Премини към съдържание

Двигатели на Space Star


tonino_g3

Препоръчано мнение

Здравейте на всички фенове и собственици на :mitsu-smiley: , имам едно леко въпросче относно тези колички.

Харесвам space star :mitsu-smiley: от ранна детска възръст и съм хвърлил мерака на такава кола, но незнам с какъв мотор да си избера, тука при мен в Англия най-популярни са 1.3 и 1.6, но аз съм си почитател на GDI и сравнявах 1.6 с 1.8 GDI , като 1.8 GDI се оказа по икономичен от 1.6, по динамичен и най-учудващото по-безвреден. За 1.3 неуспях да намеря нищо, но и без това ми се вижда малко мъничък. Та ако може да поговорим малко по тази тема ще бъде добре.

А и ако знае някой как са автоматиците на тези модели, някакви характерни проблеми дали имат или са си ОК .

Айде казвам баба: ' thank you' :icon_thumbup: :mitsu-smiley:

Редактирано от tonino_g3
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

1. 1.3 наистина е малко слабичък, но мен ме устройва - правя 10000 км годишно. Така че - зависи.

2. GDI е добре ако има добър майстор наблизо (ако се наложи) и ако няма да слагаш газово устройство. Скоростната кутия също ще е японска.

3. Ако си фен на дизеловите - DID. Тогава не само скоростната кутия, но и двигателя ще е френски.

4. За останалите случаи - най-добре е 1.6. Ако въртиш много км може да му сложиш един газов инжекцион (не знам имате ли в GB-то газ :) ) и ще си доволен.

Редактирано от laskov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мерси колега, имам още доста време да си помисля пък и зависи пазара какво ще предложи, иначе тука има доста звездички така че каквото дойде, здраве да е. ;) А за DID съм навит но са все още доста скапички пък и няма да се кара много така че 1.6 или 1.8GDI B) . Надявам се да прочета още някое мнение. Успех на всички.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:) здрасти, забравих да кажа за газта, извинявам се. Има коли на газ но не са толкова много въпреки че газта е 50pence a бензина е £1, незнам защо но не е голяма практика. Има няколко фирми дето се занимават с LPG , но си е цифра. за ауди а4 1.8 ми искаха £1800.http://www.greenfuel.org.uk/ :icon_n_giljotiini: ,. А да се оплача днес гледах един спейс стар 1.8GDI, само на 29000м 2001ва , изглеждаше като нов, а двигателя тракаше като стар трактор БУлгар :D , направо не е за вярване .

Това е за сега, ;) :drag:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Коя дирекция е приоритет за теб? Купуваш си колата от Б-я/хем ще се видиш и с роднините/, обслужват ти я нашите корифеи, слагаш ГИ за 1000-1500 лв и си ТИ. Само накрайниците на пистолетите трябва да се провери дали са като нашите-ако ли не търсиш стругар. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А за DID съм навит но са все още доста скапички пък и няма да се кара много така че 1.6 или 1.8GDI B) . Надявам се да прочета още някое мнение. Успех на всички.
А защо ли са по скъпички ?... :icon_hmm:

Дали не е защото го взимаш и почваш само да караш икономичен и здрав автомобил... :D

Като го купуваш, гледай да има повече буквички D и I ...

Особено буквата D , колкото повече я има по емблемите, толкова по малко грижи ще имаш с поддръжката после... :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Коя дирекция е приоритет за теб? Купуваш си колата от Б-я/хем ще се видиш и с роднините/, обслужват ти я нашите корифеи, слагаш ГИ за 1000-1500 лв и си ТИ. Само накрайниците на пистолетите трябва да се провери дали са като нашите-ако ли не търсиш стругар. :mitsu-smiley:

 

 

Благодаря за предложението но едва ли бих се навил да си купя кола от БГ и да си е докарам в Англия, освен ако не е чисто нова, но и нова да е тва си е все едно да идеш на море и да си носиш пясъка с теб от вкъщи :icon_thumbup: , приемам го като адската шега :icon_clap: . Сериозно колите тук са евтини и се намират добре запазени, а за нови коли в момента е рай, такива остъпки има че свят да ти се завие и дават £2000 при покупка на нова кола срещу старата, само условието е да притежаваш колата от 12 или повече месеца. :icon_dance: а до въпроса с накрайниците мисля че са сащите за цяла европа ;)

И със роднините се видяхме миналия месец, и си оставих ме в БГ един хубав :mitsu-smiley: Pinin4x4 та като си идваме да има с какво да се возим. А за тук като си купим ще се похвалим. 4ао за сега :icon_thumbup: :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А защо ли са по скъпички ?... :icon_hmm:

Дали не е защото го взимаш и почваш само да караш икономичен и здрав автомобил... :D

Като го купуваш, гледай да има повече буквички D и I ...

Особено буквата D , колкото повече я има по емблемите, толкова по малко грижи ще имаш с поддръжката после... :icon_thumbup:

 

 

Хехехе :icon_thumbup: за буквичките съм съгласен, но бюджета не разрешава, все още сме в криза на тоя остров. Да изпратим кризата :icon_n_king: по-напред пък и DID ще караме.

Поздрави на всички :mitsu-smiley: колеги

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 месеца ...

Колеги,някой има ли информация за моторите на Space Star-a,по-специално за 1.3 и 1.6,интересува ме двигателите на Митсубиши ли са или са на Рено?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На Мицубиши са. 1,3 и 1,6 в Холандия ли ги произвеждат самите мотори, или са сглобени в Япония?

Редактирано от rosko
Стига с тази латиница!!!!!
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...