Премини към съдържание

Пролетно посещение на децата от Дом "Българка"


rosko

Препоръчано мнение

Колеги,

 

Есента не направихме посещение в дома, но и на 31.12, а и сега в събота - децата все това ни питат - кога ще ходим на поляната. Дори имахме известен спор с малчуганите оня ден, защото като отидохме с Ечика и подскочиха да ги водим, че времето вече било хубаво, както сме им обещали, и те така..... (то наистина беше едно слънце)

 

Знам, че е криза. Много добре го знам. Но делото, което започнахме преди време е и голяма отговорност. Дайте да помислим вариант за дати на посещението и да започнем малко по малко да събираме средства. Кой колкото може. 100 души по 10 лв не правят трима по 100, така че и малките суми са от значение! И нито е срамно, напротив!

 

Между другото, с тази поляна явно уцелихме десятката, много са щастливи и се радват винаги, щом все за нея говорят....

Хайде, знаете реда.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 201
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Подкрепям бат Роско с двете си ръце! Дори мисля, че още в петък на Шипково може да отделим по кой колкото може. И мен кризата ме е ударила с пълна сила, но бих се лишил дори за да видя отново усмивките на тези деца! Няма какво повече да ви кажа, просто ще приложа една снимка от първия път още, оставила траен отпечатък в сърцето, душата и съзнанието ми. А такива отпечатъци получавам при всяко едно посещение.

 

http://images25.snimka.bg/005651572-big.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Никакъв проблем :) всички, желаещи да помогнат за доброто настроение на дечицата са добре дошли! :icon_n_hug:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хайде колеги,нека покажем,че дори в условия на криза в сърцата ни е останала малко доброта!

Времето си минава а децата ни очакват!Нека ги зарадваме отново,както сме го правили до сега!

 

ProCredit Bank

Bulgaria

 

Сметка № :

BGN 1001025915 - IBAN - BG23PRCB92301001025915 (плащане в български лева)

BIC / PRCBBGSF

 

 

Банков код

23092309

 

Бенефициент по сметката: Светозар Ангелов

Основание на плащане - За дом "Българка"

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги припомням ви, че всеки който има желание и възможност може да подкрепи кампанията ни. Дори 5 лв. да пратите ще направите добро за някое дете! Бъдете съпричастни.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги припомням ви, че всеки който има желание и възможност може да подкрепи кампанията ни. Дори 5 лв. да пратите ще направите добро за някое дете! Бъдете съпричастни.

Аз съм се окъсал малко и имам 20 лева за 10 дена до заплата , но след 10ти март ще дам парички :) Има ли някаква среща в София, на която ходи и организатора, да мина да дам лично?

И между другото.... 100 човека по 5 лева значи МНОГО ПОВЕЧЕ от 10 човека по 50...

ЗАЕДНО колеги....ЗАЕДНО....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Всички сме така, :icon_censored: ...

Колеги се събират почти всяка неделя на НИМ. Следи темата.

Та колеги - активност трябва.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм се окъсал малко и имам 20 лева за 10 дена до заплата , но след 10ти март ще дам парички :) Има ли някаква среща в София, на която ходи и организатора, да мина да дам лично?

И между другото.... 100 човека по 5 лева значи МНОГО ПОВЕЧЕ от 10 човека по 50...

ЗАЕДНО колеги....ЗАЕДНО....

Колега,заповядай на някоя от неделните срещи пред НИМ.Аз ще имам ангажимента,парите ти да стигнат там,където трябва. :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

И между другото.... 100 човека по 5 лева значи МНОГО ПОВЕЧЕ от 10 човека по 50...

ЗАЕДНО колеги....ЗАЕДНО....

Много правилна позиция, колега!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

И между другото.... 100 човека по 5 лева значи МНОГО ПОВЕЧЕ от 10 човека по 50...

ЗАЕДНО колеги....ЗАЕДНО....

А най добре е 100 човека по 5 лв. + 10 човека по 50 .. :icon_thumbup:

Или както е казал мечо пух, колкото повече-толкова повече.. :yes3:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А най добре е 100 човека по 5 лв. + 10 човека по 50 .. :icon_thumbup:

Или както е казал мечо пух, колкото повече-толкова повече.. :yes3:

 

Нали знаеш с Коледната кампания какво стана...:icon_crying:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хайде, хайде... Зор е винаги, ама и сме се справяли винаги. Няма да се излагаме и сега пред децата. Може да не е разкош, но те искат да ги водим на поляната. И все за това говорят - никой друг не ги води на поляната, никой друг не си играе с тях, както ние го правим. Затова и много ни обичат.

Няма да ги оставим, сигурен съм..... кой колкото и каквото може.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Момчета, бих искала да попитам някой дали ще има възможност да приеме дарения от дрешки в София?

Има една майка, която е събрала доста дрешки и би искала да ги занесе някъде, а аз и предложих да отидат за дом "Българска".

Много моля ако някой може да ми остави координатите си на лични, за да го свържа с тази жена и да се уточнят как да вземат дрешките.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Прав си!

А и ходенето до "поляната" не зависи от никого - освен от нас!

Достатъчно е 15 автомобила да качат по няколко деца...:)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

След консултация с някой от редовните посетители на дома, решихме да направим група във Фейсбук. Тъй като социалната мрежа се разрастна много, се надяваме да има някакъв успех и създаването на тази група за децата от дома. И разбира се да дойдат някакви средства, или предмети и от там.

Ето линк към групата, изпратила съм и покана на всички, които имам от групата на Мицубиши форум там, както съм писала и на стената на самата група Мицубиши клуб.

http://www.facebook.com/group.php?gid=10150103324260467

 

Дрешките, които няма да са от София ще събирам в Плевен на моя адрес и ще давам отчет какво е пристигнало.

Мисля че е удачно да поемам разходите за изпращане на тези, които проявят желание за това.

Хората, които са от София и искат да дарят нещо, ще свързвам с колегите в София, така е най-удачно според мен.

Редактирано от Mirama
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мира,хубава инициатива си подхванала,но за дрешките ще трябва да се консултираме с директорката на дома.Напролет се бяха заринали с дрехи и нямаха нужда от повече...Освен това,там децата са от 7г. нагоре и размера на дрехите трябва да е съобразен с това... :yes3:

 

Нека някой ме поправи,ако нещо бъркам.

 

П.П. Иначе мога и аз да сибирам дрешките за София-стига да са нужни.

Редактирано от somalietsa
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

somalietsa, е, жена съм все пак, предупредила съм за възрастта на децата. )))

А за дрешките все пак предполагам децата бързо ги израстват и имат нужда от постоянно подновяване.

Дано да се получи нещо от инициативата във фейсбук.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Бих искала да се извиня на всички, за създалото се объркване и грешка от моя страна.

След като разбрах, че помощта за дома се осъществява само от членовете на клуба се постарах веднага да премахна групата от фейсбук.

Тя вече не съществува, така че мисля всичко е ок, и целта и благотворителността на клуб мицубиши, ще си останат само и единствено на клуба.

Редактирано от Mirama
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Бих искала да се извиня на всички, за създалото се объркване и грешка от моя страна.

След като разбрах, че помощта за дома се осъществява само от членовете на клуба се постарах веднага да премахна групата от фейсбук.

Тя вече не съществува, така че мисля всичко е ок, и целта и благотворителността на клуб мицубиши, ще си останат само и единствено на клуба.

Малка, но съществена корекция. Помощта за дома се осъществява от членове, потребители, симпатизанти на Клуба, както и от всички, които биха искали да се присъединят и да направят добро. Всички са добре дошли.

Координацията се осъществява от ръководството на Клуба. Все пак действията ни трябва да бъдат консултирани с директорката на Дома, тъй като тя най-добре знае какво е необходимо и какво не, коя идея е подходяща за децата и коя-не и т.н.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

tmintov, да, така е, прав си. )

Аз подходих твърде ентусиазирано и пропуснах да се консултирам с някой от по-добре запознатите хора в клуба. )

Все пак ще направя каквото мога, за да се съберат повече средства за децата. ) Мисля че всеки би могъл да помогне в тази насока, дори и да не е точно лично, а използвайки контактите си. )

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

tmintov, да, така е, прав си. )

Аз подходих твърде ентусиазирано и пропуснах да се консултирам с някой от по-добре запознатите хора в клуба. )

Все пак ще направя каквото мога, за да се съберат повече средства за децата. ) Мисля че всеки би могъл да помогне в тази насока, дори и да не е точно лично, а използвайки контактите си. )

Това ще бъде чудесно!

Общо взето всички се стремим да правим това и всяка помощ е добре дошла. Например само преди две седмици rosko успя да уреди над 1 тон храни за Дома, намери микробус, закара ги и заедно с echik ги разтовариха :icon_clap: После какво са правили двамцата само те си знаят :icon_drunk:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

То си е наша работа.... Черпя две бози човекът, който реши това уравнение с 2 абсолютно придвидими всеизвестни!!!!

 

Между другото малко е и наша грешката, че не сме се постарали да обясним начинанието ни на колегите, които са се включили по-късно и не са запознати с меропиятието.

Когато създавахме тази традиция, ние изходихме най-вече от това, че на тези деца им е нужно внимание. И мислехме, умувахме, та накрая уцелихме десятката. Затова те ни се радват толкова..... Познайте на кое се зарадваха повече - на храната, която занесох, или на това, че сме там.... Който е идвал - знае за какво говоря.

Разбира се, това без средства не става, но винаги сме се справяли, ще се справим и занапред. Защото те ни обичат и ни чакат, ние също ги обичаме и чакаме всяка среща с тях - за да им дарим най-вече радост.

Разбира се, така сме решили - това да си остане в по-голямата си част наше си начинание. Разбира се, всяка помощ е добре дошла, а още по-добре дошли са повече хора на мероприятието. Да ги дарим с повече радост и повече внимание.

 

Това е, за другото - събираме пари. И дрехи, и играчки, и какво ли още не.

Редактирано от rosko
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте момчета. )

Да дам кратък отчет за обещаното ми от няколко места до сега. )

Жена от София ще дари дрешки, свързала съм я с колега, който ще се уточни с нея и ще го вземе от място, за което се разберат.

Имам обещание за дарение на парични средства, до края на месеца най-късно ще постъпят по сметка. )

Жена от Кюстендил ще изпрати дрешки до мен, после или ще ги препратя, или директно ще ги донеса в дома, когато се уточним за дата. )

Това за сега от мен. )

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...