Премини към съдържание

Винетки


Препоръчано мнение

Изтича срока на старите винетки на 31 януари, който е отложил купуването - сега е момента :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Изтича срока на старите винетки на 31 януари, който е отложил купуването - сега е момента :good:

 

Благодаря за напомнянето! :)

 

Чудя се обаче дали заслужават тези пари за тези пътища?!? :icon_censored:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Темата е дълга и болезнена - и КАТ ще подпомагат от тези пари да следи дали всички имат винетки, вместо да ги ремонтират...и митата са високи - все едно че има родно производство, което да пазим и акцизите са незаслужено високи все едно имаме средна и висша класа, която да облагаме... и политиците и т.н. имаме си държава която да храним.

Така че да си свиркаме :icon_n_whistling:

 

Инженер, счетоводител, химик и държавен служител започнали спор чий котарак е най-умен.

 

Инженерът повикал своя котарак:

“Хикс на квадрат, демонстрирай!”. Хикс на квадрат се качил на масата, взел хартия и молив и нарисувал кръг, квадрат и триъгълник.

Всички се съгласили, че котаракът е много як.

 

Счетоводителят казал на своя котарак:

“ДДС, демонстрирай!”. ДДС отишъл в кухнята и се върнал с 12 кюфтета, които подредил в 4 купички по 3 кюфтета в купа. На другите им харесал номерът.

 

Химикът се обърнал към своя любимец:

“Епруветка, давай!”. Епруветка донесъл кутия мляко от хладилника и отсипал точно 150 милилитра в една чаша. И другите се впечатлили от тази точна лапа.

 

Накрая дошъл ред на държавния служител.

Попитали го: “А твоят котарак какво умее?”.

Държавният служител казал:

“Хрантутник, демонстрация!”. Хрантутник изял кюфтетата, изпил млякото, препикал чертежа, оплакал се, че го боли гърба, написал жалба срещу лошите условия на труд, изпратил я в службата за предотвратяване на епидемии и си взел болнични за един месец.

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Горе ми се струва че искаш да кажеш, че държавата "наи-после" ще дава от парите за винетки и на КАТ , просто за да бъдат по-стриктни в това да проверяват кои има и кои не.А не за да се оправят пътищата или поне една маркировка некои да "нарисува". В общи линии излиза че винетките са по-скъпи , защото на КАТ трябва да се плаща допълнително за да си гледат работата и задълженията.Въобще пълен АБСУРД! :mad: Плащаме за нещо което трябва да е като фонд от които да се взимат пари за оправяне на пътищата,които не се оправят и за да проверява някои дали се плаща.Като този някои не си гледа задълженията,ако държавата не му бутне още някои лев от пари които и без това не се знае къде отиват.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

абе аз като гледам държавата въобще я няма от известно време насам. Така че според мен нищо ново няма да направят. Само :icon_box: за държавниците

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Къде отиват парите от винетките ? В пътищата ли или в джоба на някой мастит общинар ! :mad:

 

Не знам къде отиват парите от вЕнетките :) , но току що слушах интервю с някакъв фактор, който обясни, че за 2005 са събрани от вЕнетки около 130 млн., при очаквани 300 млн. :D .

 

Така и не разбрах, ако се абстрахираме от комисионните за отпечатване, разпространение и т.н. за чий хикс бяха тези вЕнетки. Аз например имам 2 :mitsu-smiley: и преди плащах пътен данък и за двете. Сега естествено си купувам една винетка, т.е. едното се ползва само за София. Т.е. от такива като мен- 50% намаление на приходите.

 

А колко хора по селата си карат колите по нивите, без въобще да им хрумне на дадат тези "грешни" 50-60 лв. Моето лично мнение, е че по старата система се събираха малко по-малко пари на автомобил, но практически от всички. А сега...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, :help: , как по дяволите да премахна стария стикер винетка???

 

Вчера си купих нова, днес слязох въоръжен с памук, спирт и ножче. Тъпият стикер се чупи като вафла и въобще не ще да се отлепва.

 

Който вече се е справил с този проблем, моля за идеи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз със спирт го махнах, но беше по-топло. Въоръжи се и като си ходил някъде и е топла колата, затопли стъклото и тогава действай :good:

Може и с ацетон /лакочистител/ :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: Какви са тези сложни техники, които прилагате??? С мокро (с вода) парцалче намокряш винетката, изчакваш 15-20 секунди, пак я намокряш и лекичко я дърпяш от горе на долу или обратно и тя пада за 10 секунди. В петък махнах 2 броя по този начин а си беше студена колата и на вън също беше студено. Ножовете не са предназначени за това :) . :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Уф! Преборих я! Със затоплена кола беше естествено по-лесно, точеше се лепенката като со.., не като локум :D

Благодаря на всички за съветите!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 11 месеца ...

Новите цена са направени така, че изгодно е единствено покупката на годишна винетка. За лек автомобил цената е 67 лева, при досегашна 58. При другите увеличението е в пъти.

 

 

 

Годишна - 67 лв. вместо 58 лв.

Месечна - 25 лв. вместо 11 лв.

Седмична - 10 лв. вместо 4,5 лв.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Новите цена са направени така, че изгодно е единствено покупката на годишна винетка. За лек автомобил цената е 67 лева, при досегашна 58. При другите увеличението е в пъти.

Годишна - 67 лв. вместо 58 лв.

Месечна - 25 лв. вместо 11 лв.

Седмична - 10 лв. вместо 4,5 лв.

Благодарение на ЕС и аз вече карам с винетка от 67 вместо от 400+ :good:

Макар, че засега това е единственото положително нещо което съм усетил по джоба!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 6 години ...

Ново 20 :mad: ,вижте при колегите от Опел форума на какво се натькнах.....

 

http://www.opelclub.bg/index.php?showtopic=81606&pid=1156231&st=20entry1156231

 

барнат ли те без винетка....освен глобата ти спират и колата от движение за 20 дни. :icon_doh:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ново 20 :mad: ,вижте при колегите от Опел форума на какво се натькнах.....

 

http://www.opelclub.bg/index.php?showtopic=81606&pid=1156231&st=20entry1156231

 

барнат ли те без винетка....освен глобата ти спират и колата от движение за 20 дни. :icon_doh:

Затова си купуваш винетка, залепваш я на стъклото и не те спират от движение:-)

Редактирано от SLX
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ново 20 :mad: ,вижте при колегите от Опел форума на какво се натькнах.....

 

http://www.opelclub.bg/index.php?showtopic=81606&pid=1156231&st=20entry1156231

 

барнат ли те без винетка....освен глобата ти спират и колата от движение за 20 дни. :icon_doh:

Така е колега в Белите страни, иначе ги даваме тях за пример но когато ни санкционират като тях ни е кофти...медала е от две страни..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Така е колега в Белите страни, иначе ги даваме тях за пример но когато ни санкционират като тях ни е кофти...медала е от две страни..

 

Данчо,в 'Белите страни' дали имат такива пьтища като този,за които да им искат винетки.И ако си като мене да го 'трамбоваш' всяка седмица (там имам вила) дали ще си купиш 'доброволно' винетка..... :icon_hmm:

 

http://novanews.bg/news/view/2013/11/11/61763/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D1%8A%D0%BB%D0%B6%D0%B0%D0%B2%D0%B0%D1%82-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%82%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%B2-%D1%81%D0%BC%D0%BE%D0%BB%D1%8F%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%BE%D1%82%D0%BE-%D1%81%D0%B5%D0%BB%D0%BE-%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%B9%D0%BA%D0%B8%D1%82%D0%B5/

 

 

Така че..... 'тези' санкции да се прилагат там кьдето има 'нормални' пьтища.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Данчо,в 'Белите страни' дали имат такива пьтища като този,за които да им искат винетки.И ако си като мене да го 'трамбоваш' всяка седмица (там имам вила) дали ще си купиш 'доброволно' винетка..... :icon_hmm:

 

http://novanews.bg/n...B8%D1%82%D0%B5/

 

 

Така че..... 'тези' санкции да се прилагат там кьдето има 'нормални' пьтища.

 

Е с твоята желЕзна логика,никой не трябва да си купува винетка,така ли,не казвам,че пътищата ни са цвете,ама все да мислим да я караме ганьовската,няма да се оправи тая държава скоро,в смисъл грешното мислене на българина.

Само ти припомням,че тази буква: ь,не означава тази: ъ,ако пишеш на фонетика,трябва да натискаш клавиша Y.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Че е тъпо и гадно да даваш пари за пътища и да караш из дупките е така. Тъпо е и като кажат, че ще ги "закърпят".. да го направят буквално и след 2-3 месеца всичко да е в стария си облик.

Но пък какво да правиш, като живееш в една държава трябва да се съобразяваш със законите ѝ.. дори да няма справедливост.

Редактирано от TASSO
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...