Премини към съдържание

Моля за съвет и малко съдействие!


Препоръчано мнение

Здравейте колеги имам сериозен интерес към тази кола http://www.mobilen.bg/11257665642519006 понеже цената ми се вижда подозрително ниска какво да гледам при евентуален мои оглед за конкретния модел и двигател иначе попрочетох доста неща в форума.Интересуват ме слаби места и най-чести признаци, по които да се ориентирам досега не съм се качвал на Мици и не знам дали въобще си заслужава да я сменям с моята Ауди 80-ка .Всяко мнение ще ми е от полза благодаря предварително и се извинявам ако темата не и е тук местото все пак бъдете снизходителни към един бъдещ собственик на едно диамантче па било и толкова малко и евтино!!!

Редактирано от tmintov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По едно време на ''Горубляне'' беше пълно с такива регистрации и мой приятел си избра такава.После се оказа, че колата е удряна ,пренабивани номера и маскирана до неузнаваемост(колата беше на три години и изглеждаше слънце).Така че, Тодор е прав внимавай и си провери всичко преди да плашаш!! Мисля че в Монтана и Враца по-лесно оправяха регистрациите и обмитяването(при внесени с удар коли)!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Какво му е съмнителното на колите във Враца и Монтана???

Да не би да ги сглобяват на двора зад къщата?

Всички коли ги карат от "едно" място. Вносителите ги познаваме

с много от тях сме приятели, срещаме се, заедно си пием кафето.

работят по заявки. Казваш каква кола искаш и ти я докарват.

Как ще ми пробута скапана кола или на несъществуваща цена.

Всичко се знае - кой какви коли е докарал, откъде, за колко я

е взел, нататък лесно се калкулира. Нали утре пак ще се срещ

нем. Боклуци не докарват или ако е взел някоя "гешенкт", тя е

под две хиляди лева.

Като не я продаде на приятел за седмица две я кара в София

при техни хора и й взима минимум три бона отгоре. Там цената

вече не е съмнителна.

От отдавна ме "сърби ръката" да коментирам безумните цени

които се появяват понякога във форума по 10-11-12 х. лв.

Един десет /около/годишен Галант струваше около 6000 лв.

"на номера" при нас. Сега по-малко. Всичко друго е лакомия.

Моя последния съм го купил 2001 г. на 10 г. за 3 500 лв. на ин

валид. Карам го още и не мисля в близко бъдеще да го сменявам.

Но... всеки е свободен да предлага и да купува. Всеки има очи

и да гледа. Все пак става въпрос за коли втора ръка.

Преди време имаше коментари за един Галант във врачанска

автокъща до КАТ. Автокъщата била не знам каква си, колата и тя,

цената много ниска в сравнение с циркулиращите във форума.

Случайно я бях видял тази кола. Нормална.

Човека който се интересуваше от нея във форума е дошъл, харе

сал я и я купил. Писа за това. После не съм срещал мнение, че се

е минал или е имал проблеми.

Вярно е, че мошеници има навсякъде, но обикновенно това са

"прохождащи" или известни като такива. Насила не може да ти

продадат колата. Избора твой!

Извинявам се ако съм засегнал някой, но не трябва да се вадят

прибързани и необосновани заключения.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединявам се към Краско.

Когато човек избира втора ръка кола трябва или да разбира, или да се осланя на късмета, а най-добре и двете.

Аз понеже не разбирам много, разчитам главно на късмет и на относителната почтеност на продавача.

Но изборът винаги е на купувача.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пък аз се съгласявам с кума ми. Той гледа колите. Аз си избирам марката и модела, той ги оглежда и си купувам това, което и на двама ни хареса. Щото той разбира от коли и знае какво да гледа.

Иначе - колите от Враца, колите от Горубляне, колите от Драгичево, колите от Италия...... Ми хай стига, де! Моята е от Италия, беше на Горубляне, после я преместиха в Драгичево и пак я взех, и сега да беше - пак щях да я взема. Щото е желязна. И съм изключително доволен.

 

Иначе към колегата - отваряй си очите, кола като кола. Стандартните неща. Няма кой знае какви специфики. Пък и защо да е малка, не е. За тези пари можеш да бъдеш сигурен, че поне не е пудрена. Гледай за удари, ослушай се по ходовата част, двигател, кутия - стандартните неща. Ако можеш си вземи някой, дето разбира с теб на огледа и това е.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И според мен цената не е толкова определяща за качеството!

Наскоро зет ми и аз случайно попаднахме на една каризма 1.6 95 г от село Зверино, и той я купи .

За 1800 лв :D

Няма климатик , има ел огледала , ел стъкла , антикрило от нисиките. Имаше козметични проблеми по боята , за около 400-500 лв ( максимум) .Още тогава видяхме два разбити накрайника.Мотора мърка, не е удряна... и така .

Въпроса е на късмет !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами за сега планирам да ходя на оглед през почивните дни .Благодаря за мненията и съветите до тук и още нещо да попитам какви документи трябва да изисквам от търговеца за да си нямам проблеми при регистрацията че въобще не съм в час сегашната ми кола я взех преди 7 год а и си беше регистрирана.

Редактирано от tmintov
Правопис!
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм против такива крайни изказвания. Ако сме против колите от Враца и Монтана, то кажете поне за кой район сме "за". Случва се навсякъде да те "набутат", затова взимайте с вас някой който разбира от коли. Според мен най-много мошеници има в София, да не забравяме, че е най-големия пазар на коли е там, а и измамените не са малко. Просто няма смисъл от такова категоризиране на районите.

Редактирано от tmintov
Правопис!
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За документите - по памет, че беше преди 2 1/2 год.

Ако е от фирма - фактура (не се шашкай от по-ниската цена)

Ако е от лице - договор. Заверява се нотариално (поне за регистрираните коли е така)

 

Задължително оригиналните документи. и легализиран превод към тях!!!! И си ги дръж до сърцето, ако ги изгубиш или ти ги откраднат - няма регистриране! (това по съвет от "некоректните" продавачи на Горубляне и Драгичево......

Не си спомням имаше ли договор към фактурата ми. Може и да има. Ама те джамбазите си знаят работата

 

Дадоха ми застраховка ГО. Май това е. Ако някой от колегите е купувал по-скоро - да си каже

 

Иначе - номерът на рамата се намира вътре в коша на двигателя, на задната ламарина откъм купето. Ако в документите пише номер на двигателя - търси го и го свери, че може да стане беля. По памет моят номер се намира на блока откъм скоростната кутия. Сравни двата номера, огледай колата за удари, покарай я, послушай двигател кутия, ходова чат и това е. Ако не са склонни да я подкараш (на снимките е без номера) - "щото няма временни номера, за толкова пари - що да ги вадим" - не се занимавай. И си го уговори това преди да тръгнеш. Несериозно е в противен случай и от твоя, и от тяхна страна.

Това е в общи линии, ако имаш човек да разбира - още по-добре!

Късмет!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Преди две седмици правих регистрация в КАТ.

Задължително документите от предишния собственик. Легализации няма. Казаха ми, че дори превода не бил задължителен, но дадох двайсетина лева и обработиха документите за три минути без никакво взиране в тях. Също така задължително си направи копие от всички документи за пред данъчните.

Екотакса 200 лева. Застраховка. Таксата на КАТ общо е 60-тина лева.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето и резултата от огледа ако някои се интересува :icon_hmm: доста се бях надъхал да я вземам но ръждата и автоджамбазина ме отказаха!!! Незнам дали е нормално но имаше доста язви по боята задрана задна врата и пукнат стоп без видими следи за по сериозен удар задното гърне беше загнило и ревеше като като истински изтребител мицубиши :plane: :D по двигателя не забелязах нещо по фрапиращо.Това което ме отказа е многото ръжда и отказа за по дълго шофиране с извинението че била без номера при положение че на поне 2 км нямаше и следа от полиция при въпроса да погледна на канал -гъката мъката; абе пожелавам му успех на момчето в продажбата. Пиша го това всичко за да съм полезен на някои колега при негов интерес към обявата за мене си преценявам че по колата трябва да се хвърлят доста пари за да достигне някакво прилично ниво за мен това не обосновано.Впечатленията инече от Лансър са ми доста добри понеже тествах още два други много пъргава и удобна кола като че ли всичко е там където трябва лесна е за каране и е удоволствие да шофира единсвено мисля че и трябва малко по голям двигател поне такова усещане имам 1.6 сигурно е перфектен за това купе.Определено ще е Мицубиши терсенето продалжава :icon_thumbup: благодаря на всички за мненията .Поздрави!!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали на това купе слагат 1.6 мотор 113 к.с. ( знам че слагат на по стария модел от 93 г. ) , но ако си намериш такъв , най ще му похожда :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...