Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Бъдещият Lancer Evolution Xi – Хибрид?


mihluzin

Препоръчано мнение

Първата крачка е направена, въпрос на време е да навлязат в серийно производство :)

 

 

Това също... http://www.youtube.com/watch?v=L7zHcvDPxYU&feature=PlayList&p=CB2735DED93357F2&playnext=1&playnext_from=PL&index=21

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пламене ти може и да нямаш, ама нали знаеш че Аз имам и няма да отстъпя. :icon_dance:

Последния линк с Porsche & El-Car, пак показва че едното може да си го купиш и да си го караш кадето искаш, а другото може само да гледаш и да четеш за него.

Що не ставнят тоя тихомобил с някое Porsche от тези дето го карат на Льо Ман?

Така че това сравнение и нищо, са едно и също! :icon_thumbup:

Ама по-добре да е нищо, за да не ви се води акъла по глупости.

Не споря, че след 10-20г ще е пълно с електрички.

И тъй като, те ще са насочени към масовия потребител, който кара предимно в града, тохомобилите ще са компактни, с ниска консумация на "гориво" и дълъг пробег. Това ще са масовите.

Другите(резачките), както и сега ще са само за хора с много свободно време и много пари, чийто девиз е: "Кефа, цена няма и гъзарията почивен ден"!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами изчакай още 10-ина години, и ще приказваме пак...........просто петролното лоби беше много силно и за тва никъде не се даваха пари за ел. разработки ,яко се наливаха кинти в "петрола"..................сега обаче има тенденция лобито лека полека да отслабва и скоро ще сме свидетели на нещо друго...........Това на клипчетата показва че ел. енергията има огромен потенциал,Поршето набира до 100км. за 4 сек, след това издиша.........няма значение дали не е било от Льо ман и т.н. Колко години разработват ДВГ и колко ел. мотора и колко са хората, занимаващи се с едното и с другото ?

Това едно и второ:няма какво да се залъгваме, посредата на този век така като гледам едно 50% от колите ще се задвижват с друго, алтернативо гориво а не с познатите ни до сега шир потреба горива ..................я ел. енергия . я водород, а защо не и една мини атомна електроцентрала.......... :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами изчакай още 10-ина години, и ще приказваме пак...........просто петролното лоби беше много силно и за тва никъде не се даваха пари за ел. разработки ,яко се наливаха кинти в "петрола"..................сега обаче има тенденция лобито лека полека да отслабва и скоро ще сме свидетели на нещо друго...........Това на клипчетата показва че ел. енергията има огромен потенциал,Поршето набира до 100км. за 4 сек, след това издиша.........няма значение дали не е било от Льо ман и т.н. Колко години разработват ДВГ и колко ел. мотора и колко са хората, занимаващи се с едното и с другото ?

Това едно и второ:няма какво да се залъгваме, посредата на този век така като гледам едно 50% от колите ще се задвижват с друго, алтернативо гориво а не с познатите ни до сега шир потреба горива ..................я ел. енергия . я водород, а защо не и една мини атомна електроцентрала.......... :D

Абсолютно ... до сега най-големите разработки бяха на базата на петролните горива и умишлено се странеше от електрическите автомобили. Въпрос на интереси .. ще видиш в близките не 10 ами 5 години какво ще се случи с електромобилите ;) То нямаме петрол за 10 години с тази интензивност на разход :) И кажи как няма да сравняваме кола разработвана 20 години с кола разработвана 2-3-5 .. не знам колко , но не и на половината на Порше-то :) Отказвай се Сивков ... отказвай се , че ще береш срам скоро :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Васко мисля, че оставаш с грешна преценка за леката полемика тук. Става дума за потенциала на ел. автомобилите, който те първа ще се разгръща. Със сигурност всеки от нас обича рева на бензиновия мотор, но именно поради тази причина и желанието на всеки да кара кола, петрола свършва. По дискавъри даваха, че в световен мащаб, всеки ден се купуват 14 000 чисто нови автомобила. А бойката на колите годишно расте главоломно... Нормално е и ресурса да свършва прогресивно... Мисля, че е по-добре сега да се работи по тези алтернативи, и когато петрола свърши да не се чудим какво да правим :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Със сигурност всеки от нас обича рева на бензиновия мотор, но именно поради тази причина и желанието на всеки да кара кола, петрола свършва.

Бе рева е най малкото ,което ще ни липсва ,всъщност има хубави басови или широколентови колонки, къв е проблема да се сложи имитация я...........че и ако става дума, ще сложим и кюнци на колата, а вътре едни пиратки ще гърмят и ще имитират сливането на фазите на ДВГ-то :drive: ................. :D За това не се грижете ич............ :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Даааа, спираш на бензиностанцията да ходиш по нужда, вадиш жицата и докато се облекчиш - колата заредена.... Я кафенце, я цигарка и готово.... Засичат ти на електромера, бецален и - газ! Няма да ти гният гърнетата от газта, няма да ти мирише на масла и изгорени газове, нищо. Правят имитации на 5-6- режима на каране (звукови), качаш лапето да го караш на градина - тих режим, като хеликоптерите :-)... Мяткаш се на магистралата сам - ще ми пее, като V12..... Кеф ти риба, кеф ти паламуд! Този ден ще дойде, а колкото по-рано - толкоз по-добре!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами изчакай още 10-ина години, и ще приказваме пак...........просто петролното лоби беше много силно и за тва никъде не се даваха пари за ел. разработки ,яко се наливаха кинти в "петрола"..................сега обаче има тенденция лобито лека полека да отслабва и скоро ще сме свидетели на нещо друго...........Това на клипчетата показва че ел. енергията има огромен потенциал,Поршето набира до 100км. за 4 сек, след това издиша.........няма значение дали не е било от Льо ман и т.н. Колко години разработват ДВГ и колко ел. мотора и колко са хората, занимаващи се с едното и с другото ?

Това едно и второ:няма какво да се залъгваме, посредата на този век така като гледам едно 50% от колите ще се задвижват с друго, алтернативо гориво а не с познатите ни до сега шир потреба горива ..................я ел. енергия . я водород, а защо не и една мини атомна електроцентрала.......... :D

Да бе, така е. За това казвам след 10-20г. Пък за горивата дето си писъл, ще е хубаво и с чиста водица да вървят машинките. :icon_thumbup:

Ама и Porsche след 100 да издиша. Не съм виждал такова още. След 250 му е по-трудно, ама ако има път си ги кара до 300 и малко отгоре.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно ... до сега най-големите разработки бяха на базата на петролните горива и умишлено се странеше от електрическите автомобили. Въпрос на интереси .. ще видиш в близките не 10 ами 5 години какво ще се случи с електромобилите ;) То нямаме петрол за 10 години с тази интензивност на разход :) И кажи как няма да сравняваме кола разработвана 20 години с кола разработвана 2-3-5 .. не знам колко , но не и на половината на Порше-то :) Отказвай се Сивков ... отказвай се , че ще береш срам скоро :icon_thumbup:

Няма се откажа бе! :) С днешна дата, нещата са както Аз казвам. :good: За в бъдеще пак ще са както казах, елекктрички много. Така че няма от какво да бера срам. :icon_thumbup:

Аз даже съм на пред с матеряла! У дома парното ми е на ТОК !!! Щото е по-ефтино, по-бързо и по-чистичко. Ако може така да се изразя: Спестявам и си улеснявам живота. :icon_dance:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да така е, както ти казваш. Ама като сравняваш автомобили от различни поколения!!! Електромобил от 2010г с Ferrari или Prsche от 1979г. Тогава става да подмине една част от тях, но айде да сме обектовни а? Ставнявай елекромобил с Ferrari или Porsche от 2010г. Ето ти и база за сравнение на ускорението http://www.youtube.com/watch?v=XECvQwuQhOs . Ако намериш нещо подобно, което е в серийно производство и дето да се движи с ток (различно от влак), пусни линк да го видя. Прототипи има всякакви, така че ни ми хвалете. :icon_rock: :icon_rock: :icon_rock: :icon_rock: :icon_rock: :icon_rock: :icon_rock:

Ето ти една такава кола , макар и хибрид и протоип http://ams.bg/?act=content&rec=7440 И аз предпочитам рева на бензиновите двигатели , но не трябва да гледаме така консервативно на нещата . Преди време гледах репортаж как в Япония , за да построят нова сграда събарят старата дори и да е вековна - без да се забрави миналото няма как да има прогрес - не трябва да се гледа в него , а в бъдещето , старото трябва да даде път на новото . Малко ще е трудно за нашето поколение да преминем от двигатели с вътрешно горене на електродвигатели , тъй като сме свикнали с едните , но си помислете как за внуците ни ще изглеждат днешните автомобили - неикономични , тромави , неекологични и дори смешни .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето ти една такава кола , макар и хибрид и протоип http://ams.bg/?act=content&rec=7440 И аз предпочитам рева на бензиновите двигатели , но не трябва да гледаме така консервативно на нещата . Преди време гледах репортаж как в Япония , за да построят нова сграда събарят старата дори и да е вековна - без да се забрави миналото няма как да има прогрес - не трябва да се гледа в него , а в бъдещето , старото трябва да даде път на новото . Малко ще е трудно за нашето поколение да преминем от двигатели с вътрешно горене на електродвигатели , тъй като сме свикнали с едните , но си помислете как за внуците ни ще изглеждат днешните автомобили - неикономични , тромави , неекологични и дори смешни .

Че колега, кой ти каза че няма да премина към Електричката???????????? С удоволствие, ама не сега. Още ми е рано да мисля в тая посока.

Нито има какво да си купиш, нито кой да ти го обслужва. В близките 10г, не мисля че ще си купя електричка.

Както се вижда в линка който си дал, даже и любимата ми марка се е насочила на там.

Просто си е неизбежно да се търси алтернатива.

Живот здраве и късмет, след 10г ще пишем пак в тая тема.

Тогава може някой даже да е качил и снимки на новият си електромобил! :icon_thumbup:

За сега, всички сме на течни горива! :icon_dance:

Редактирано от Vasil Sivkov-Noby
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Че колега, кой ти каза че няма да премина към Електричката???????????? С удоволствие, ама не сега. Още ми е рано да мисля в тая посока.

Нито има какво да си купиш, нито кой да ти го обслужва. В близките 10г, не мисля че ще си купя електричка.

Както се вижда в линка който си дал, даже и любимата ми марка се е насочила на там.

Просто си е неизбежно да се търси алтернатива.

Живот здраве и късмет, след 10г ще пишем пак в тая тема.

Тогава може някой даже да е качил и снимки на новият си електромобил! :icon_thumbup:

За сега, всички сме на течни горива! :icon_dance:

Явно просто не съм те разбрал :icon_thumbup: И наистина си прав - в близките години всички ще сме на гориво :rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Явно просто не съм те разбрал :icon_thumbup: И наистина си прав - в близките години всички ще сме на гориво :rulez:

Вече ме разбра! Така че ГАЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗ, на нафта, газ или на бензин, за мен е важно да се веселим!!! :drive:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И докато се веселим, купувайте акции ат НЕК !!!

Има бъдеще в тая работа....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...