Премини към съдържание

Как да си свалим правия и кривия носач.


Препоръчано мнение

Може би сте прави че тук в България качеството е различно ... Ще взема да купя малко части само за Галант ( накрайници ,лагер главини и т.н. само на оптимал ) и ще сравним със нашите "магазини" за авточасти качеството.

Иначе KOYO съм пазарил много части от Германия последно ми направиха цена които и Ратола не могат да вземат ама затваряха едно представителство и аз скубах като че има 100000 Галанта в България :icon_thumbup: :icon_clap:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 72
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Публикувани изображения

Колеги да знаете някоя корейска марка авточасти за мицубиши.Разбрах че имало лагери и били добри за парите си

(75лв) .

 

 

За тез пари няма хубав лагер (главина) тьй си мисля аз поне :icon_dance:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги да знаете някоя корейска марка авточасти за мицубиши.Разбрах че имало лагери и били добри за парите си

(75лв) .

Яки ментаци,на опаковката им пише DW или нещо такова, и вият още при слагането им.............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз разбрах че държат повече от Оптимала. Едно аверче е с такъв и вече половин година няма ядове пък яко си кара. Но може и да е късмет знам ли :icon_hmm: .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Яки ментаци,на опаковката им пише DW или нещо такова, и вият още при слагането им.............

DJ къде в София рециклират носачи и дали си струва.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

DJ къде в София рециклират носачи и дали си струва.

Единия вариант е при Жан до Окръжна болница (но дочух, че нещо развалил качеството). Другия вариант на кръстовището на "Симеоновско шосе" и "Г. М. Димитров" - ако идваш по "Г. М. Димитров", като спреш на светофара със "Симеоновско шосе", въпросния сервиз ти е насреща. Има автокъща с лъскави возила, има газостанция. Аз там си рециклирах носач преди време и останах доволен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

А някой да знае къде се рециклират носачи в Плевен?

Колега,колко взимат на шарнир с монтаж на Симеонвско ? Сменят ли и тампони?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не ви съветвам да рециклирате правия носач,за да няма неприятни изненади,че боли...Освен това,не е кой знае колко скъп..

Ако рециклирате,рециклирайте само кривия...

Нов носач,закупен от "Симеон"в София за 120лв ми се разпадна при скорост над 100км преди да е направил 4000км пробег.Само шанса ме спаси от преобръщане.Сега карам с рециклирани и нямам оплакваня.Не пълнете гушите на арабите за нови части менте.

Поздрави.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нов носач,закупен от "Симеон"в София за 120лв ми се разпадна при скорост над 100км преди да е направил 4000км пробег.Само шанса ме спаси от преобръщане.Сега карам с рециклирани и нямам оплакваня.Не пълнете гушите на арабите за нови части менте.

Поздрави.

Никой не говори за носачи от "Симеон",а за оргинални такива...И аз не бих си купил носач от там.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нов носач,закупен от "Симеон"в София за 120лв ми се разпадна при скорост над 100км преди да е направил 4000км пробег.Само шанса ме спаси от преобръщане.Сега карам с рециклирани и нямам оплакваня.Не пълнете гушите на арабите за нови части менте.

Поздрави.

Колега, предполагам говориш за кривите предни носачи, защото правите НЕ СЕ РЕЦИКЛИРАТ, а се сменят с нови. Ако караш с рециклиран прав носач, рискуваш ефекта да се повтори. Сменяй го веднага с нов, но оригинален!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, предполагам говориш за кривите предни носачи, защото правите НЕ СЕ РЕЦИКЛИРАТ, а се сменят с нови. Ако караш с рециклиран прав носач, рискуваш ефекта да се повтори. Сменяй го веднага с нов, но оригинален!

Зависи кои носачи е рециклирал...

Ако са си неговите оригиналните, нищо не рискува, даже са по сигурни от нов Корейски, китайски, Тайвански и т.н...... :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Зависи кои носачи е рециклирал...

Ако са си неговите оригиналните, нищо не рискува, даже са по сигурни от нов Корейски, китайски, Тайвански и т.н...... :)

Рециклирал съм оригиналните прави носачи (некъде в София ги носи един приятел)и с тях карам 2г незнам колко километри.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Зависи кои носачи е рециклирал...

Ако са си неговите оригиналните, нищо не рискува, даже са по сигурни от нов Корейски, китайски, Тайвански и т.н...... :)

Марине, не искам да ти противореча, но вече има няколко случая на изваден шарнир от правия носач.... пък и доколкото си спомням, колегата aga беше споменал, че на неговата кола са сменили в Австрия безплатно правите носачи, независимо, че не е в гаранция. Вероятно има защо...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно подкрепям Слави и BAlexandrov не рециклирайте правите носачи никога :icon_dance:

за кривите обаче съм съгласен там проблем няма, даже е препоръчително сравнено с цената на новия ! Писано е доста за тези носачи но явно трябва да стане важна тема със заглавие " Не рециклирайте правите носачи " и снимковия материал на BAlexandrov ... :icon_thumbup:

 

п.с. Повечето Галанти които идват и минават под "ножа" :icon_doh: са със сменени прави носачи даже с лепенките на Mitsubishi вие преценете защо ?! :drive:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно подкрепям Слави и BAlexandrov не рециклирайте правите носачи никога :icon_dance:

 

Добре де, имам въпрос и към трима ви ...

Как разбрахте че този носач от снимката е бил рециклиран ? ... :lol:

Сигурен съм че никой от тримата не е карал с рециклиран носач, за да давате категорични заключения...

Пак ви казвам, качествено рециклиран оригинален носач, кара двойно и тройно повече километри, от ментаците които се предлагат по магазините..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Този от снимката е бил китайски май... Аз съм карал с рециклирани, след година пак бяха за ремонт.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дали не съм карал с рециклирани и то не веднъж :icon_dance:

 

Има ли смисъл да казвам на кои колеги съм слагал и последствията , не ми се отваря устата че ще стане такава веселба .

 

Който иска да рециклира прави носачи, аз не съм убиец или самоубиец на пътя ... :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, имам въпрос и към трима ви ...

Как разбрахте че този носач от снимката е бил рециклиран ? ... :lol:

Сигурен съм че никой от тримата не е карал с рециклиран носач, за да давате категорични заключения...

Пак ви казвам, качествено рециклиран оригинален носач, кара двойно и тройно повече километри, от ментаците които се предлагат по магазините..

Марине, проблема не е в рециклирането, а в самия носач. След определен брой километри ябълковидния болт се измъква от леглото си. Предполагам, че материала, от който е изработен правия носач е слаб и се износва или пука и ябълката излиза навън.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Марине, проблема не е в рециклирането, а в самия носач. След определен брой километри ябълковидния болт се измъква от леглото си. Предполагам, че материала, от който е изработен правия носач е слаб и се износва или пука и ябълката излиза навън.

Носача се рециклира преди болта да е излезнал.Мисля,че болта излиза от леглото когато се получи сухо триене на ябълката т.е. ако се залее навреме(рециклира)се увеличава значително живота на носача.

Не питай старило а питай патило!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз над две години карах с рециклирани носачи, значи от лятото на 2007 до преди една седмица, когато Ди Джея ги смени с нови! Изводът е следния: издържат около 2 години след което се "разхлопват". Сега ще видим новите колко време ще изкарат по българските пътища.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз над две години карах с рециклирани носачи, значи от лятото на 2007 до преди една седмица, когато Ди Джея ги смени с нови! Изводът е следния: издържат около 2 години след което се "разхлопват". Сега ще видим новите колко време ще изкарат по българските пътища.

И те там някъде, пък и пътищата ни станаха доста по зле от преди 2 години.................

При теб правите носачи си бяха "купешки" не рециклирани............ :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И те там някъде, пък и пътищата ни станаха доста по зле от преди 2 години.................

При теб правите носачи си бяха "купешки" не рециклирани............ :)

 

Оригиналните носачи издържат много повече от две години. Все още не ми се е наложило да сменям моите. Взех колата преди 4 години. Преди две години сложих по-ниско и по-твърдо окачване, но проблеми с носачите все още нямам.

Редактирано от bluffer
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Оригиналните носачи издържат много повече от две години. Все още не ми се е наложило да сменям моите. Взех колата преди 4 години. Преди две години сложих по-ниско и по-твърдо окачване, но проблеми с носачите все още нямам.

......................ако я караш по пътищата в ЕС ,тогава да............изкарват доста, но ако караш колата в София................... :icon_blush: Бях сложил на моята оригинални прави носачи от Ратола ,изкараха 40 000км. ...............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...