Премини към съдържание

Купих си еклипс


Препоръчано мнение

Здравейте,преди 3 дни си купих еклипс 2.4 2008г. но накладките ми са почти свършили и нзм от къде мога да намеря също така на капачката на маслото пише 5w20 такова масло от къде да купя дали някой има идея какво масло да слагам на скоростната кутия и някаква информация за модела ми че като гледам не можах да намеря нищо за моята кола.Благодаря предварително ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега! Да ти е честита новата придобивка и да те търкаля хиляди километри. Имаме колега от аспарухово с такъв красавец. А ти да не пропуснеш да докараш и твоя на срещите ни във Варна да му се порадваме. Поздрави ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да ти е честита със задраве да я караш и много безаварийни километри по смотаните и пулни с дупки наши пътища...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,преди 3 дни си купих еклипс 2.4 2008г. но накладките ми са почти свършили и нзм от къде мога да намеря също така на капачката на маслото пише 5w20 такова масло от къде да купя дали някой има идея какво масло да слагам на скоростната кутия и някаква информация за модела ми че като гледам не можах да намеря нищо за моята кола.Благодаря предварително ?

 

Честита да ти е ,за накладките не мога да ти помогна конкретно, но мисля че по каталог ще ти намерят в някой от магазините.

А за маслото да не си посмял да слагаш 5в20, това масло ще ти умори двигателя. едно съвсем обикновено масло 10в40 върши работа ,но за нашите коли не е добро ,според мен. При маслото се гледа числото след "в" в случая 40 е вискозитета на маслото при загрял двигател, а 10 е при студен двигател когато маслото не е в работна температура и е студено. По-добро масло е 5в40 понеже ще "маже" двигателя още от начало ,а при загряло масло ще има същите характеристики като 10в40.

 

Ето 2 линка от колегите в Ауди форума, които ми бяха доста полезни и ми разясниха даоста неща за маслата.

 

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=15348

 

от следващия линк обърни внимание на пост №7

 

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=10121

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,да ти е честита придобивката и много безаварийни километри.На моята кола двигателят е същия и най-препоръчителният вариант според мен е маслото да е 5W30.За скоростите засега не знам.:icon_clap:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Привет от Пловдив на всички колеги от цяла България.Накратко само да се похваля ,че и аз вече съм горд собственик на Eclipse.От 3 дена усмивката неслиза от лицето ми,не ми се слиза от от машината ,това направо е фантастичноооооооооооо :))))))))))))))))))))))))))))))

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега, честито и добре дошъл във форума. Желая ти много километри с новата красавица. Със сигурност няма да ти се разсърди ако я понапудриш и гримираш малко :)аз се надявам до 2 седмици да съм приключил с "новата фасада" и ще бъда на първата среща на форума.. дано се умножат еклипсите до тогава. Относно маслото не се притеснявай да сложиш която и да е пълна синтетика пък и полусинтетика особенно сега за лятото, разликата е в интервала на смяната. А за накладки във Варна не съм сигурен, но във София със сигурност има в магазините за американски авто-части. Ако обаче ти искат повече от 100лв за комплект обади се и ще ти намеря такива за които с радост да ги изхарчиш тея пари.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...