Премини към съдържание

Часовника на таблото


delchev

Препоръчано мнение

Привет колеги . От скоро притежавам ГАЛАНТ 98г. и имам следния проблем . Часовника на таблото не ми работи и не мога да го отворя(този по средата) . Има ли начин да го разглобя без да сваля цялото табло ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

привет колеги от скоро претижавам ГАЛАНТ 98г. и имам следния проблем чесожника на таблото не ми работи и не мога даго отворя(този по средата) имали начин даго разглобя без да сжаля цялото табло

Часовника се сваля много лесно. Подпъхваш от двата края отверки и вдигаш нагоре, с копчета е, които държат доста здраво, но не можеш да го счупиш. После (ако искаш) ми го изпращаш на мен, аз го ремонтирам безплатно и ти го връщам. От теб ще е само куриерската такса в двете посоки.

Успех!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Часовника се сваля много лесно. Подпъхваш от двата края отверки и вдигаш нагоре, с копчета е, които държат доста здраво, но не можеш да го счупиш. После (ако искаш) ми го изпращаш на мен, аз го ремонтирам безплатно и ти го връщам. От теб ще е само куриерската такса в двете посоки.

Успех!

Благодаря ви много колеги, утре ще го пробвам .

Редактирано от mario64
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

благодаря ви много колеги утре 6те го пробвам

А ако не успееш, ела при мен, ще го оправим тоз часовник............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега знаеш ли как хубаво се напасва един радар-детектор на мястото на часовника и много по-хубава работа ще ти върши ?!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега знаеш ли как хубаво се напасва един радар-детектор на мястото на часовника и много по-хубава работа ще ти върши ?!

 

Убеден ли си, че ламарината отпреде няма да го екранира?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Убеден ли си, че ламарината отпреде няма да го екранира?

Абсолютно, моят радар го ''изкорубих'' и платка така хубаво си пасна вътре, работи си без проблем! Дори екрана съвпада с този на часовника.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно, моят радар го ''изкорубих'' и платка така хубаво си пасна вътре, работи си без проблем! Дори екрана съвпада с този на часовника.

 

А аз се чудих, какви са тия странни символи, които показва часовника ти... :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колко струва тази "екстра"?

СД-плеърът показва часа, така че идеята за радар-детектор там е чудесна.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колко струва тази "екстра"?

СД-плеърът показва часа, така че идеята за радар-детектор там е чудесна.

Струва цената на радар детектора и един човекочас. Разглобява се детектора, демонтира се външната кутийка на детектора и платката с дисплейчето се монтира под капака на часовника. Малко запояване за захранването, по избор и ключе за включване и изиключване.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много е лесно само трябва да се внимава, като се маха часовника, да не се махнат долните крачета които влизат в дупките и закрепят панела. После се освобождава едно добро пространство, там мушнах радара, но първо му подложих текстилни подложки да не тропа. Най-хубавото е в захранването. За часовника има три кабела, един за маса и два за плюса. Та можеш да го направиш да работи още когато се даде на контакт или може да се включва само когато са пуснати фаровете в зависимост, кой от двата плюса ще изберете.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Идеята наистина е добра!

Аз по подобен начин го бях монтирал във една пластмаса на задната врата гледайки успоредно на тавана, но определено имаше по-ниска чувствителност. Там беше свързан към фаровете - аз и без това си карам на фарове.

Сега обаче съм го сложил в издатина на шибидаха така че е високо и с добра видимост и е определено по-чувствителен - тествах с един постоянно включен радар. Иначе и в жабката дори си работеше :)

За захранването ако има smart power функция 30 мин след спиране на колата се изключва и при палене се включва сам. Хваща по оборотите на колата от пулсациите в напрежението.

Въпрос обаче до колко има смисъл от радардетектора като реално случай в който да има радар, да карам с превишена скорост и само от него да разбера и да намаля... май нямам.

Редактирано от BAlexandrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Идеята наистина е добра!

Аз по подобен начин го бях монтирал във една пластмаса на задната врата гледайки успоредно на тавана, но определено имаше по-ниска чувствителност. Там беше свързан към фаровете - аз и без това си карам на фарове.

Сега обаче съм го сложил в издатина на шибидаха така че е високо и с добра видимост и е определено по-чувствителен - тествах с един постоянно включен радар. Иначе и в жабката дори си работеше :)

За захранването ако има smart power функция 30 мин след спиране на колата се изключва и при палене се включва сам. Хваща по оборотите на колата от пулсациите в напрежението.

Въпрос обаче до колко има смисъл от радардетектора като реално случай в който да има радар, да карам с превишена скорост и само от него да разбера и да намаля... май нямам.

 

Абе така като го гледам, на мястото на часовника също ще има намалена чувствителност.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами въпрос на тестване на конретната кола и радар. Аз застанах 500 м след катаджиите на началото на м. Тракия и тествах къде колко чертички дава, колко бързо реагира...

Въпрос както планират да се наслагат стотици камери какъв ще е смисъла...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами въпрос на тестване на конретната кола и радар. Аз застанах 500 м след катаджиите на началото на м. Тракия и тествах къде колко чертички дава, колко бързо реагира...

Въпрос както планират да се наслагат стотици камери какъв ще е смисъла...

 

Смисъла на радара е да се избягват малоумните капани, които ги има навсякъде. Ако си в бяла държава и спазваш правилата, нямаш нужда от него.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Въпрос както планират да се наслагат стотици камери какъв ще е смисъла...

 

Ами тогава едно GPSче със speed камерите и нямаш проблем онзи ден тествах GPS на Н95 и като доближа сфетофар със камера и веднага почваше да пищи. Единствения минус е че не може да засища

местещите се капани дето причакват скрити :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...