Премини към съдържание

Ето сега вече я втасахме!


Препоръчано мнение

Много е тромава, с повече от 200 км/ч. не ще да върви... :D

Абе изобщо и Мерцедес не могат да правят коли, да живее Ситроен... :icon_rock:

 

Що бе Марине аз нямам нищо против Ситроен ама да е служебен :icon_clap:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 118
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

http://www.autocountry.ru/mercedes/124/tech6.html Ето ви "пъргавата" кола 17 сек 0до100 и скорост от 168км/ч

Спирам да пиша и чета тази тема. Продължавайте с празните махленски приказки.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Карал съм такъв Мерцедес. С 4 скорости е и въври в комплект с шлемофон! :moil: :lol:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Темата доста се "разми"..............колега е прав ,няма най добър двигател, има най добри производители на мотори ............ако става дума, във Формула едно са най добрите и съвършени мотори, но те не са най добрите извън пистата............един мотор за да е добър или най добър трябва да отговаря на следните критерии:

1. Да е мощен

2. Да е икономичен

3. Да е екологично чист

4. Да е безпроблемен

5. Да е надежден

6. Да е безшумен

7. Да има евтина подръжка и т.н.

Както виждате ,това са все критерии които си противоречат един други му...........хем мощен , хем да не гори никво гориво :D ама и по възможност да не изхвърля азотни и серни окиси, въгл.. окис и двуокис, сяра и серни съединения и т.н. ......... :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ааа има още мноого :)

- Да е лек

- Да работи с евтино гориво

- Да не се затлачва на градско и да не прегрява на извънградско

...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

http://www.autocountry.ru/mercedes/124/tech6.html Ето ви "пъргавата" кола 17 сек 0до100 и скорост от 168км/ч

Спирам да пиша и чета тази тема. Продължавайте с празните махленски приказки.

Такаааа .. Я да видим какво прави конкуренцията през това време ...

http://catalog.auto.ru/catalog/cars/card/2141.html

Малиииии, направо е като ракета... :D

 

Празните приказки са , че Французите могат да правят коли... Дори и децата знаят , че не е така...

Хората са го казали в една поговорка "Ако нямаш пари за Мерцедес, купи си Японска кола "

Така че , наистина да спрем с празните приказки... То е ясно, че от "брака" с Французите, ще се развали качеството на Мицубиши и ще се подобри на ПСА ...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin
........

Хората са го казали в една поговорка "Ако нямаш пари за Мерцедес, купи си Японска кола "

Така че , наистина да спрем с празните приказки... То е ясно, че от "брака" с Французите, ще се развали качеството на Мицубиши и ще се подобри на ПСА ...

 

Марине, убеден съм, че над 90% от този форум имат пари за Мерцедес, но не са си купили такъв.

Така че скоропоговорките, измислени от фолклора на българина "Ако нямаш пари за Мерцедес, купи си Японска кола ", са по-скоро набързо скалъпен хумор.

От друга страна в този евентуален договор между PSA и Mitsubishi има повече стратегически момент за джоинтвенчър, отколкото понижаване или повишаване на качеството.

PSA се контролира от държавата. Те също не са в цветущо състояние. Преди няколко месеца се вливаха пари и там.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

http://www.autocountry.ru/mercedes/124/tech6.html Ето ви "пъргавата" кола 17 сек 0до100 и скорост от 168км/ч

Спирам да пиша и чета тази тема. Продължавайте с празните махленски приказки.

 

Колега, махленските приказки не са това което са.... Ето тук можеш да сравниш примерно дизелов тежък мерцедес с дизелов тежък ситроен. И какво...ситроена турбо, + 90% Nm, + 40 коня, разликата с мерцедеса, който е и чист дизел е + 4 секунди и + 30 км/ч скорост....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

PSA се контролира от държавата. Те също не са в цветущо състояние. Преди няколко месеца се вливаха пари и там.

 

Не се ли контролираше Рено от държавата, или аз се бъркам?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Мисля, че и PSA се контролира от държавата. Но не съм сигурен.

 

http://www.capital.bg/showblog.php?storyid=672572

 

PSA Peugeot Citroen отчете загуба от 343 млн. евро за годината, а спекулациите, че спасителният план за щатските банки няма да помогне на кредитните пазари и икономиката, нараснаха.

Акциите на Peugeot поевтиняха с 2,1 на сто, а тези на банките Barclays Plc и Credit Agricole SA – с над 2 на сто, заради неясните послания на финансовия министър на САЩ Тим Гайтнър по отношение на спасителния план.

Французите имат вече сътрудничество с Япония :Sanyo Electric Co. ще доставя никел-метални батерии на групата PSA Peugeot Citroen. Sanyo and Peugeot Citroen постигнаха съгласие японската компания да доставя батерии за няколко десетки хиляди коли годишно. Батериите ще бъдат използвани в новия кросоувър Peugeot 3008 и за луксозната кола Citroen DS5.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Странна работа е това финансовият пазар.....

Всички имат нужда от пари, само Форд няма....

Ха сега се чешете кои коли са качествени ..... и тичайте да си купувате Форд.....

 

Луда работа

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами Роско, Форд се оправиха без финансови инжекции.

Митсубиши също не съм чул, нито да искат, нито да получават държавни пари.

За сметка на това в Европа доста фирми получиха милиарди, за да не фалират.

Понеже нямам конткретни спомени за Пежо и Ситроен ще си замълча. Спомням си обаче, че пускаха работниците си в отпуск за 3-4 седмици.

За сметка на тома за Митсубиши се писа, че през 2009 година няма да произвеждат Евото, защото имало достатъчно произведени бройки.

Преди да си взема Лансера се говореше, че ще правят завод в Белгия или Холандия не помня точно.

Така че, ако една фирма е в лошо финансово състояние едва ли ще се заеме да строи нов завод.

 

П.П. До колкото си спомням според TUV моделите Фиеста и Фюжън на Форд са в десетката.

Къде са Ситроен и Пежо?

Auto Bild TЬV доклад 2009, 2-3 години стари автомобили

 

1.Toyota Corolla Verso

2.Mazda 2

3.Porsche 911

3.Ford Fusion

5.Mazda 3

5.Ford Fiesta

7.Porsche Boxster

7.Subaru Forester

9.Toyota Avensis

9.Toyota Yaris

9.Honda Jazz

 

27. Mercedes SLK

32. BMW 7

87. Mercedes S-Klasse

91. Citroen Berlingo

91. Citroen C2

97. Citroen C3

102.Peugeot Partner

103.Citroen C5

103.Peugeot 807

106.Citroen C4

106.Peugeot 206

109.Peugeot 307

114.Peugeot 407

 

http://news.automedia.bg/read/5826.html

 

Има ли още някой, който ще ни убеждава колко са добри Френските автомобили?

Редактирано от Николай Николов
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че и PSA се контролира от държавата. Но не съм сигурен.
Мислиш, обаче не е така...Само Рено са държавни, нищо че държавата ще налива парички и при тях..
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin
Мислиш, обаче не е така...Само Рено са държавни, нищо че държавата ще налива парички и при тях..

 

Можеш ли да покажеш кой какви дялове държи в PSA?

Стана ми интересно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Можеш ли да покажеш кой какви дялове държи в PSA?

Стана ми интересно.

Пежо притежава 89.95% от Ситроен... :icon_doh:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 месеца ...

За колегите, които получават алергия при асоциация с френски автомобили - преди 3 дни чух, че Мицубиши и PSA няма да се сливат (поне засега :) ). Водили са преговорите по време на авто изложението в Женева. Разбира се, сътрудничеството с тях продължава - даже май ще имат и своя версия на новия ASX. Имало слухове и за нов малък модел (там пък работата е мътна, понеже PSA правят с Тойота 107/C1/Aygo). Инфо

 

Странна работа е това финансовият пазар.....

Всички имат нужда от пари, само Форд няма...

Роско, доколкото си спомням наследниците на Хенри Форд трябваше да се откажат от контрола върху компанията, за да получат помощ. И разбира се, намерили са си сами пари :) . И GM щяха да продават Опел, изнудиха Меркел да им даде парички и после се оказа, че ще си запазят собствеността. Въобще, големите разиграват правителствата и данъкоплатците, защото са Too big to fail.

 

102.Peugeot Partner

103.Citroen C5

103.Peugeot 807

106.Citroen C4

106.Peugeot 206

109.Peugeot 307

114.Peugeot 407

Леле, класацията ме разби. Не вярвах, че 407 е толкова зле. Един колега на баща ми има такова и вече някъде 4 години не е слизал от колата - засега никакви проблеми. Имат и 307 служебно - даже и аз съм го карал, има си проблемчета. Най-много се учудих на една баничарка Партнер (на 3,5 години и 70к км.) - карах един хладилник до София и разходът на нафта беше над 7 (верно, че е товарен автомобил, ама Галантът ми гори по-малко, без да е дизел).

 

Мислиш, обаче не е така...Само Рено са държавни, нищо че държавата ще налива парички и при тях..

Марине, ъпдейтни си инфото, Рено не е държавна от 1996г. - това би затруднило съюза с Нисан по-късно. Разбира се, държавата си е запазила някакъв дял от 15% :

http://img28.imageshack.us/img28/3976/chartm.png

 

За Пежо пък ми казаха, че държавното участие е 23% : http://www.developpement-durable.psa.fr/upload/files/structure_actionnariat(3).GIF

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...