Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Очакват се силни застудявания


Препоръчано мнение

Какви са тези калъфи за чистачки ?

 

Аз имам от тези: http://wiperprotect.com/ , но най-вероятно има и други видове.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам от тези: http://wiperprotect.com/ , но най-вероятно има и други видове.

Благодаря за линка, но като гледам няма какво да ги защити от чужди ръце. Ако ги оставя на чистачките се съмняват да стоят и 2 часа преди някой "да си ги познае".. Иначе биха вършили страхотна работа особено през зимните и студени месеци.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Подобен калъф си уших сам (самоделка) от плат, именно с такава цел миналата зима. Разбира се, че плата не бе подходящ и като замръзна се усука около чистачката и няма сваляне (дядо дърпа ряпя). Втората половина на зимата изкарах с тънка продълговата пластмасова решетка слагайки я между всяка чистачка и стъклото. Срам не срам ще си кажа. За подложка изтърбуших страниците на щайга от избата ;)

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Най-лесно става с дебело парче найлон, примерно от чувал.

Режеш една обща лента за двете чистачки, около 1.30 м х 0.40 м.

Правиш два отвора на примерната линия, която разделя найлона по дължина.

Вдигаш чистачките, изправяш рамената, нахлузваш ги през двата отвора на найлона.

Сваляш чистачките, като подпъхваш найлона между стъклото и самите чистачки.

Найлона не замръзва, може да го навиеш бързо на руло и да го хвърлиш в багажника, не задържа лед и сняг и най-важното - никой не го краде.

..............................

Ако нямате дълго парче найлон, става и с отделно парче за всяка чистачка, дори и за задната.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Най-лесно става с дебело парче найлон, примерно от чувал.

Режеш една обща лента за двете чистачки, около 1.30 м х 0.40 м.

Правиш два отвора на примерната линия, която разделя найлона по дължина.

Вдигаш чистачките, изправяш рамената, нахлузваш ги през двата отвора на найлона.

Сваляш чистачките, като подпъхваш найлона между стъклото и самите чистачки.

Найлона не замръзва, може да го навиеш бързо на руло и да го хвърлиш в багажника, не задържа лед и сняг и най-важното - никой не го краде.

..............................

Ако нямате дълго парче найлон, става и с отделно парче за всяка чистачка, дори и за задната.

Този метод тестван ли е ? Въпреки всичко, като че ли в България няма чак такива студове и може би спреят остава най-добрият и практичен вариант ( просто защото го хвърляш в багажника и при нужда го използваш ). Все пак да се надяваме за тази зима големият студ вече да е преминал и да не се налага да обсъждаме такива "зимни методики".

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Този метод тестван ли е ? Въпреки всичко, като че ли в България няма чак такива студове и може би спреят остава най-добрият и практичен вариант ( просто защото го хвърляш в багажника и при нужда го използваш ). Все пак да се надяваме за тази зима големият студ вече да е преминал и да не се налага да обсъждаме такива "зимни методики".

 

Ха ха,ела в северна България да видиш какво значи зима и пак ще говорим. Долу покрай морето няма как да усетиш пълния кеф на заледената кола сутрин и как да си отвориш вратата,без да скъсаш уплътнителя.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

У наше село пък просто си изправяме чистачките нагоре за да не замръзнат на стъклото ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

У наше село пък просто си изправяме чистачките нагоре за да не замръзнат на стъклото ;)

 

У нашиот град ги държим в гараж! http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_thumbup.gifhttp://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/biggrin.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е, такова чудо не бях виждал - чистачки за 200лв.. май вариантът "пластмасова решетка" остава най-добрият в съотношението цена-качество-защита от нагли крадци..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В Москва са страшни студове ! :cold:

 

Дам, направо не ги знам как се оправят в минус 30 цял месец...

Редактирано от valboss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

дам, направо не ги знам как се оправят в минус 30 цял месец

Явно се оправят някак, щом са оцелели и 7 г. по късно се борят пак със студовете ..:D

Иначе конкретно на въпроса, с водка се справят, :) тя си е направо като антифриз ..:icon_drunk:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

дам, направо не ги знам как се оправят в минус 30 цял месец

Преди около месец-два по новините даваха, че в Сибир ( ако не се лъжа ) целодневните температури са около -40 - -50 градуса, така че за хората там -30 си е направо жега. Отделно, че най-вероятно те са се приспособили към ниските темпаратури - дебели палта, пуловери.. предполагам, че едва ли им правят и чак такова впечатление ниските температури.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2-3 години даваха репортаж от някакво сибирско селище, взимаха интервю от учителка в детска градина.

Действието се развива до някаква неголяма сграда, наоколо всичко в сняг и само сняг, а около входа на сградата добре опаковани, играят деца. Даскалицата разправя на репортера: "Днес е малко ПО-ТОПЛО, само -35, затова сме извели децата да поиграят навън". Останах безмълвен !?!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2-3 години даваха репортаж от някакво сибирско селище, взимаха интервю от учителка в детска градина.

Действието се развива до някаква неголяма сграда, наоколо всичко в сняг и само сняг, а около входа на сградата добре опаковани, играят деца. Даскалицата разправя на репортера: "Днес е малко ПО-ТОПЛО, само -35, затова сме извели децата да поиграят навън". Останах безмълвен !?!

Всяка година, когато дойдат малко по-големи студове ( -10 - -15 градуса ), всички телевизии се втурват да правят репортажи за Русия ( или Антарктида ). Вече имам чувството, че даже ги и повтарят.. Като цяло точно в Сибир положителни температури има ли ? Повече от +5 едва ли.. И пак опираме до това, че няма как цяла зима да седиш на топло вкъщи нали ? Студ не студ все ще излезеш.. най-малкото, за да направиш един снежен човек - поне снега е в изобилие. Чудя се какви ли автомобили поддържат или по-точно как ги поддържат при тези, бих казал, екстремни температури ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

:icon_refuse: :o Човека е удивително приспособим организъм

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...