Премини към съдържание

Съвет за смяна на масло


lambro

Препоръчано мнение

Здравейте колеги, предстои ми смяна на масло в двигател и скоростна кутия (тип автоматична), може ли да ми дадете съвет какво масло да купя, ориентировъчна марка и цена за маслото в скоростите и мотора и за комплект ангренажен ремък и ролки. Благодаря ви предварително!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На моя съм взел масло 5W/40 :mitsu-smiley: от "Ратола". Свързах се с Miroslav и той ми прати по куриер. Събира 4,3 литра, но може и 4 литра да вземеш, пък после ако трябва и още едно шишенце. Тубичките са сиви на цвят по 1 литър.

Ангренажният ремък с ролките + работата по смяната на механика ти е приблизително 500 лева.

Маслото в скоростите не знам какво трябва да е. По спомен събира 8 литра (и нещо). Цената му няма да ти хареса. Има и филтри по кутията ти. Един или два броя, не знам, аз съм с ръчни.

Едни ~800 лева трябва да си приготвиш за тези нещица.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Банда - помагайте :(

 

Пиша в тази тема защото е сравнително нова и не исках да отварям нова :(

 

Става дума пак за масло :( Наскоро си го смених и се оказа, че явно не е толкова добро :( До преди това бях с Мишубишово и бях супер доволен. Смених марката защото ми казаха, че това било едва ли не най-доброто... обаче се оказа, че не е така. Двигателя сега трака все едно съм сложил 15w40 а трябва да е 5w40.

Дайте съвет какво да правя? Да го източвам или да си карам. Тотално съм объркан.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Банда - помагайте :(

 

Пиша в тази тема защото е сравнително нова и не исках да отварям нова :(

 

Става дума пак за масло :( Наскоро си го смених и се оказа, че явно не е толкова добро :( До преди това бях с Мишубишово и бях супер доволен. Смених марката защото ми казаха, че това било едва ли не най-доброто... обаче се оказа, че не е така. Двигателя сега трака все едно съм сложил 15w40 а трябва да е 5w40.

Дайте съвет какво да правя? Да го източвам или да си карам. Тотално съм объркан.

 

А какво масло сложи?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Божееее :):) Явно съм изтрещял и тотално съм забравил да кажа каква марка съм сложил :D Маслото е Мегуин.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съдействието на всички отзовали се колеги, днес бях при DJ Tymbi (Пламен) и общо взето не останаха много неизяснени неща относно цени на консумативи и трудът към тях. По- лошото е, че волио неволио ще се разделя с една хилядарка (ремъци, ролки, масла за скорости и двигател, филтри и тн.)! :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Двигател или повдигачи тракат?

Повдигачите тракат - ама с Митсу маслото не тракаха... :(

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Божееее :):) Явно съм изтрещял и тотално съм забравил да кажа каква марка съм сложил :D Маслото е Мегуин.

Е те тази марка я чувам за първи път....и предполагам не само аз... световно неизвестно масло.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Modrus, да си чул оплаквания от сервизното :mitsu-smiley: масло? Аз не съм. Не е трябвало да експериментираш. Това си е достатъчно добро масло и дори двигател да се пръсне, няма да е от него, а просто повреда. Никога не е изключен този вариант. Поврежда/износва се нещо и толкова.

Ако действително повдигачите са се разктракали след като си сменил с ... какво беше там ... най-добре е да го смениш пак, но този път си сипи от доброто старо :mitsu-smiley: масълце. Може да си е много добро масълцето, но просто не е за твоята кола. На този двигател по-хубаво масло не му трябва - нито ще работи по-тихо, нито ще изкара повече километри, нито ще понесе по-голямо натоварване с разни модерни прехвалени масла. Ако имаш някой познат със стара кола и му предстои смяна, договори се с него да му хванеш поне 7-8 лева литъра... Да не си хептен капо.

Редактирано от Andy Van Der Drift
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Банда - помагайте :(

 

Пиша в тази тема защото е сравнително нова и не исках да отварям нова :(

 

Става дума пак за масло :( Наскоро си го смених и се оказа, че явно не е толкова добро :( До преди това бях с Мишубишово и бях супер доволен. Смених марката защото ми казаха, че това било едва ли не най-доброто... обаче се оказа, че не е така. Двигателя сега трака все едно съм сложил 15w40 а трябва да е 5w40.

Дайте съвет какво да правя? Да го източвам или да си карам. Тотално съм объркан.

Сменяй докато е време ( не повече от 1000 км. ) иначе после и :mitsu-smiley: космическо масло да слагаш ,все тая................за да спестиш 35-40 лв. ще си навлечеш беди за 2000 че и отгоре лв.............не мога да ги разбера някои хора............... :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сменяй докато е време ( не повече от 1000 км. ) иначе после и :mitsu-smiley: космическо масло да слагаш ,все тая................за да спестиш 35-40 лв. ще си навлечеш беди за 2000 че и отгоре лв.............не мога да ги разбера някои хора............... :icon_blush:

Не съм спестил - там е работата по-скъпо дойде от Митсу маслото

 

Иначе това им е сайта на производитела Meguin Site

 

От снощи забелязвам едно успокояване на работата на двигателя, или е трябвало да напиша пост тука или е зело да работи. До сега съм минал с него ~250. Ще го оставя още някой друг километър и ще го преценя. Но вероятно ще го подаря на баща ми ;) а той да ми купи Митсубишово ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...