Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Неработещ скоростомер и километраж


Chepa

Препоръчано мнение

Здравейте колеги,

от 2 седмици не ми работи скоростомера и километража, иначе ми работи оборотомера(поне това :)). Ходих при Пламен и той ми каза, че датчика ми работи и че повредата е вътре в самото табло, по точно от малкия километраж, който си го зануляваш. Та той ми обясни как се сваля, но честно да си кажа ме е страх да не объркам нещо и да прецакам цялото табло. Ако може някои да ми помогне с информация за майстори по тези дефекти или пък с инструкции кои болчета или щипки как се свалят може и да се престраша да си го сваля сам :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нещо съм бил объркал линка от ЛС-то

http://jdmfsm.info/Auto/Japan/Mitsubishi/--Repair%20Instructions--/1990-2000%20Mirage%20Galant/index.html

От менюто вляво

CHASSIS ELECTRICAL -> INSTRUMENTS AND SWITCHES -> INSTRUMENT CLUSTER -> REMOVAL & INSTALLATION

или това направо

http://jdmfsm.info/Auto/Japan/Mitsubishi/--Repair%20Instructions--/1990-2000%20Mirage%20Galant/9315CH06_INSTRUMENTS_AND_SWITCHES.htm#T5

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Супер си Божо, предният път за това нищо не намерих, но сега поне ще мога да го сваля. Дано повредата е само някое зъбно колелце :).

Ако все пак някои знае майстор да ми пише ще му бъда благодарен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Най-честият проблем при стари километражи е смесването на прах и смазка около зъбчатките.

В този случай около тях се образива нещо като твърда кафява маса, която пречи на движението им. Друго което може да се окаже проблем е студени спойки в преобразователя на импулси в напрежение. Принципно всички спидомери и километражи са в едно устройство, което се държи от 2 или 4 винта от задната страна на таблото и се сваля след като се свали предния прозрачен капак. Огледай и пистите които отиват до това устройство, защото може да имаш и спуката (прекъснала) писта.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Оправих си таблото при един майстор който явно се занимава с такива неща намира се до парка Гео Милев, ако някои иска мога да му дам координати. Та имах проблеми с зъбните колела, но ми ги оправиха и сега се оказа, че не отива сигнал до таблото и ще трябва да си търся датчик за скоростомера, ако някои знае от къде мога да си намеря ще му бъда благодарен.

 

Приятен ден!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Оправих си таблото при един майстор който явно се занимава с такива неща намира се до парка Гео Милев, ако някои иска мога да му дам координати. Та имах проблеми с зъбните колела, но ми ги оправиха и сега се оказа, че не отива сигнал до таблото и ще трябва да си търся датчик за скоростомера, ако някои знае от къде мога да си намеря ще му бъда благодарен.

 

Приятен ден!

Много ми е интересно как така са ти оправили таблото, а километража пак не работи? Ако проблема е бил в зъбните колела, всичко трябваше да си дойде на мястото. Явно проблема не е бил в зъбните колела, само са ти взели парите и нищо не са направили.

Моля те, не препоръчвай такива "майстори" на колегите!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много ми е интересно как така са ти оправили таблото, а километража пак не работи? Ако проблема е бил в зъбните колела, всичко трябваше да си дойде на мястото. Явно проблема не е бил в зъбните колела, само са ти взели парите и нищо не са направили.

Моля те, не препоръчвай такива "майстори" на колегите!

 

Да, уместен коментар. Оправиха ми таблото, ама не работи. Щом пламен е замерил датчика, трябва да се види как контактува отзад таблото на буксите, както и това дали няма някоя прекъсната писта.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Измерих го наяколко пъти , и ту имаше , ту нямаше сигнал,но помислих че аз не натискам сондите на осциолоскопа както трябва, пък и пинчетата там са едни.............та затова допуснах че проблема е в скоростомера в таблото ,а не в датчика..............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами след като ми донесоха таблото и не отчиташе нищо, замериха сигнала който идва до таблото от буксите и не отчиташе да идва сигнал до него. Освен да отида пак при Пламен да види дали ще е наред сигнала и после ще му мисля.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 месеца ...

Ами след като ми донесоха таблото и не отчиташе нищо, замериха сигнала който идва до таблото от буксите и не отчиташе да идва сигнал до него. Освен да отида пак при Пламен да види дали ще е наред сигнала и после ще му мисля.

 

Здравей, колега какво стана разреши ли проблема със скоростомера. Къде, на кои пинове мериш сигнала идващ от датчика? Че при мен май нещата отиват към датчик (скоростомера ми работи само до 80км/ч-нагоре колкото и да ускорявам а то е очевадно скороста на таблото е 80)

Редактирано от didipov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да не би да имаш механичен проблем колега? Че не мога да си го обесня как може да се получи този ефект и да е от датчика - или ще бачка, или няма да бачка, може да си дава почивки ама до 80 да е коректен и след това да остава да подава същия брой импулси няма как да стане. По скоро ти засяда стрелката някак си ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да не би да имаш механичен проблем колега? Че не мога да си го обесня как може да се получи този ефект и да е от датчика - или ще бачка, или няма да бачка, може да си дава почивки ама до 80 да е коректен и след това да остава да подава същия брой импулси няма как да стане. По скоро ти засяда стрелката някак си ;)

 

Стрелката се движи изключително лесно, единствено малко по трудничко се движи стрелката на бензиномера и си стои там където е било последното показание, но до колкото разбрах това е нормално. Направих и един друг експеримент при по-висока скорост - не знам колко но обортомера беше на 3800 показанието ми стана 0км\ч и при маналяване рязко достигна до 80. Това ме навежда на мисълта че си е заминал датчика.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да не би да имаш механичен проблем колега? Че не мога да си го обесня как може да се получи този ефект и да е от датчика - или ще бачка, или няма да бачка, може да си дава почивки ама до 80 да е коректен и след това да остава да подава същия брой импулси няма как да стане. По скоро ти засяда стрелката някак си ;)

И аз така си мислех... На служебната (Авенсис '99) датчика и е прецакан и скоростомера и километража не мърдат въобще, докато един ден като дадох на контакт стрелката на скоростомера се завъртя до последно, а километража навъртя към 70-тина километра за две минути :plane: . После я изключих от контакт и досега не са мръднали и милиметър. Така, че не се знае.

Е, за didipov би било по-добре аз да бъркам, което му и желая!

Редактирано от TheRedOne
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...