Премини към съдържание

Моят автомобил


Препоръчано мнение

Даже по-лесно се сменя - като свалиш акумулатора, се отваря доста широко място и смяната става за 1-2 минути. На мен отдясно ми беше по-трудно. В резултат на прекъсването на тока от акумулатора към ЕКУ-то имаше някакво колебание на оборотите при загряла кола на място, но това се оправи самО за кратко време.

Свалянето на акумулатора от жена може да се окаже предизвикателно...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 67
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Чак сега виждам темата :icon_bye:

Колежке, със здраве да си караш Галанта, много безаварийни км. и да не ти създава повече проблеми ти пожелавам. Както каза че си се влюбила в колата от пръв поглед-и аз така в моя, и със сигурност разхода се компенсира с удоволствието от карането. :rulez: Като ме питат колко гори, казвам-колкото му сложа и толкоз. Ще се радвам ако от време на време идваш по срещите за да не съм сама.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Чак сега виждам темата :icon_bye:

Колежке, със здраве да си караш Галанта, много безаварийни км. и да не ти създава повече проблеми ти пожелавам. Както каза че си се влюбила в колата от пръв поглед-и аз така в моя, и със сигурност разхода се компенсира с удоволствието от карането. :rulez: Като ме питат колко гори, казвам-колкото му сложа и толкоз. Ще се радвам ако от време на време идваш по срещите за да не съм сама.

 

Ако на срешите приемате малки братчета, може и аз да се включа :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Чак сега виждам темата :icon_bye:

Колежке, със здраве да си караш Галанта, много безаварийни км. и да не ти създава повече проблеми ти пожелавам. Както каза че си се влюбила в колата от пръв поглед-и аз така в моя, и със сигурност разхода се компенсира с удоволствието от карането. :rulez: Като ме питат колко гори, казвам-колкото му сложа и толкоз. Ще се радвам ако от време на време идваш по срещите за да не съм сама.

Благодаря за пожеланията :icon_rock: . Същото пожелавам и на теб. Много се радвам :icon_clap: , че има и други луди жени като мен! Нямам нищо против да присъствам на срещите, :icon_hmm: но още не мога да се ориентирам в обстановката. То не пречи да се запознаем и по друг повод :drinks: .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги :icon_bye: , благодаря за съветите, с общи усилия крушката е сложена, фара свети :good: ! Имах малко проблеми, но от друго естество. Реших за сега да сложа крушка Н-7. Отивам в магазин на ул."Козлодуй", че ми е близко до работата, нося с мен и изгорялата крушка за :icon_hmm: по-сигурно. Човека я разгледа и посегна към опаковка, на която бе изписано Н-7 и аз се успокоих, че е тази, която ми препоръча колега от форума, вземам я и тръгвам да я монтирам. След като я монтирах, включвам светлините - не свети, т.е. свети обаче по - скоро мъждука :help: . Извиках на помощ портиера, той вика "нещо е дефектна крушката", няма причина да не свети. Сетих се, че на един колега през ръцете му минаха няколко японски коли и го помолих да погледне. И той беше на мнение, че всичко е сложено добре докато не вида опаковката на тавана на колата. Оказа се, че в магазина са ми дали :icon_doh: крушка 24V и ми вика,"абе крушките на мицубишито са 12V дали са ти крушка за камион". Върнах я дадоха ми правилната и сега всичко е О.К :first: .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

:icon_bye: Колеги, моля за помощ! Със съпруга ми направихме беля. Свалихме чистачките да ги боядисаме, защото на места беше паднала боята. Аз реших да ги поставя обратно, той не ме е видял и решил да отвори предния капак да постави някаква пластмасова капачка и спукахме :icon_box: предното стъкло. Отначало беше малко, но постепенно пукнатините се разрастват. Толкова ме е яд, :icon_doh: но имало да става!!! Моля за няколко мнения по въпроса. От къде мога да намеря, вероятно втора употреба стъкло и да съм сигурна, че е подходящо за моят Галант. За възстановяване едва ли може да се говори, тъй като пукнатините са доста дълги. Не се сетих да пробвам да направя снимка за по нагледно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ай колежке :( Явно е имало и друг проблем, стъклото е доста здраво и като знам какви камъни в движение са ме удряли.

Моя съвет - най-добре втора употреба, обади се на Алекс и Слави от Ямбол няма начин твоето стъкло да не е при тях :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Провери направо в Кобра колко ще Ви струва ново стъкло.

С поставянето би трябвало да не е повече от 150-170лв.

 

Иначе с втора употреба не се занимавай - хиляда разправии са.

Дори да не го счупите и/или надраскате при сваляне, транспорт и залепване, ако не се залепи добре - на ново.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

 

Иначе с втора употреба не се занимавай - хиляда разправии са.

Дори да не го счупите и/или надраскате при сваляне, транспорт и залепване, ако не се залепи добре - на ново.

Що така мислиш ?..

Те Кобра и Мустанг лепят и втора употреба стъкла, като ги извикаш или им закараш колата...:yes3:

Не е ли по добре стъклото да си е триплекс-оригинално, отколкото закалено Турско или Китайско, защото тези от 150-170 лв. са точно такива..

Истинските стъкла са двойно по скъпи ..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Що така мислиш ?..

Те Кобра и Мустанг лепят и втора употреба стъкла, като ги извикаш или им закараш колата...:yes3:

Не е ли по добре стъклото да си е триплекс-оригинално, отколкото закалено Турско или Китайско, защото тези от 150-170 лв. са точно такива..

Истинските стъкла са двойно по скъпи ..

Аз съм питал в Кобра и ми казаха, че предните стъкла всичките са им триплекс /не съм ги пробвал с камък де/, но аз бих си сложил оригинално. Новите дето ни ги продават тук за една година стават по-зле от 10 годишно стъкло. Много лесно се надраскват. Поръчвай едно от Ямбол и дано няма проблем с Еконт.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм питал в Кобра и ми казаха, че предните стъкла всичките са им триплекс /не съм ги пробвал с камък де/, но аз бих си сложил оригинално. Новите дето ни ги продават тук за една година стават по-зле от 10 годишно стъкло. Много лесно се надраскват. Поръчвай едно от Ямбол и дано няма проблем с Еконт.

 

Преди 3 години си сменях предното стъкло в Кобра и бях доволен от стъклото и от обслужването. Верно е това, което казва miro че доста по-лесно се надраскват, но до сега никакви проблеми. Тази сутрин обаче открих една пукнатина и започнах и аз да се замислям че май е по-добре оригинално втора употреба. Въпроса е обаче, кой ще го свали и кой ще го сложи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Става и ново, но да е от свестен производител. Един колега беше споменал, че му намерили стъкло Pilkington (На Carisma-та оригиналното също е такова) за 240лв. Сега като пробвах в google излезе това: http://www.pilkington.com/automotive+international/faqs.htm#faq11 Излиза че държат и бранда Triplex, може да се пробва дали имат нещо и за галант. 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 години си сменях предното стъкло в Кобра и бях доволен от стъклото и от обслужването. Верно е това, което казва miro че доста по-лесно се надраскват, но до сега никакви проблеми. Тази сутрин обаче открих една пукнатина и започнах и аз да се замислям че май е по-добре оригинално втора употреба. Въпроса е обаче, кой ще го свали и кой ще го сложи.

Абсолютно, оригинално стъкло е много по-правилен избор. И основният въпрос е кой ще го свали, наистина... С монтажа е по-лесно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като става въпрос за стъкла, някой знае ли дали могат да се премахват драскотините по тях? Зимата ми се разкапа пасажерската чистачка (пластмасова Bosh) и карах така докато се прибера и в горния и край се вижда къде се е търкала и при добре измито стъкло си личи.

 

За оригинално стъкло, може да се потърси дистрибутор на производителя му и цената ще е доста по-ниска, отколкото за такова с емблема :mitsu-smiley: върху него.

 

 

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето и няколко снимки. Сега разбирам в какво приключение се вкарах/ме. Давайте мнения къде мога да попитам само да монтират стъкло втора употреба. В кобра извършват ли мотаж на стъкло, което не е поръчано от тях.

 

http://media.snimka.bg/6691/019636686-big.jpg

http://media.snimka.bg/6691/019636688-thumb.jpg

http://media.snimka.bg/6691/019636690-thumb.jpg

http://media.snimka.bg/6691/019636692-thumb.jpg

http://media.snimka.bg/6691/019636693-thumb.jpg

http://media.snimka.bg/6691/019636673-thumb.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че ще го сменят. Преди време имах едно Ауди /Яйце/. Пред блока ми разбиха малкото триъгълно прозорче и застрахователите ме изпратиха в Кобра. Тогава самите те /Кобра/ ми препоръчаха да си намеря втора употреба и да ми го сменят, че ще стане по-добре и така стана, но това беше преди 7-8 години, а сега най-добре първо им звънни по телефона. Успех!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...