Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Масло и маслен филтър


Препоръчано мнение

  • Admin

Колеги, много е говорено за маслото и филтрите. Но ще си позволя да ви препоръчам една перфектна комбинация цена-качество за бензиновите модели.

 

Маслото го купувам от “БОЯНА АУТО”

бул. България – ул. Бяло поле 8Д

тел: 02/ 950 30 70

факс: 02/ 950 30 75

 

Филтъра за масло от "Виликар"

кв . Дървеница

ул. "Климент Охридски" № 65

 

тел 962 20 75

GSM 0888 56 13 26

 

Съображенията да избера това масло е, че е абсолютно оригинално. То се произвежда в Германия и е поръчка на GM. Цената за 5 литровата бутилка, която виждате на снимката е 35 лева за полусинтетиката. Проверил съм го с годините на няколко японски коли и е безупречно. :mitsu-smiley:

 

http://img142.imageshack.us/img142/4641/gm8pd.jpg

 

Филтъра е на корейската фирма МF и за двигател 2000см3 - 4G63 струва 6 лева. Произведен е за Hyundai и е напълно идентичен за Мицубиши.

http://img97.imageshack.us/img97/6610/gm10eu.jpg

 

Същият избор, доколкото знам, е направил и DJ Tymbi :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 63
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Аз съм със същото масло по препоръка на Биг Боса и нямам проблеми засега, само че етикета мисля че е друг, а е от същото място и същия вид. Ще снимам тези дни :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм със същото масло по препоръка на Биг Боса и нямам проблеми засега, само че етикета мисля че е друг, а е от същото място и същия вид. Ще снимам тези дни :icon_hmm:

Няма смисъл..............маслото е същото, само че опаковката и по точно етикета е друг и се различават..............новите партиди масла ще са вече на GM ,а не на OPEL...........иначе маслото е абсолютно едно към едно......... :D :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Точно така е както казва DJ - я :good:

Маслото е същото, но това са новите етикети.

Филтъра MF - корейски го има на същата цена и в магазина на ул. " Антим I " № 69-71.

Ако на някой му е по-удобно, да си го купи в центъра. Има два размера. За предпочитане е средният.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Big Boss не знаеш ли някаква подобна евтина комбинацийка и за дизелчетата???

Идва пак време за смяна на масло, пък като знам че последния път взех маслен филтър за 32 лв........и ми става лошо :D :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Big Boss не знаеш ли някаква подобна евтина комбинацийка и за дизелчетата???

Идва пак време за смяна на масло, пък като знам че последния път взех маслен филтър за 32 лв........и ми става лошо :D :icon_bye:

 

Е нормално е да бъде така. Все пак на дизела са по-скъпи консумативите. Твоят филтър е точно три пъти по-голям от бензиновите. Има го с фирми заместители, които са на добра цена. Например Japanparts е 25 лева с намалението за членове. За маслото от същото място от което си купувам, само че за дизел :icon_bye:

 

Тая комбинация за всички модели ли е аз съм с COLT

 

Не за всички разбира се :D

На Колт е различна резбата с дифтунгата. Зависи кой модел е. За маслото, за неизносени двигатели е препоръчително това за което съм писал :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

аз вчера смених маслото. Купих си филтрите от автогарант - при Стьопата - маслен и въздушен - 25 лв. Маслото, което ползвам е полусинтетично Мобил 10W-40. Вече трети път го сменям на по 10 хил. км. и на смяна доливам не повече от 300-400 грама. Между другото всички коли, които съм имал съм ги карал с Мобил. Ползвам го от 15 години в различни разновидности и съм изключително доволен от марката - независимо дали е минерално или синтетично. Познавам и вносителите на Мобил и го вземам с преференции. Ако искате мога да говоря с тях членовете на фен клуба да го купуваме с отстъпка. Полусинтетична туба от 4 л. купувам за 32 лв. :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък си взех масло YACCO 10w40 и маслен филтър MAHLE. Досега карах с Castrol Magnatec, но този в БГ няма нищо общо със закупения от Германия. :icon_censored:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък си взех масло YACCO 10w40 и маслен филтър MAHLE. Досега карах с Castrol Magnatec, но този в БГ няма нищо общо със закупения от Германия. :icon_censored:

И аз констатирах, че испанския Castrol няма нищо общо с този, който се продава у нас.

Дайте съвет с какво масло и филтър да карам Паджерото, аз досега използвах полусинтетиката на Шел, но не съм чул добри отзиви за това масло, съвсем отделен е въпроса, че смяна на масло и филтър ми излизат малко над 150 лева.......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам с MOTUL 300v competition 15w50 и съм много доволен т'ва масло е малка лудница според мене. 100% синтетика. :plane: :rulez: :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам с MOTUL 300v competition 15w50 и съм много доволен т'ва масло е малка лудница според мене. 100% синтетика. :plane: :rulez: :icon_thumbup:

Остава да кажеш от къде го купуваш и на каква цена.

Мотора на Паджерото ми е 2,8 TDI и е на 120 000 км.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това масло е за бензинки доколкото знам . иначе го купувам от Ники Златков мисля така се казваше

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 месеца ...

За маслото GM (Opel) 10w-40 Semi Synthetic (на етикета му пише само Made in EU) открих следната допълнителна иформация:

 

http://www.mssoil.ru/totalfinalelf/partnership/?nid=39

 

т.е. горното масло се произвежда от ELF.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...
  • Admin

За маслото GM (Opel) 10w-40 Semi Synthetic (на етикета му пише само Made in EU) открих следната допълнителна иформация:

 

http://www.mssoil.ru/totalfinalelf/partnership/?nid=39

 

т.е. горното масло се произвежда от ELF.

 

Произвеждаше се.....

После подписаха договор с Agip и ВР.

Голяма част от руските сайтове са като тяхната тайга....пълни са с грешки и дезинформация. А за каталозите и програмите на Мицубиши нямам коментар (има и изключения, но са около 10%) :icon_confused:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

 

Съображенията да избера това масло е, че е абсолютно оригинално. То се произвежда в Германия и е поръчка на GM. Цената за 5 литровата бутилка, която виждате на снимката е 35 лева за полусинтетиката. Проверил съм го с годините на няколко японски коли и е безупречно. :mitsu-smiley:

 

http://img142.imageshack.us/img142/4641/gm8pd.jpg

 

 

Маслото вече е на цена 48,55лв 5 литрова туба, показана на снимката! Има повишение на цените от скоро!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

Маслото вече е на цена 48,55лв 5 литрова туба, показана на снимката! Има повишение на цените от скоро!

 

:mitsu-smiley: Това цената в Бояна Ауто на бул."България" ли е? :mitsu-smiley:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: Това цената в Бояна Ауто на бул."България" ли е? :mitsu-smiley:

 

 

Да, точно от където Светльо е посочил че се купува най-отгоре! Днес бях при тях и обяснението за високата цена е, че са вдигнали цените на маслата...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: Питам, защото по времето, когато аз си купувах това масло, един комшия на Светльо си го беше купил за някаква подобна цена, а аз за 35 лева. Обаче той от друго място го беше купил. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Между другото цената в обикновените магазина за продажба на масла все още не е толкова висока и се оказа, че може да се намери такова масло на по-добра цена от Бояна Ауто, това разбира се го проверих вчера като се прибирах и спрях на едно място и цената на същото количество масло беше 44лв.

 

Така, че ако на някой му предстои смяна на масо скоро и смята да слага точно това все още може да го намери на цена под 45 лв. тубата от 5л. :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: Аз твърде скоро си смених маслото с такова. Първоначалните ми впечатления са отлични. Галанта ми гореше старото масло и затова ми се наложи по-рано да го сменям. Засега няма признаци да гори новото, но все още не съм минал много километри. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 месеца ...

Магазинчето което Дани е намерил се намира на ул"Гео Милев" N17 тел. 971 26 39. Днеска минах и си взех от там, пък ще го пробваме колко е добро. Продавача каза че вътре е Mobil и с нищо не се различава от него. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Аз определено не съм доволен от това масло от Бояна Ауто. Вече два пъти сипвам такова, след първото си мислех че в двигателя ми има някакви черни отлагания, които е измило и затова е така черно. Направих и промивка при смяната и налях пак същото и сега след 8 х. км е пак черно и воднисто на вид, а няма от какво да е черно защото карам на газ. Сега сложих Арал полусинтетика при бай Малин по 17 лв/л. е но мисля че си струва :)

За опелското той смята че се произвежда в Румъния и е некачествено и затова и евтино...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...