Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Масло и маслен филтър


Препоръчано мнение

:mitsu-smiley: Това е така.

 

А с кое нещо произведено от GM го сравняваш? И как така му даваш оценка след като не си го пробвал, а и няма отрицателни отзиви за него? Не е нужно всичко да се поставя под един знаменател. Аз мога да му дам оценка, и то много добра, защото 2 пъти слагам от него. Жена ми също ползва това масло. И ще продължавам от него да слагам ако не се появи нещо по-добро на сравнима цена. От знанията, които съм натрупал от този форум знам, че на което и да е Мицубиши най ще му е добре ако му сипеш Eneos. Съмнява ме, че ти си с такова и най-вероятно само си мислиш, че си сипал нещо добро. В крайна сметка живеем в българия и тук рядко можеш да си купиш свестно масло. Дори и да вземеш от най-скъпото, вероятноста да е менте е много по-голяма от 50%. За момента за мен това масло на GM е най-добрия компромис между цена и качество. Кой го е казал това нещо и къде го пише? Сигурен съм, че ще е още по-добре ако маслото се сменя на 5000км, но никой не го прави. :mitsu-smiley:

 

 

Искам да да уточня, че всъщност BORKO е от представителството на магазините "Нипартс" за Бургас. И като продават по кадърни части от доста свои колеги явно от тук се оформя подчертания негативизъм към другите марки авточасти. :D

Нищо друго - просто уточняване.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...
  • Отговори 63
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Здравейте момчета.

Искам и аз да кажа нещо за хубавите и евтините консумативи.

Според моите разбирания и опит стигам до следните заключения:

...има много качествени стоки, различни ценови политики и много мнения....за съжаление всичко отива към една "бъркотия".Един е доволен от едно , друг не харесва същото...и т.н....

Има качествени масла произведени в Германия,Унгария,Полша,Словакия...Изброявам страни и от бившия Соц. лагер.Кое е гаранта за качество??! Произведеното в Франция или Швеция, Испания,Швейцария...?Гарант ли е?Не мисля.Ако някой си сложи например LOTUS и двигателя ми е по-добре от CASTROL какво?Едното е много по-евтино от другото, но не отстъпва на качествата?

Някои "МАРКИ" струват повече/не продукта...марката/ иначе качествата са актуални.Смите фирми производители и фирмите вносители са много различни...Първите работят при доста завишени изисквания иконкуренцията при тях е на друго ниво,а вторите са Българи-вносители.?/Аз съм един от тях...но тук в България бъркотията идва от липсата на информация.Пазара е бързо развиващ се и продажбите на клиента са без нужната детайлна информация,компетентно мнение/техническо/...Ще отида в сервиз и ще ми препоръчат "марката" от която получават най-голяма отстъпка?!/Ще погледне "майстора " в една таблица на стената и ще каже: за твоита кола ...това!...а двигателя в какво състояние е,има ли евентуални бъдещи /очаквани/ проблеми,как и къде се шофира автомобила,какви са досегашните ремонти и т.н....?

всичките страдаме от дезинформация защото майстора или продавача "нямат" време или компетенция..

Да не се отпускам много...просто си споделям мнението...Поздрав :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

за филтер от Виликар не е добре да се купува,преди години от Виликар си купих маслен филтер.

Почна да ми капе масло от двигателя,свалих ангренажа за да проверя дали не капе от семерингите на разпределителния и коляновия вал,

накрая разбрах че капе от самия филтер по точно от неговата капсуловаката.

Преди това пак от Виликар си купих семеринги протекоха след година,

от тогава семеринги само от Балканстар.

Не казвам че Виликар е лошо място за части,даже напротив,но понякога има ментета,и те знаят.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 години ...

Здрарейте ,

Малко рефреш по темата за маслото GM. Последните 9к. изминах с Q8 10w40 и не съм доволен изобщо. Преди него пък ползах именно GM /5w30/ и колата си работеше перфектно с него. Въпреки мненията напоследък ,че има доста ментета от тази марка :icon_hmm: , от вчера отново съм с GM 5w30. Мисля че направих добър избор , но времето ще покаже. Между другото ми го доставиха на добра цена от 43лв за 5л. Открих нещо обаче , което ме учуди. Има разлика на етикетите от новата разфасовка и старата преди година. :icon_hmm: На стария етикет надписите отпред са на английски и гръцки , а новия само на английски и има означение "dexos2" , нещо което не го пише на старата туба. Другата разлика при новото е стандарта API SM/CF , a старото е API SL/CF :icon14: Нека ако някой има наблюдения да сподели..

Този път го поръчах от друг човек и ще си проличи дали съм се прекарал :D

забравих да кажа , че машината е Колт 4 1.6 :)

Редактирано от maroki
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здрарейте ,

Малко рефреш по темата за маслото GM. Последните 9к. изминах с Q8 10w40 и не съм доволен изобщо. Преди него пък ползах именно GM /5w30/ и колата си работеше перфектно с него. Въпреки мненията напоследък ,че има доста ментета от тази марка :icon_hmm: , от вчера отново съм с GM 5w30. Мисля че направих добър избор , но времето ще покаже. Между другото ми го доставиха на добра цена от 43лв за 5л. Открих нещо обаче , което ме учуди. Има разлика на етикетите от новата разфасовка и старата преди година. :icon_hmm: На стария етикет надписите отпред са на английски и гръцки , а новия само на английски и има означение "dexos2" , нещо което не го пише на старата туба. Другата разлика при новото е стандарта API SM/CF , a старото е API SL/CF :icon14: Нека ако някой има наблюдения да сподели..

Този път го поръчах от друг човек и ще си проличи дали съм се прекарал :D

забравих да кажа , че машината е Колт 4 1.6 :)

 

И аз съм с такова масло вече 1000~ км никакви проблеми, да не казвам учудващо добро. Вземах го от едни познати къде държат официалния магазин за авто-части на део и шевролет. Маслото беше в една тенекиена кутия с дръжка като по бай Тошево време олиото :) с корейски натписи на нея. Взех да се уверявам вече че не всчико евтино е лошо само че да е от стабилно място (да не е менте,рециклирано и т.н.). Провер само дали маслото поддържа стандартите изисквани от производителя.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами ще покараме и ще видим. Но в едно съм сигурен. Предния път маслото беше поръчано от Miroslav и останах очарован от качеството на продукта ! Този път доставчика е друг, цената също ....и се надявам да не съм сгрешил :icon_thumbup:

Само недоумявам защо има разлика в етикетите..

Редактирано от maroki
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здрарейте ,

Малко рефреш по темата за маслото GM. Последните 9к. изминах с Q8 10w40 и не съм доволен изобщо. Преди него пък ползах именно GM /5w30/ и колата си работеше перфектно с него. Въпреки мненията напоследък ,че има доста ментета от тази марка :icon_hmm: , от вчера отново съм с GM 5w30. Мисля че направих добър избор , но времето ще покаже. Между другото ми го доставиха на добра цена от 43лв за 5л. Открих нещо обаче , което ме учуди. Има разлика на етикетите от новата разфасовка и старата преди година. :icon_hmm: На стария етикет надписите отпред са на английски и гръцки , а новия само на английски и има означение "dexos2" , нещо което не го пише на старата туба. Другата разлика при новото е стандарта API SM/CF , a старото е API SL/CF :icon14: Нека ако някой има наблюдения да сподели..

Този път го поръчах от друг човек и ще си проличи дали съм се прекарал :D

забравих да кажа , че машината е Колт 4 1.6 :)

 

Здравейте. Конкретно 5л туба на GM SAE 5W30 ми е много странно как се продава на клиентска цена за 65 лв (с очите си видях в автосервиз). Взимайки в предвид стандартита GM Dexos 2 който GM ще си го дадат на себе си без пари, останалите MB 229.51, BMW LL04, VW 502.00/505.00/505.01, дори и да са само (level) нива (без официални одобрения) е пълна загадка. Една полусинтетична туба SAE 10W40 от 5л струва приблизително толкова на която и марка да хванете, а тук говорим за най-висок клас Low SAPS масло за Евро5/Евро4 двигатели. Цената й би трябвало да струва над 110 лв, което лично за мен поставя въпросителни относно вида на формулата и наистина поддържаните стандарти.

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега , казвате цената би трябвало да е над 110 лв., може би е така , не разбирам. Реално навсякъде го продават по 60-70 лв. Горе-долу толкова го взех и предният път. Сега дори и на по-ниска цена. Не знам това от 110лв. с какво ще е по-добро от евтиния вариант. Особено ако колата го харесва и ползващите са доволни .. :)

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не знам това от 110лв. с какво ще е по-добро от евтиния вариант.

 

Здравей колега. Радвам се, че си доволен от покупката си. Цената на маслото което си взел е повече от атрактивна. Исках да кажа, че една стока (масло, кола, телевизор, апартамент и т.н.) си има цена. Колкото и тя да е пазарна и да се движи нагоре и надолу, се знае с приблизителна точност и не може да има големи отклонения. Понеже сме във автомобилен форум ще направя аналог с колите. Хипотетично приемаме, че на пазара за second hand някой има среден клас автомобил и тя се търгува за около 4000 лв. Изведнъж кола по-висок клас, която варира около 10000 лв се продава изненадващо за 3000 лв. Лошо няма, стига да не е в ущърб на купувача...

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И в този ред на мисли имаш ли идея защо има разлика в описанието и показателите на уж един и същи продукт ?Както стандарт на API така и обозначението "Dexos2" Малко по-горе мисля ,че го описах.Неможах да намеря отговор и това ме провокира да пиша по темата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И в този ред на мисли имаш ли идея защо има разлика в описанието и показателите на уж един и същи продукт ?Както стандарт на API така и обозначението "Dexos2" Малко по-горе мисля ,че го описах.Неможах да намеря отговор и това ме провокира да пиша по темата.

 

Здравей колега, обяснението е следното: Продукта на GM еволюира. Предишното GM SAE 5W30 ако е било API SL - защита на бензиновите двигатели между 2001-2003г (както и всички предходни), то модерните катализаторни системи изискват API SM масло - защита на бензиновите двигатели между 2004-2010г (както и всички предходни). Високият стандарт API SM показва, че маслото е достигнало до нови върхове в защита на бензиновите двигатели. Дизеловия стандарт по американските стандарти API CF не е мръднал от 1994г, така че само по бензиновия се разбира в голяма степен маслото колко е добро. API SN (2011-->) > API SM (2004-2010) > API SL (2001-2003).

 

Dexos 2 стандарта е много специфичен. Разработен е да обслужва всички съвременни дизелови двигатели от групата на GM и специално за Европа всички бензинови двигатели. Лиценза му се одобряваше дълго време за Европа, защото костюмарите от Америка протакваха нещата. Маслото с лого отпред Dexos 2 не може да бъде какво да е. Трябва да отговаря на последните изисквания за защита на двигателя и DPF филтъра при GM двигателите, а така също и да е (минимум за сега) API SM.

 

Може само да те радва факта, че използваш последна технология масло по ACEA A3/B4, C3, API SM/CF, GM-LL-A-025, GM-LL-B-025, BMW LONGLIFE-04, VW 502.00 505.00 505.01, MB 229.51. Всички тези стандарти се разтълкуват, че това е масло е напълно съвместимо с най, най-новите двигатели на GM/Opel, BMW, MB и то на посочената от теб по-горе цена. Ето това е странното. Да се покрият всички тези изискуеми норми самото масло трябва да има специални присадки покриващи последните технологични стандарти. Според сайта на GM, твоето масло наистина е истинско (показано е официално одобрено на 6-тия ред), така че можеш да бъдеш спокоен. Щом е Dexos 2 (за Европа), значи е и API SM. Щом като е Dexos 2, значи ще има и съвременните европейски стандарти по ACEA и т.н.

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега svetliof , сърдечно благодаря за отговора. По-точен анализ нямаше да намеря и в енциклопедиите :icon_thumbup:

Поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...