Премини към съдържание

Размер на предните чистачки


CTAH

Препоръчано мнение

Здравейте на всички! Имам един малък проблем-откраднаха ми чистачките и сега искам да разбера точният размер.Моля,помагайте! :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички! Имам един малък проблем-откраднаха ми чистачките и сега искам да разбера точният размер.Моля,помагайте! :mitsu-smiley:

На повечето комплекти чистачки, освен размера даден в мм отпред, на гърба на опаковката са посочени марката и моделите.

Редактирано от ivaylo iliev
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това мнение не ми е от помощ поради простата причина че информацията ,която е написана за всяка марка не отговаря,а да не говорим ,че чистачките са с различен разменр.Както и да е ,все пак благодаря!Но моля ако не знаете по-добре да не извайваме философии.И без това се дразня ,че ми гепиха чистачки за 20тина евро.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега,

Влез в каталога на BOSCH, VALEO, DENSO например и от там можеш да провериш размера на чистачките за твоето Мицубиши.

Tова е линк към каталога на Denso:

http://www.denso-europe.com/uploads/pdf/wi...s_catalogue.pdf

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Градски, само спокойно!

Тук всякакви постове и въпроси се пишат, така че - спокойно!

Съветът ми е да разгледаш раздела и да пишеш л.с. на колеги, които карат същият модел. Светла, rouseff, а и много други ще откликнат. А ако не се оправиш - пиши ми л.с. - ще накарам чичо ми да премери чистачките на едно сливенско страче.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички! Имам един малък проблем-откраднаха ми чистачките и сега искам да разбера точният размер.Моля,помагайте! :mitsu-smiley:

Здравей,колега.Мога да ти дам размера на Спеис Рънър. Аз съм сложил шампион и съм доволен от тях.Дясна 45см лява 52см. Не зная, дали на Спеис Стар са същия размер, но лесно можеш да провериш. Премери разстоянието от края на рамото, в горно положение, до горния ръб на стъклото прибави още толкова и ще получиш точния размер. Първия размер на перото под този размер,са твоите.Успех. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички.....

Здравей, твоя размер на чистачките е 525 - 530мм шофьорска и 450мм пасажерска (това е по оригиналния каталог) :good: , а за марка и вид вече ти си решаваш.

Тук ще постна един ЛИНК, в който има каталог за размерите на чистачки и крушки на повечето марки автомобили. Вярно, че сайта е английски и ги дава само за десен волан, но размерите отговарят на истината за съответната страна, евентуално може да има разлика в захвата, ако някой рече да си поръча.

:mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, не по каталог , а с рулетката :D , шофьорската е дълга 520 мм, а пасажерската 450 мм. Внимавай като си купуваш, защото аз още имам една с объркано захващане, оригинална от Ратола, но никой не можа да я накара да си стои на мястото и на магистрала да не изхвърча от държача, когато е най- необходима.

И още едно предупреждение, ако си вземеш Валео от оторизиран доставчик, ще ти се сторят малко 20 евро за откраднатите. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, не по каталог , а с рулетката :D , шофьорската е дълга 520 мм, а пасажерската 450 мм. Внимавай като си купуваш, защото аз още имам една с объркано захващане, оригинална от Ратола, но никой не можа да я накара да си стои на мястото и на магистрала да не изхвърча от държача, когато е най- необходима.

И още едно предупреждение, ако си вземеш Валео от оторизиран доставчик, ще ти се сторят малко 20 евро за откраднатите. :mitsu-smiley:

 

Валеото в Метро е на много добра цена, аз си напазарувах чистачките от там. Бошът в Практикер е отвратителен, скърцат и не чистят, че са и по-скъпи от Валео. В Метро по спомен Валео бяха по-евтини от Практикер. :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И добри ли са валеото? От колко време караш с тях? Боша също са изключително добри, но оригиналните (не турски и китайски), в Ауто плюс мисля че ги имат. Цените почваха от 15-20лв за чистачка.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И добри ли са валеото? От колко време караш с тях? Боша също са изключително добри, но оригиналните (не турски и китайски), в Ауто плюс мисля че ги имат. Цените почваха от 15-20лв за чистачка.

 

Вече втора кола карам само с Валео от Метро и съм много доволен. Бошът ги взех от Практикер и след месец ги изхвърлих, а дадох за тях около 20лв и много ме беше яд... Сигурно са били от китайските, понеже комплекта струваше толкова. Но пак ми излязоха по-скъпи от Валеото по спомен.

 

Но все пак не забравяйте и чистачките са консуматив и за оптимален ефект трябва да се сменят. Лятото изпича гумата, зимата се свиват от студа и деформират от леда и е нормално да се купуват нови след година - две, в зависимост от употребата им.

Редактирано от Peter P
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички ,които имаха желанието да ми помогнат и повечето успяха! В ръцете си държа едни страхотни чистачки марка-Rsen Aerotwin /японски/ и наистина чистят прекрасно .Рамера е 525мм.на шофьорската и 450мм.на другата.Цената също е повече от добра-10лева за брой.на следващото си излизане ще си взема и за задното стъкло.Още веднъж благодаря!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички ,които имаха желанието да ми помогнат и повечето успяха! В ръцете си държа едни страхотни чистачки марка-Rsen Aerotwin /японски/ и наистина чистят прекрасно .Рамера е 525мм.на шофьорската и 450мм.на другата.Цената също е повече от добра-10лева за брой.на следващото си излизане ще си взема и за задното стъкло.Още веднъж благодаря!

 

За първи път ги чувам, дай повече инфо за тях. Гугъл не намира нищо. :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз си мисля че трябва да са 55/43см. Незнам на спейса как е но при мен дясната чистачка се вдига рязко в края на хода с един сантиметър (явно да не да не хвърля вода пред шофьора) И тоя BOSH ECO не може да се огъва по прозореца и на места натиска е по-малък и не чисти много качетвено. После ги подарих на един колега и на BMW-то му чистеха перфектно. Въпроса ми е тези "модерните" чистачки чистят ли добре или и при тях наблюдават ли се някакви проблеми?

Rsen Aerotwin

 

Виждал съм такива, ама ги има само по две май.

Гледах има и някакви Mitoyo или нещо такова.

И Valeo. Боша и особено шампиона, от този вид са на някакви безумни цени по 30-40лв за едната.

Разумно решение също е да се сменят само перата, комплекта струва 3 лв. и са по-качествени от тези които ги слагат на ниския клас чистачки. Проблема е че държача на перото е малко по-различен и ако тялото на чистачката е пластмасово може да се счупи след време, но за сметка на това самите пера се сменят след това изключително лесно, което за сега още не ми се е наложило. Това на задната чистачка е направено още преди година и чисти без проблем, но пък се ползва много по-рядко.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги! Чистачките са перфектни! Чистят прекраснo, безшумни са и за тези пари/10лева за бройка/са номер 1. Материала от който са направени е метал и тефлонова гума и са в кутийка по една.Разните китайски ментета са на почти същата цена ,но хем поскърцват,хем не чистят.Някой ако иска да ги има мога да помогна с покупката.Човека си има каталог ,така че грешка няма как да стане.Един колега с Каризма ми ги препоръча и съм доволен.А сега ще има да си ги ползвам в този дъждовно -снежен сезон. В google и аз нищо не открих,но и не съм търсил много,а и това не ми е толкова важно.На външен вид не виждам някаква разлика с Bosch.Това е.На всички пожелавам весели празници!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,съфорумници!И аз имах проблем с чистачките.Посъветваха ме да си взема от така наречените "бананки".Очаквах за 10лв. на чистачка да е нещо що годе сносно-уви,пълна глупост.Контактуват само в двата края,стоят огънати като лък,трябвало да огъна рамото за допълнително усилие/по-силен натиск/ и т. н.,теглих им една майна и приключих.Почистих старите чистачки напръсках всички лагеруващи части със спрей против замръзване и сега са като нови.Шофьорската е дълга 53см.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Купих си преди повече от година и половина Bohss от Шел. Продават ги единични по 9 лв. бройката. Не са мръднали. Чистят идеално и не скърцат.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 години ...

Ето линк и за трите http://store.emk-33.com/category/293/chistachki.html/mitsubishi-space-star?ProductAttributesFilter[carMake]=20&ProductAttributesFilter[carModel]=305

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...