Премини към съдържание

Покупка на Галант - моля за съвет и мнение!


dreemer

Препоръчано мнение

:)

 

Аааа,слушам аз,съобразявам се и чета много из форума теми!!!!

Дори се обадих на един братовчед да ми търси из Испания,мам скъпи

 

Просто много крайно различни мнения,общо взето взимам там що годе прилична заплата,жената работи с едни италианци,имат и автокъща,ма няма Галант-и там,не карат-скандал!!!

 

Иначе нито Акорди,нито Авенсиси,нито Примери вече,Галант-а ми е на сърце и това е!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 79
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

В този ред на мисли ще споделя и моя случай:

Карам КолтV 1.6, а жената си харесваше Ксарата - ексклузив. Ксарата се метна през таван в едно дере и опита да ми убие жената. В резултат аз бях щастлив, че половинката ми е невредима и досадния ми ситроен е омачкан най-после.

Приятел от Холандия ми писа в скайпа, че изпада Галант в обява и ме пита искам ли го. Резултата е ясен:

За 3000лева Галанта е в моите ръце с малки забележки по външен вид. Колта се грижи за жената и упорито не се троши 3та година, а аз си карам Галанта без да знам кое и колко им се троши и колко струва и също нямам проблеми.

Не разбирам защо все се намира някой, който е разбил нещо в колата или е взел съсипан автомобил, не намира специалист да поправи колата, страда по измамници продаващи му боклуци със старите обяснения колко са скъпи частите за чпонските коли - решава че всичко японско е боклук и псува по форумите, пиейки бири с голфаджиите и коментирайки коли, жени и т.н.

Аз съм практичен човек, ремонтирам главно френски и немски коли (там е хляба) и карам мици защото не ми остава време да ремонтирам и личните си коли

:rolleyes:

Редактирано от Dieus
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За пореден път ще се похваля с моя Галант. Купих я от Испания през 2006година. Невероятно здрава, надеждна и удобна за управление кола. За тези вече 4 години, ежедневно каране, аз съм сменил предни дискове и два комплекта предни накладки, лагери на ск.кутия и нищо друго, освен консумативите като: съединител, ремъци,ролки, свещи и т.н. Другите неща падът към графата "глезотии", като джанти/гуми, ксенони и много други.

Е как няма да я хваля тази кола, като никога не ми се е наложило да сменям носачи, шарнири или каквото и да е било по окачването.

 

Дори се обадих на един братовчед да ми търси из Испания,мам скъпи

 

 

 

 

Само кажи, че си търсиш Галант от Испания. Наистина са малко хората, които могат да ти докарат добър екземпляр от там, но и затова си има хора в този форум :rulez:.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ти се научи да пишеш.Аз имам галант от 5г и много добре знам как се чувствате когато "прекрасната" кола те върне в първи клас.Чакам да се качи железото да я дам за скрап.

Това показва че все още не си за нея.............защото и на мен ми се кара S-класата AMG55 ,но не си го купувам ,защото не съм "дораснал" още за такава кола.............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, аз съм нов тук. От няколко месеца съм изплезил език по този Галант и нещо все повече и повече ме влече към него.

Тази кола има толкова уникален вид и форма. Не знам как са го измислили Японците... но евала !!!

 

С цел да не се отваря нова тема и да оспамвам форума, имам нужда от съвет от знаещите.

 

Набелязал съм си Галант от края на 1999 2.0 TD 90 HRP i na 150k километра.

По принцип знам че 90 кончета не е много, от друга страна колата е лека и е турбо. Може ли някой по-знаещ

да ми каже как се държи на пътя точно този модел. Бърза ли е, маневрена ли е?

 

Другото нещо, което исках да разбера е разход на гориво.Превишава ли 9 / 100 градско ако нямам тежък крак?

 

Последното и най-важно нещо, което исках да попитам. Като ходя да оглеждам колата, за какво да се ослушвам?

На какво да наблегна като оглеждам колата? Къде да търся косури и в какво? Цената между другото е 4500лв.

 

Мисля че много си заслужава. Колата е прекрасна вътрешно и външно (поне от снимките).

 

 

Благодаря предварително за съветите.

 

Поздрави

Редактирано от rafaelo
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не е нито лека, нито пъргава, за пъргавиност и вървене си вземи 2.5 V6 24 Valve ..............но си се движи прилично все пак..............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако наистина е от 99-та година, значи е след фейслифта - трябва да е с кръгли халогени в предната броня, бели мигачи отпред и отстрани и с новите стопове отзад, но на тази цена нито ще е на 150 000 км, нито ще е след фейслифта. Вероятно е австрийка, при това 97-ма година.

Дано да не съм прав, ама едва ли...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да, с кръгли халогени е в предната броня. Има ли начин да разбера точната година ако видя колата на място? Та ... какво мислите че трябва да се гледа преди покупката на колата ? Ако има вече изписана тема за това, моля някой да ме насочи към правилното място.

 

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да, с кръгли халогени е в предната броня. Има ли начин да разбера точната година ако видя колата на място? Та ... какво мислите че трябва да се гледа преди покупката на колата ? Ако има вече изписана тема за това, моля някой да ме насочи към правилното място.

 

Поздрави

Да, има такава тема. Ето я

Вземи майстор при огледа.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да, с кръгли халогени е в предната броня. Има ли начин да разбера точната година ако видя колата на място? Та ... какво мислите че трябва да се гледа преди покупката на колата ? Ако има вече изписана тема за това, моля някой да ме насочи към правилното място.

 

Поздрави

Може ли да дадеш линк към обявата на тази кола?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да, с кръгли халогени е в предната броня. Има ли начин да разбера точната година ако видя колата на място? Та ... какво мислите че трябва да се гледа преди покупката на колата ? Ако има вече изписана тема за това, моля някой да ме насочи към правилното място.

 

Поздрави

 

Всички дизели са с кръгли халогени, но ти говориш за малки лупи, а колегата Мitsubishi за по-големите и пак кръгли халогени. Срещат се и двата вида от 1999г. Едната е с оранжеви мигачи отпред, а на другата са бели. Имат и други разлики, за които и цената им се различава.

 

Годината на производство при Митсубиши се вижда в десетия символ при номера на шасито. Като:

S=1994

T=1995,

U=1996,

V=1997,

W=1998,

X=1999,

0=2000,

1=2001,

2=2002,

3=2003

JMBSNEA5AWZ001234 е кола от 1998г.

Редактирано от bluffer
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Взели са го вече... обаче попаднах на това: Цък

Какво ще кажете ?

Добре са го изпрали и изчистили наистина, но като гледам бутоните на климатроника колко са износени май е далеч над тия километри :icon_hmm:

ПП - Виж от кога е публикувана обявата ...Публикувана в 10:21 часа на 16 ноември, 2009 год.

Редактирано от ipj
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз не мога да видя изтъркани ли са бутоните на климатроника. Според мен не. Колата свети отвсякъде. Седи от ноември, защото хората нямат пари да си платят тока и храната. Я да я пуснат на изплащане за три години да видиш как ще изчезне още преди да се мигнал.

Да не говорим че при тези коли воланът и ск. лост често се захабяват бързо-бързо - преди 150 хил. км. реалните в буквалния смисъл.

Ако ти е на сгода, иди на оглед. Виж дали вози стегнато, дали хлопа и скърца, включва ли предавките и отделя ли съединителя, всички копчета и бутончета, климатроника работи ли, спира ли, свирят ли ролки, върви ли или все едно си забравил ръчната, пуши ли повече от нормалното... Ако знаеш как, провери си оста на турбината за луфт и виж дали се омърфелила с масло. Гледаш и слушаш за най-малките вибрации и шумове, които са извън нормалното. Накрая преценяваш струва ли си според теб и ако не - гледаш следващата. Най-добре намери някой да те повози или ти пробвай поне две коли, иначе няма да имаш база за сравнение.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря. Най-вероятно ще я погледна по-другия weekend. Дано до тогава никой да не й хвърли око. Дори ще съм много благодарен ако някой се навие да ми прави компания при огледа.

 

Иначе според мен е красавица тази мица.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз не мога да видя изтъркани ли са бутоните на климатроника. Според мен не.

Да не говорим че при тези коли воланът и ск. лост често се захабяват бързо-бързо - преди 150 хил. км. реалните в буквалния смисъл.

 

Andy и аз виждам сериозно износване на копчетата.

За кои коли говориш, че им се износва волана преди 150000км?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря. Най-вероятно ще я погледна по-другия weekend. Дано до тогава никой да не й хвърли око. Дори ще съм много благодарен ако някой се навие да ми прави компания при огледа.

 

Иначе според мен е красавица тази мица.

За мен колата изглежда много добре. :) Аз съм в Овча купел,така че, като ходиш да я гледаш,може да дойда с теб.. :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

somalietsa, това би било супер! Непременно ще звънна! Между другото благодаря и на колегата по-горе за линка. Определено има много почезна информация. Ще я прочета още няколко пъти и ще си направя списък с най-важните неща, които трябва да гледам. Супер много се радвам че тук има печени хора, които винаги могат да помогнат или посъветват. Това също помага много на мнението ми за покупка на това бижу.

 

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Браво,и аз се кефя-дано попаднеш на сгодна колица!!!!!

 

:)

 

Късмет!!!!!

 

И да ни държиш в течение ако е вземеш как е ,що е!!!!

 

Абе хора,някой от Пловдив няма ли де се навие да ми даде да врътна тип 2-3 километра,да усетя дето се вика тръпката?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За мен колата изглежда много добре. :) Аз съм в Овча купел,така че, като ходиш да я гледаш,може да дойда с теб.. :good:

Тая автокъща я знам, ходих да гледам там мотори, има два галанта там от адски много време, единият ГДИ. Дизелът е доста уморен

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тая автокъща я знам, ходих да гледам там мотори, има два галанта там от адски много време, единият ГДИ. Дизелът е доста уморен

Възможно е...Иначе на снимките изглежда добре.То за това не е добре да се вярва на снимки. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Взели са го вече... обаче попаднах на това: Цък

Какво ще кажете ?

 

Здравей Рафаело! Някак не ми се вярва кола карана 11 години, дизел, да е на 150 х. км. Другото което не ми допада е теглича. За мен теглича не е екстра - напротив. Представям си как се е напъвал галанта с тези 90 к.с. по някой австрийски баир, теглейки ремарке или каравана. Според мен колата е карана сериозно. Обърнете внимание на мотора и трансмисията. Не бързай, коли много! Успех с покупката!

Редактирано от Георгиев
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей Рафаело! Някак не ми се вярва кола карана 11 години, дизел, да е на 150 х. км. Другото което не ми допада е теглича. За мен теглича не е екстра - напротив. Представям си как се е напъвал галанта с тези 90 к.с. по някой австрийски баир, теглейки ремарке или каравана.

Що бе, може да му е била втора или трета кола на човека , а теглича да е ползван за парктроник.. :D

Иначе на снимките изглежда много добре..

А за караваната и Австрийските баири, изобщо не са проблем за този дизел..

Може да си спре на сред баира, после да потегли, и на края на баира да излезе с по голяма скорост, отколкото някой Галант с 2.0 бензинов мотор, който е влязъл засилен в баира... :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11259823124655702&f1=details

 

Някой може ли да каже 2 думи за това,ако случайно го е гледал?

 

Перфектната кола-на 114к километра/ :icon_thumbup: :icon_thumbup: :icon_thumbup: /

 

Тя направо е гаражна,че и с газ на толкова километри.....

Редактирано от dreemer
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11259823124655702&f1=details

 

Перфектната кола-на 114к километра/ :icon_thumbup: :icon_thumbup: :icon_thumbup: /

Тя направо е гаражна,че и с газ на толкова километри.....

Вярваш ли, че е на тези километри? Като гледам как са излъскани волана и топката на скоростния лост... а дали бившия собственик е бил толкова глупав, че да сложи газ на кола, която се кара под 10 000 км на година?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...