Премини към съдържание

Колеги помагайте,моля


baianto_83

Препоръчано мнение

Колеги, извинявам се за невежеството, но имам странен проблем и ако може да ми дадете съвети, ще съм много благодарен.Проблема е следния: когато натискам спирачката по-плавно, в момента в който вече натискът върху педала става силен, се чува един странен шум, като прескачане, оприличавам го на щракане, но все едно нещо изтърва спир. апарат. и после след като съм отпуснал спирачката, се чува пак същото, само че вече много по-слабо.И когато леко само обера спирачката вече спира нацяло. Съжалявам за нескопосаното обяснение, но ако може някой да помогне и ме е разбрал, нека даде съвети.Благодаря предварително.

Редактирано от SLX
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От това, което си написал, може и АБС да е това дето шуми. Дай малко по- подробно от къде точно се чува при всякаква скорост ли е...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Я провери дисковете от вътрешната страна как са... Имаше случай на видимо добър не много износен диск отпред , а от вътрешната страна изяден.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Кажи наистина при каква скорост става това, че да не излезе че не е от спирачките - кривия носач може би?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Предните носачи са нови, ми как да ви кажа при скорост над 40 км/ч и се чува някъде зад жабката. Може би даже дясно предно колело и нали ви казвам по някой път светва и лампата на АБС и като изгася и после пак запаля двигателя лампата не се включва, и то може и с дни да не се включва. Даже на моменти и самата кола спира на тласъци когато се чува този шум.

Редактирано от Brigadiro
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, извинявам се за невежеството, но имам странен проблем и ако може да ми дадете съвети, ще съм много благодарен.Проблема е следния: когато натискам спирачката по-плавно, в момента в който вече натискът върху педала става силен, се чува един странен шум, като прескачане, оприличавам го на щракане, но все едно нещо изтърва спир. апарат. и после след като съм отпуснал спирачката, се чува пак същото, само че вече много по-слабо.И когато леко само обера спирачката вече спира нацяло. Съжалявам за нескопосаното обяснение, но ако може някой да помогне и ме е разбрал, нека даде съвети.Благодаря предварително.

Това е от накладките или по скоро от пластинките, които стърчат малко напред към диска с цел когато се поизтре феродото от нея тя да се опре в диска и така да ви подскаже че нямаш вече феродо на накладката..........когато сте ги монтирали, явно сте покривили нея и за това опира някъде........

Другия вариант е от пластинките, на които лежат накладките и са предназначени да държат накладкаа да не дрънчи .........когато сте ги монтирали, сте покривили някоя от тях и сега се опират в диска и се чува това щракане.........просто свалете накладките отново и вижте какво е объркано........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ей това трябва да е ламаринката за която говори DJ-a.. дето трябва да дрънчи като свършат накладките. (ако съм разбрал правилно... от вътрешната страна на диска е) :) .

http://gallery2.deephorizon.net/d/441408-2/______046.jpg

Снимката е малко лоша ама така е като снимаш срещу светлината с GSM :P

Редактирано от zexer
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ей това трябва да е ламаринката за която говори DJ-a.. дето трябва да дрънчи като свършат накладките. (ако съм разбрал правилно... от вътрешната страна на диска е) :) .

http://gallery2.deephorizon.net/d/441408-2/______046.jpg

Снимката е малко лоша ама така е като снимаш срещу светлината с GSM :P

Точно за тях става дума или ламаринките под накладките............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, благодаря за съвета. Днес установих още нещо: значи когато ми светне лампата на АБС-а и това щракане изчезва и тогава колата спира някак неравномерно.

Редактирано от Brigadiro
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да не пускам нова тема ще пиша в тази. Вчера се прибрах в UK и днес реших да разходя галанта, че 3 месеца седя на място, запалих поработи 10-15 мин. и а тръгне неще, качих оборотите на 2000-2500 и откъсна изведнъж с адско стържене от спирачките. Накладките се бяха сраснали с дисковете от ръжда, покарах 1-2км. лекичко из квартала колкото да се поостърже ръждата, като пусна по инерция и колата придърпва. Спрях пред нас и лявата джанта пари, диска почти червен.

Та сега ще сменям дискове с накладки, бях ги замислил за след месец-два ама няма как. До сега не съм извършвал такива манипулации ама ще се пробвам. Като сваля спирачните апарати (ако успея въобще) каква профилактика да им правя, какво да гледам и чистя?

Такива дискове и такива накладки мисля да взимам и търся мнение и за тях.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да не пускам нова тема ще пиша в тази. Вчера се прибрах в UK и днес реших да разходя галанта, че 3 месеца седя на място, запалих поработи 10-15 мин. и а тръгне неще, качих оборотите на 2000-2500 и откъсна изведнъж с адско стържене от спирачките. Накладките се бяха сраснали с дисковете от ръжда, покарах 1-2км. лекичко из квартала колкото да се поостърже ръждата, като пусна по инерция и колата придърпва. Спрях пред нас и лявата джанта пари, диска почти червен.

Та сега ще сменям дискове с накладки, бях ги замислил за след месец-два ама няма как. До сега не съм извършвал такива манипулации ама ще се пробвам. Като сваля спирачните апарати (ако успея въобще) каква профилактика да им правя, какво да гледам и чистя?

Такива дискове и такива накладки мисля да взимам и търся мнение и за тях.

 

Дисковете и накладките са може би най-добрият избор.Ти точно такива дискове и накладки ми донесе като се прибираше :icon_thumbup: Препоръчвам ти именно грийнстъф. НО! Преди да сменяш дискове и накладки трябва да се свалят спирачните апарати, да се почистят хубаво, да се прегледат за язви цилиндрите и ако се налага лекичко да се обработят с флайф паста. Освен това е добре, че даже задължително да смениш ремонтните комплекти на апаратите - гумичките на водачите и О-ринговете на спирачните цилиндри. Мисля, че имам един оригинален ремонтен комплект точно за твоята кола, ще ти го пратя по пощата. Тоя остров егати мъглите, влагата и чудото....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,днес свалях всичко както ме посъветва DJ-a,накладки има и то още доста,ламаринките са добре не опират,само че лампата АБС вече много по често се включва и свети докато не изгася двигателя.На светнат АБС вече е много по изразено това 'неравномерно' спиране(спира на пресекулки).Искам само да добавя че колата си я взех скоро и като гледам доста време не е била карана да не би от там да има някакъв проблем?Колеги, помагайте още не ми се рискува да я давам на "добри"майстори,защото гледам май из Бургас няма такива. :icon_crying:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Погледни гривната на АБС-а да не се е разместила от карето(често срещан проблем).

.........или счупена или пък толкова ръжда да има по нея че да е запълнила някой зъб/и...............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,днес свалях всичко както ме посъветва DJ-a,накладки има и то още доста,ламаринките са добре не опират,само че лампата АБС вече много по често се включва и свети докато не изгася двигателя.На светнат АБС вече е много по изразено това 'неравномерно' спиране(спира на пресекулки).Искам само да добавя че колата си я взех скоро и като гледам доста време не е била карана да не би от там да има някакъв проблем?Колеги, помагайте още не ми се рискува да я давам на "добри"майстори,защото гледам май из Бургас няма такива. :icon_crying:

 

Това "спиране на пресекулки" ми говори само едно......криви дискове!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

да ама "странен шум, като прескачане, оприличавам го на щракане" и "лампата АБС вече много по често се включва" не е от криди дискове :) Може и това да е, но има и нещо друго.

Редактирано от zexer
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Само да споделя, че след като смених дисковете и накладките и задните накладки колата спира перфектно! Чак се чудя как съм карал преди със старите спирачки.

Старите дискове (276мм ОЕМ) имат много леко ръбче, може би има хляб в тях ако не съм изкривил единия, че беше блокирал апарата. Ако ги иска някой давам му ги без пари но когато си дойда в БГ.

 

 

П.С. Дисковете са обещани на Слави (mitsubishi), тъй като той първи изяви желание за тях.

Редактирано от sirko
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само да споделя, че след като смених дисковете и накладките и задните накладки колата спира перфектно! Чак се чудя как съм карал преди със старите спирачки.

Старите дискове (276мм ОЕМ) имат много леко ръбче, може би има хляб в тях ако не съм изкривил единия, че беше блокирал апарата. Ако ги иска някой давам му ги без пари но когато си дойда в БГ.

На мен ще ми донесеш едно шише Ирландско... :drinks:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...