Премини към съдържание

Пръскалка на задното стъкло


vanesok

Препоръчано мнение

Здравейте колеги.От една седмица съм собственик на Спейс Стар 1.3 98г.,а от няколко дни и член на вашия /вече и моя/ форум.Отстранявайки дребни забележки се сблъсках с проблема,че не ми работи пръскалката на задното стъкло.При натискане на бутона,не се чува шум от помпичка.Предните пръскалки работят.Въпросът ми е две помпички ли са или една,някой имал ли е такъв проблем. :icon_crying:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма как да е една помпичката. Трябва да са 2. Пробвай да и подадеш директно ток на помпичката и ако не работи - търси друга. Ако работи - търси къде е проблема.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Две помпи са.

 

Намират се пред десния подкалник където влиза много кал и прах.

При мен също не работеше помпичката за задното стъкло която разглобих смазах и тръгна.

Но след 6 месеца пак отказа и аз взех един тройник от магазин за рибки и свързах маркуча за предното стъкло към маркуча и за задното и когато пръскам на предното пръска и на задното и остава само да пусна задната чистачка.

Наумил съм си пак да почистя помпичката или да я сменя но дотогава ще карам така.

 

Поздрави.

 

Има тройници на които можеш да регулираш и дебита към едната тръба което би свършило още по добра работа.

Редактирано от redsxz
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Може ли да се работи по помпичката без да се вдига автомобила ?

 

 

Не.

Дори се сваля предната гума, подкалника под нея пак трудно се стига до помпичката.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви колеги,за бързият и надявам се точен отговор.Само да спре да вали,ще пропверя дали са там и какъв е проблема.Преди имах Primera и помпичката беше на същото място отстрани на казанчето,но нямах чистачка на задното стъкло и за това сега се двуумях за причините.Ще ви държа в течение щом стигна до тях.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не.

Дори се сваля предната гума, подкалника под нея пак трудно се стига до помпичката.

 

Може, може :rolleyes: Само трябва да си много тъп и упорит, като мен . Завиваш гумата в крайно ляво положение, намираш си един картон за лягане, едно фенерче, разкопчаваш внимателно закопчалките на подкалника, жертваш малко надрана ръка и сваляш помпата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Може, може :rolleyes: Само трябва да си много тъп и упорит, като мен . Завиваш гумата в крайно ляво положение, намираш си един картон за лягане, едно фенерче, разкопчаваш внимателно закопчалките на подкалника, жертваш малко надрана ръка и сваляш помпата.

 

 

За това грам не се бях сетил :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Може, може :rolleyes: Само трябва да си много тъп и упорит, като мен . Завиваш гумата в крайно ляво положение, намираш си един картон за лягане, едно фенерче, разкопчаваш внимателно закопчалките на подкалника, жертваш малко надрана ръка и сваляш помпата.
Аз съм я правил жертвата по същия начин за да си изчистя боклуците в калника...нямате идея колко кал и боклучки изкарах от мястото, където се изтича водата. Иначе моята помпичка също не работи и мислех да пускам тема:) сега при първа възможност ще бъркам смело:)
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Странно, това да не е някакъв "вирус" по помпичките за задното стъкло!? Моята също не работи, но не съм правил нищо досега за да я оправя.

Между другото, с предната ми кола спирах на едно специално място, за да мога да сменя гумените държачи на задното гърне на ауспуха без да лягам под нея. Мястото, сигурно се досещате, изглежда така

__

....|__

Редактирано от laskov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

моята помпичка също е изгоряла и е за подмяна, знаете ли от къде мога да си купя или да си намеря

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По-лесно става, като се разкачи част от кората. Така може да се оправи и датчика. На помпичката се окисляват клемите или четките. Разглобява се и се почиства. После се подава ток и се завърта на ръка, докато тръгне. По магазините за авточасти има някъкви, желателно е да се носи мостра.

 

П.С. При опелите например е с една помпичка, която върти в двете посоки.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 6 месеца ...

Днес аз си подмених моята помпичка на задната пръскалка, стана бързо (отвих само 2 болчета на подкалника, а помпичка си взех от моя майстор не същата ама стана) всичко за 20-тина мин. без сваляне на гуми и надрани ръце, но с майстор си е друго!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Купих помпичка от автоморга в с.Българене /по пътя Плевен - Русе/.Извадиха ми две кашончета с помпички.За японските автомобили бяха долу - горе еднакви.Разликата е ,че бяха на два диаметъра на щуцерчето което влиза в казанчето.Понеже не бях сигурен купих си от двата вида по 15лв/бр. ,стана по-широкия диаметър.Не съм ги измервал.Но като копувате обезателно да са си с уплътнението.Буксите на всички са едно към едно,само гледайте изходния щуцер,да е перпендикулярен на смукателя,защото подпира в кората,но въпреки това успях да го натикам и за сега работи добре.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 5 години ...

може ли малко снимков материал с въпросната помпичка за задното стъкло - как се сваля и т.н. Благодаря :)

Ако никой не покаже снимки не се сърди-аз като я сменях се бях омърлял до лактите.Никак не ми беше до снимки.Не се притеснявай-свалянето е просто(не казвам лесно, а просто) с издърпване назад.Ако не можеш с голи ръце, напъни откъм казанчето с отверка, увита в парцал.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...