Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Подмяна крушките на таблото с диоди - Спейс стар


Препоръчано мнение

Здравейте и от мен! Преди 2 седмици станах щастлив притежател на Mitsubishi space star 1.9 DI-D, 2004g. Много съм благодарен на колегата redsxz от Пл-в за ценната информация относно как се сваля конзолата за вентилация и отопление, защото се рових 2 дни в английски сайтове и youtube и не можах да намеря отговор!!! На мен не ми работят светлините около копчетата за отоплението и вентилатора. Имам един въпрос към аудиторията: някой има ли същия проблем като мен- скоростомера не ми отчита реалната скорост, а показва с около 5 мили повече(колата ми е с десен волан)? С оригинални гуми съм, според стандарта, преди имах Галант и при него беше така, не отчиташе реалната скорост....Ще ви бъда много благодарен ако някой се отзове! И още нещо, може ли да се монтира круиз контрол на 1.9 дизел?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, колега! При мен също има разлика в отчитаната скорост сравнена с тази от навигацията, не съм в мили, а в километри, но пък така съм по-спокойна при евентуална среща с органите :) , че превишението на скоростта ще е по-малко. Също съм с оригинален размер на гумите. Било нормално това.

А за круиз контрола- беше моя мечта, но ме разубедиха.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, колега! При мен също има разлика в отчитаната скорост сравнена с тази от навигацията, не съм в мили, а в километри, но пък така съм по-спокойна при евентуална среща с органите :) , че превишението на скоростта ще е по-малко. Също съм с оригинален размер на гумите. Било нормално това.

А за круиз контрола- беше моя мечта, но ме разубедиха.

Успокоих се малко, защото си мислех, че е само при мен!:) Добре че поне показва по-висока скорост, а не по-ниска, защото наистина можем да "изгорим" пред органите! Сега се заемам с конзолата и светлините, благодарение на колегата, стискайте палци да се получи! :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

скоростомера не ми отчита реалната скорост, а показва с около 5 мили повече

 

Здравей колега, скоростомера си отчита реалната скорост, него гледайте, а не навигацията. Може да си го проверите на такива светлинни табла дето ги има по-пътищата и показва скоростта (В София се сещам за 2-3 места тунела на Люлин, от горната страна на южен парк), в морските курорти също съм срещал такива табели но не помня къде. А навигацията е доста неточен метод, всепак заваси от навигацията, но обикновенно скоростомера е верен стига да е с правелния размер гуми предписан от производителя. http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/plane.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега, скоростомера си отчита реалната скорост, него гледайте, а не навигацията. Може да си го проверите на такива светлинни табла дето ги има по-пътищата и показва скоростта (В София се сещам за 2-3 места тунела на Люлин, от горната страна на южен парк), в морските курорти също съм срещал такива табели но не помня къде. А навигацията е доста неточен метод, всепак заваси от навигацията, но обикновенно скоростомера е верен стига да е с правелния размер гуми предписан от производителя. http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/plane.gif

Навигацията съм я проверявал с няколко коли, колега! Забелязах тази разлика от един Галант, който имах преди. След това съм карал Хонда, Рено и сега пак Мицубиши, а преди Галанта имах Каризма. Само на Галанта и Спейс Стара ми дава това отклонение! :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, ако някой се интересува от снимки как се сваля конзолата, мога да представя, но на мейл, защото тук не ми дава да качвам, били много големи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, ако някой се интересува от снимки как се сваля конзолата, мога да представя, но на мейл, защото тук не ми дава да качвам, били много големи.

Колега има сайтове като snimka.bg ; imageshack.us

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Колеги, някой ако знае точния № на лампите за таблото, примерно T5 B8.5D, да ги напише! Намерих тези , но не знам ще станат ли?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 месеца ...

Много, много интерестна тема! Браво! Отивам да търся лампички и диоди!

Ама имам една молба: Някой може ли да конкретизира какви диоди точно ми трябват? Понеже живея в Германия и трябва да знам как точно да формулирам, какво търся!? :icon_rock:

Редактирано от Wu-Tang
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново!

От 10-а снимка по-горе (гърба на таблото ) забелязвам разлика в цвета на фасунгите - повечето на бели и няколко зелени.

освен цвета има ли значение в мощността на крушките или друго нещо?

Понеже на нашето GDI като подменях изгорели крушки го снимах и сега забелязвам че липсват 2 фасунги спрямо това което е посочил колегата.

При мен липсващите са в лявата част на снимката - където са на 2 реда.

прилагам и снимка.

 

http://picbg.net/u/14026/47850/658256.jpg

 

Колега , здравей ! Искам да те питам, дали разбра необходими ли са липсващите крушки? На едната има символ ключ( в зелено), другите не можах да разбера за какво са. Благодаря!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление не съм разбрал. Инсталирал съм здрави крушки там, но не са светвали. Вероятно са за фабрична екстра.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Когато отваряте таблото всички 25-26 крушки наведнъж ли сменяте. Каква им е цената за брой?

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Когато отваряте таблото всички 25-26 крушки наведнъж ли сменяте. Каква им е цената за брой?

Поздрави

 

0.4-05 лв/бр. ама не съм ги взимал скоро. Когато взимах Мицку не обърнах внимание, но всички крушки освен тази на скоростомера бяха изгорели.Това инфо е за голи крушки (без фасунка). Понеже ми остана още една да сменя - утре ще купя и пак ще пиша!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

0.4-05 лв/бр. ама не съм ги взимал скоро. Когато взимах Мицку не обърнах внимание, но всички крушки освен тази на скоростомера бяха изгорели.Това инфо е за голи крушки (без фасунка). Понеже ми остана още една да сменя - утре ще купя и пак ще пиша!

 

Днес намерих време и отидох до магазина - с фасунка на Osram 1,2лв/бр.

Редактирано от Hristo
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за информацията. С фасунките понадебелява работата при смяна на всички крушки. При мен не светят 2-3 крушки най-много, а сега като вечер е тъмно е доста неприятно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами ако са ви добре фасунгите защо ви е да си ги купувате пак...? така де, само крушките си сменяте..

http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/drinks.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами ако са ви добре фасунгите защо ви е да си ги купувате пак...? така де, само крушките си сменяте..

http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/drinks.gif

 

Разликата в цената им е малка - 0,2 лв , ама ако знаеш къде има по на сметка - пиши !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

А колеги предполагам няма да е проблем да сменя само диодите на стрелките, но въпроса ми е дали лесно ще успея да открия именно тях

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Колеги утре имам път към Пловдив и искам да попитам от Викиват ли мога да си закупя диоди с фасунки,и някои ако знае дали мога да сменя стрелките в червено

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Колеги утре имам път към Пловдив и искам да попитам от Викиват ли мога да си закупя диоди с фасунки,и някои ако знае дали мога да сменя стрелките в червено

 

Мисля че няма да можеш да смениш само стрелките. Целия уред се осветява от 3 (или 4 май бяха) крушки, като за стрелката няма отделна.. светлината идва от другите.

Поне при мен е така.. но не ми вярвай.. най-добре сам си провери :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

Колега проучи ли въпроса със стрелките :?

Редактирано от grizan
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега проучи ли въпроса със стрелките :?

 

Не а и нямам някой познат който е сменял осветление на табло за да ми каже,но според мен може и да не стане това със стрелките

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не а и нямам някой познат който е сменял осветление на табло за да ми каже,но според мен може и да не стане това със стрелките

 

Аз си мислих дали може самите стрелки да се оцветят с нещо някаква червена боя. Дори ми е минавало през ума да прибера лака за нокти на жената и да пробвам. Още нещо да попитам запознатите - Има ли лампички в копчетата за регулиране фаровете и осветлението на таблото ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...