Премини към съдържание

Дизел угасна в студа


Mitovbishi

Препоръчано мнение

Колеги и аз станах жертва на студа - тази вечер запалих митсубишито да ида да прибера жената. Постоях 5 мин на място да позагрее и тръгнах. Стигнах до местоназначението си и го оставих да поработи. След няколко минути работа двигателя взе, че угасна. Отворих капака и подкачих нафта. Пак пробвах и запали. Поработи около 2-3 мин и пак угасна и..... повече не запали. Та въпроса е дали е от замръзнала нафта или да търся някаква друга причина? Колата я прибрахме с един колега на въже и сега е пред нас.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги и аз станах жертва на студа - тази вечер запалих митсубишито да ида да прибера жената. Постоях 5 мин на място да позагрее и тръгнах. Стигнах до местоназначението си и го оставих да поработи. След няколко минути работа двигателя взе, че угасна. Отворих капака и подкачих нафта. Пак пробвах и запали. Поработи около 2-3 мин и пак угасна и..... повече не запали. Та въпроса е дали е от замръзнала нафта или да търся някаква друга причина? Колата я прибрахме с един колега на въже и сега е пред нас.

Ами ти си знаеш къде си зареждал "печката" си. Аз зареждам само на Лукоил и нямам никакви ядове с Лансера в студа, нищо че спи отвън пред къщата. Като тръгна му скърцат стъклата и вратите, но иначе си върви.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами ти си знаеш къде си зареждал "печката" си. Аз зареждам само на Лукоил и нямам никакви ядове с Лансера в студа, нищо че спи отвън пред къщата. Като тръгна му скърцат стъклата и вратите, но иначе си върви.

 

От Лукоил до Лукоил разлика до небето :) , кума ми само там зарежда нафта и то в Бургас ( от извора, дето се вика :) ) и при него замръзна.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От Лукоил до Лукоил разлика до небето :) , кума ми само там зарежда нафта и то в Бургас ( от извора, дето се вика :) ) и при него замръзна.

Много си прав - досега зареждах само от един Лукойл в Плевен и нямах грижи, обаче сега се наложи да заредя в Кюстендил от един също "Лукойл" и ето резултата. Като се има предвид, че преди да заредя налях добавка. Аман от измамници.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хмм, ние зареждаме на SNG(ако съм уцелила правилно) или OMV и нямаме проблеми сега в студа. По-често на първата бензиностанция, която е на изхода от Плевен по пътя за София.

Явно им става нафтата. )

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като знам какъв студ е в Плевен(бях войник там :drive: )нищо чудно да ти е замръзнала нафтата,но има и вероятност да смуче въздух от някъде.Провери горивния филтър и маркучите към и от него(днес имах точно такъв случай на работа) :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като знам какъв студ е в Плевен(бях войник там :drive: )нищо чудно да ти е замръзнала нафтата,но има и вероятност да смуче въздух от някъде.Провери горивния филтър и маркучите към и от него(днес имах точно такъв случай на работа) :mitsu-smiley:

Абе откъде да смуче като досега я карам без пролем. Оня ден се върнах след 350 км преход - никакъв проблем. Е, сега ще проверя всичко, Първо утре ще заредя акомулатора и ще огледам филтъра и тръбопроводите, ама според мен няма откъде да дърпа въздух. Лоша нафта - гаднооооо..........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе откъде да смуче като досега я карам без пролем. Оня ден се върнах след 350 км преход - никакъв проблем. Е, сега ще проверя всичко, Първо утре ще заредя акомулатора и ще огледам филтъра и тръбопроводите, ама според мен няма откъде да дърпа въздух. Лоша нафта - гаднооооо..........

От студа маркучите се втвърдяват,колега,и е възможно да смуче помалко,ако е замръзнала нафтата може би няма да можеш да запалиш.....или ако запали ще работи 2-3 мин и ще изгасне.......... :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От студа маркучите се втвърдяват,колега,и е възможно да смуче помалко,ако е замръзнала нафтата може би няма да можеш да запалиш.....или ако запали ще работи 2-3 мин и ще изгасне.......... :icon_hmm:

Че то това точно стана след като запали втория път. Работи 2-3 мин както написах по-горе и угасна. На пипане маркучите са доста меки и не ми се виждат вдървени. Все пак инжинер съм и смея да кажа, че разбирам помалко :) .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Най уязвимото място за замръзване е филтъра, защото точно той отделя водата от нафтата...

Ако не си го сменял скоро, слагай един нов и се моли да нямаш повече вода в резервоара... :mad:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Лошото е, че е сменен преди 2000 км

Колега при мен се получи същата работа предния ден нямах проблеми а в понеделник сутринта паля колата и след около 2 километра преход започна да глъхне и не иска да вдигне повече от 1500 оборота.Спрях в една уличка и натиснах педала до край, горивото едвам стигаше за да работи на 1000 об.и така 30 мин. докато излишната нафта не стопли малко тая в резервоара та успях да се прибера.Смених горивния филтър налях още присадка ,но на следващата сутрин пак същата работа.Днес налях 5 литра бензин в резервоара и работата се успокои.Просто нафтата си е ....навремето всяка зима правих така с форда който карах и нямах грижи относно замръзване на нафта,ама сега на митсуто викам ще го глезя с присадки ,ама ядец,така че на всеки 10 литра нафта слагам 1 литър бензин и нямам ядове

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Едно време на Ориона се беше случило подобно нещо - капките вода в нафтата бяха замръзнали и бяха запушили филтъра

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По телевизията (може и да го има записа някъде в vbox7) даваха миналата зима как тестваха нафтата в БГ на някакви отрицателни градуси и само на ОМV Alpine Diesel не замръзна ;). Не че съм карал дизел или камоли с ОМV Alpine обаче това си спомянм... а и по другите форуми само добри коментари има за тяхния дизел (порових в нета да намеря запис ако има и изчетох разни мения). Вижда ми се логично да дадеш няколко стотинки повече на литър и да си спестиш мъките по колата и студуването покрай това.

 

едит: ето едно тестче от offroad форума http://forum.offroad-bulgaria.com/showpost.php?p=555542&postcount=336

Редактирано от zexer
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес запалих звяра. Заредих акомулатора, обезвъздуших и с малко зор, но запали. Даже направих едно кръгче из града.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес запалих звяра. Заредих акомулатора, обезвъздуших и с малко зор, но запали. Даже направих едно кръгче из града.

Как обезвъздуши?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Как обезвъздуши?

Ами както си пише в мануала - отвих болчето на филтъра и напомпих докато спря да излиза въздух и завих. После напомпих на филтъра и опитах да запаля - след третия опит запали. После вечерта пак карах колата и нямаше вече проблеми.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хмм, значи на две места се напомпва... Има ли снимки някъде, да видя кое се напомпва?

Нееее грешно си ме разбрал - на едно и също място - просто втория път за сигурност да се подкачи гориво.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Бензин и газ за горене в нафтата +100гр двутактово масло и няма никакви грижи при температури -20,25 градуса.Изпитан и проверен метод.

Редактирано от JVRuse
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Бензин и газ за горене в нафтата +100гр двутактово масло и няма никакви грижи при температури -20,25 градуса.Изпитан и проверен метод.

Малееее, то цялата менделеева таблица трябва да слагаш по отделно в таз нафта бре......... :icon_doh: Дайте да си носим в една тубичка химико-петролния букет в багажника ,че като ходим да сипваме нафта да слагаме от букета та да не ни замръзва нафтата............ :haha:

Дизел - кво да се прави.......... :D :P :tooth:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Малееее, то цялата менделеева таблица трябва да слагаш по отделно в таз нафта бре......... :icon_doh: Дайте да си носим в една тубичка химико-петролния букет в багажника ,че като ходим да сипваме нафта да слагаме от букета та да не ни замръзва нафтата............ :haha:

Дизел - кво да се прави.......... :D :P :tooth:

 

Тихо , че са ще избухне "война на световете" ......нафта vs. бензин :icon_n_blowup: :icon_n_giljotiini: :tooth:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Малееее, то цялата менделеева таблица трябва да слагаш по отделно в таз нафта бре......... :icon_doh: Дайте да си носим в една тубичка химико-петролния букет в багажника ,че като ходим да сипваме нафта да слагаме от букета та да не ни замръзва нафтата............ :haha:

Дизел - кво да се прави.......... :D :P :tooth:

 

Бат Марине - намеси се. Тез с бензина надигат глави. :mad: Ма то пак ще се стоплииииии :icon_rock: :icon_rock: :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Бат Марине - намеси се. Тез с бензина надигат глави. :mad: Ма то пак ще се стоплииииии :icon_rock: :icon_rock: :icon_rock:

Хахаха...............айде вързахте се .............. :P :lol: Шегувам се колеги ................ :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Бат Марине - намеси се. :

Намесвам се ... :ulock:

То да не спомене човек в една тема бензин и дизел и спамерите веднага се активизират... :bg:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Гост
Тази тема е затворена за допълнителни отговори.
×
×
  • Създаване...