не се пали и за това зимата го държа на изкл и фаровете светват чак след заработване на мотора.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако е в изкл. положение,и запаля, изобщо не се включват, докато не врътна врътката

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да де,зимата палиш мотора на изгасени и после включваш.

На моята са активирани дневни светлини и се палят след заработване на мотора даже и да е лоста на OFF.

Давам го на АУТО за да ми светне евентуално и таблото,денем няма нужда.

Не е хитро като на истинско пежо или ситроен-там нищо не пипаш и си светват след стартиране на мотора,а лоста си стои винаги на OFF.

Редактирано от Даниел Цветков
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ти имаш на пежото отделни дневни светл.,така ли?На 407 , което имаме си се вкл. след запалване, както казваш

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не са отделни,просто са активирани .

И на двата джипа са така направени след като ги взехме.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...