Премини към съдържание

Масла "bardahl"


kim69

Препоръчано мнение

Здравейте на всички!!! Наближава времето да сменям маслото. Някой знае ли нещо за БАРДАЛ. Много добри отзиви чух за това масло. Всъщност ето линк

 

http://www.prospeed.bg/bg/manifacturer/12

 

И още нещо. Знам, че за двигатели над 100 000км маслото трябва да е 10w40. Моят е двулитров галант на 183 000км. Какви са рисковете ако му сложа пълна синтетика 5w40 примерно?

Редактирано от kim69
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

... Някой знае ли нещо за БАРДАЛ...

До колкото знам е търговска марка на смазочни продукти, които се произвеждат в Белгия. Слабо популярна марка на българския пазар, което за мен лично е предпоставка за наличност на оригинална продукция, респективно за липса на копия/ментета/фалшификати и прочие клонинги на продуктите с тази марка. В момента карам моя Галант с такова масло (при навъртени с него около 7 000 км от 169 000) и мога да споделя добри впечатления от работата на двигателя с Бардал-а. Доволен съм от маслото и ще заложа пак на този продукт при предстоящата му смяна.

 

За повече инфо - това е официалният сайт на марката: http://www.bardahl.com/ .

 

Поздрави.

Редактирано от наката
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

До колкото знам е търговска марка на смазочни продукти, които се произвеждат в Белгия. Слабо популярна марка на българския пазар, което за мен лично е предпоставка за наличност на оригинална продукция, респективно за липса на копия/ментета/фалшификати и прочие клонинги на продуктите с тази марка.

 

За повече инфо - това е официалният сайт на марката: http://www.bardahl.com/ .

 

Поздрави.

 

 

Това което знам е че, проспийд ги внася и наистина маслото е оригинално. Мисля и аз да го пробвам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да ви питам нещо. Как разбирате, че дадено масло е по-добро от друго? Толкова ли е осезаема разликата? Не говорим разбира се за разни неща дето не могат да се нарекат и масла даже.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да ви питам нещо. Как разбирате, че дадено масло е по-добро от друго? Толкова ли е осезаема разликата? Не говорим разбира се за разни неща дето не могат да се нарекат и масла даже.

Е това никой не може да каже, аз ползвам едно масло от 70 000км. насам и нямам никакви проблеми с него..........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да ви питам нещо. Как разбирате, че дадено масло е по-добро от друго? Толкова ли е осезаема разликата? Не говорим разбира се за разни неща дето не могат да се нарекат и масла даже.

 

Ми трябва да имаш доста смени зад гърба си, за да го усетиш. :) Двигателя става по-шумен, работата му е по-неравномерна и развъртането му е по-мудно. Това е в общи линии.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да ви питам нещо. Как разбирате, че дадено масло е по-добро от друго? Толкова ли е осезаема разликата? Не говорим разбира се за разни неща дето не могат да се нарекат и масла даже.

 

 

Най-очевидният признак е, че почва да го гори повече от нормалното за състоянието на мотора. На моята по-стара кола мотора е на 190 хил. и маслото си седи непроменено докъм 8-10 хил. след което почва да го гори, но до 15 хил. е в рамките на 1см. на щеката. Ако покарам още няколко хиляди, ще го изгори така че щеката ще е суха. Това е много нисък разход за тези км, ако се сменя на около 10 хил. На практика не го гори дотогава и после го лапва цялото за няколко хиляди, това е като се скапе маслото. Същото става като се сипе лошо ново масло.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...