Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Индикация Check Engine след дълъг път.


afterdarq

Препоръчано мнение

Ако карам по-дълго разстояние, 200км+ с някаква скорост над 100км/ч примерно и като загася колата за 5 минути примерно да си купя нещо от някоя бензиностанция, като я запаля, за да продължа пътя се включва Check Engine Light-a и свети до края на пътуването. После ако изчакам един ден без да я карам и се кача да карам нормално градско индикацията загасва и няма никакви проблеми. Това ми се случи няколко пъти вече. Някой от вас да е имал подобен проблем, колеги?

Редактирано от afterdarq
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако карам по-дълго разстояние, 200км+ с някаква скорост над 100км/ч примерно и като загася колата за 5 минути примерно да си купя нещо от някоя бензиностанция, като я запаля, за да продължа пътя се включва Check Engine Light-a и свети до края на пътуването. После ако изчакам един ден без да я карам и се кача да карам нормално градско индикацията загасва и няма никакви проблеми. Това ми се случи няколко пъти вече. Някой от вас да е имал подобен проблем, колеги?

Естествено , нали караме еднакви коли .

При мене се получава като зареждам кофти бензин, карам малко и после светва , като я заредя с випауър ресинг 100 и малко ръчка и се оправя/ след няколко рестартирания на двигателя/.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Естествено , нали караме еднакви коли .

При мене се получава като зареждам кофти бензин, карам малко и после светва , като я заредя с випауър ресинг 100 и малко ръчка и се оправя/ след няколко рестартирания на двигателя/.

 

Добре де, ама мене само на след дълъг път ми светва. Като карам само градско какъвто и да е бензина няма проблеми. А и аз като излизам на дълъг път зареждам от бензиностанция където знам че е с хубав бензин поне за българските стандарти.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Може да е от някой сензор, и при точно определени условия да се отчита проблема. Хубавото е че щом лампата е светнала най-вероятно се знае източника на проблема. Решението е диагностиката. На мен ми се е случвало поради невнимание да откачат кабела на един датчик и като е гумиран са си помислили, че кабела си виси ей-така с някаква тапа отгоре. При изпреварване и задържане на газта до край за около 10 секунди чека светваше, иначе не. После му намерих мястото...

Отивай на диагностика, по възможност чека да свети, ще го разберат без проблем какво е, само да не те вкарат в някой филм. Тук няма как да гадаем защо и как е светнало.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако карам по-дълго разстояние, 200км+ с някаква скорост над 100км/ч примерно и като загася колата за 5 минути примерно да си купя нещо от някоя бензиностанция, като я запаля, за да продължа пътя се включва Check Engine Light-a и свети до края на пътуването. После ако изчакам един ден без да я карам и се кача да карам нормално градско индикацията загасва и няма никакви проблеми. Това ми се случи няколко пъти вече. Някой от вас да е имал подобен проблем, колеги?

 

Ми направи си диагностика. Независимо, че Check Engine Light е изгаснала, грешката остава записана в паметта. Само недей откача акумулатора.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ми направи си диагностика. Независимо, че Check Engine Light е изгаснала, грешката остава записана в паметта. Само недей откача акумулатора.

 

Като ходя на обслужване след няколко месеца тогава ще е. Просто исках да видя дали някой друг има същите симптоми.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като ходя на обслужване след няколко месеца тогава ще е. Просто исках да видя дали някой друг има същите симптоми.

 

Дано не се натрупат много грешки дотогава.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...
Ако карам по-дълго разстояние, 200км+ с някаква скорост над 100км/ч примерно и като загася колата за 5 минути примерно да си купя нещо от някоя бензиностанция, като я запаля, за да продължа пътя се включва Check Engine Light-a и свети до края на пътуването. После ако изчакам един ден без да я карам и се кача да карам нормално градско индикацията загасва и няма никакви проблеми. Това ми се случи няколко пъти вече. Някой от вас да е имал подобен проблем, колеги?

 

Имах такъв подобен проблем при по-дълъг преход. При мене както си карах и лампата светна. Рестартирах мотора, но не се оправи. Продължих така и след 2-3 км. си изгасна сама без да правя нищо. Интересното беше, че докато светеше лампата не усетих разлика в работата на двигателя или в мощността. Поразпитах тук-там и установих, че при различни фактори това може да се случи - например ако караш зад някой камион по-дълго време се променя горивната смес; при по-лошо гориво; при задръстен въздушен филтър и такива подобни дребни на пръв поглед неща. Смених си филтъра, изключих акумулатора за 1/2 час и от тогава никакви проблеми. Успех

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да,пробвай с акумулатора.И при мен е така,ходил съм на диагностика,може да е и от лош бензин,като е и при мен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Естествено , нали караме еднакви коли .

При мене се получава като зареждам кофти бензин, карам малко и после светва , като я заредя с випауър ресинг 100 и малко ръчка и се оправя/ след няколко рестартирания на двигателя/.

Защо зарерждаш кофти бензин? Може би го купуваш от някъде на половин цена.Аз с ЕКО 100 октана съм нямал досега проблеми.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз зареждам на ЕКО,но 95 обикновен,100 октана е 95+добавка.Ходих до Гърция по работа и заредих обикновен 95 от тамошното BP,лампата мигновено изгасна,после заредих на ЕКО в Солун и пак светна.

Редактирано от bg20010
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре, но от лош бензин не светва ли лампата и като си караш и градско? При мен се случва само след дълъг път, а като съм карал градско никога не ми се е случвало. Освен това пробвал съм различни бензиностанции като тръгвам на дълъг път и резултата е все този.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре, но от лош бензин не светва ли лампата и като си караш и градско? При мен се случва само след дълъг път, а като съм карал градско никога не ми се е случвало. Освен това пробвал съм различни бензиностанции като тръгвам на дълъг път и резултата е все този.

 

Ами значи не е от бензина. По - вероятно да е от лошагоривна смес. Най-добре си изключи акумулатора за час за да изтрие всички натрупани грешки.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е аиде сега, ще изтрие грешките. Не само че няма да ги изтрие ами и ще добави още една......За спад в захранващото напрежение. И изобщо аз се чудя какво толкоз се маете с тази лампа. Щом светва значи има проблем, може да светне поради 500 различни причини. Затова са направени и диагностичните уреди. Една диагностика за секунди ще ви даде отговор на проблема...... На мен ми прилича на някакъв заводски бъг. Но все пак най-добре е да се прочете.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Затова са направени и диагностичните уреди. Една диагностика за секунди ще ви даде отговор на проблема...... На мен ми прилича на някакъв заводски бъг.

Как за секунди, в БС е поне час и поне 60 кинта.... :good: :good: :icon_n_sick:

Редактирано от Dragon3
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е що в Балканстар.......И да е гаранционна колата ако се отиде другаде за диагностика те няма как да разберат. 1мин ако е само за четене на грешки, а цените са направо смешни в сравнение с Балканстар......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ще си поръчам май един memo scanner U581/95$/от DX-поне ще помагам и на аверите.

Не знам колко ще е ефективен,ама тея ни правят на луди.

Редактирано от Dragon3
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И това си има обяснение.....Само че е малко извън представите на маисторите....Ако и другите колеги които се оплакват от светеща лампа нямат записани грешки в паметта. То тогава определено карайте с по високо октанов бензин. Явно "цитановото число" на нашия бензин наистина не се харесва на Мивека.... :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И това си има обяснение.....Само че е малко извън представите на маисторите....Ако и другите колеги които се оплакват от светеща лампа нямат записани грешки в паметта. То тогава определено карайте с по високо октанов бензин. Явно "цитановото число" на нашия бензин наистина не се харесва на Мивека.... :icon_thumbup:

 

....Витека,Вивитиайа,Вариокама,Туинкама и т.н.........

Редактирано от bg20010
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И това си има обяснение.....Само че е малко извън представите на маисторите....Ако и другите колеги които се оплакват от светеща лампа нямат записани грешки в паметта. То тогава определено карайте с по високо октанов бензин. Явно "цитановото число" на нашия бензин наистина не се харесва на Мивека.... :icon_thumbup:

 

А откъде? Аз сега точно заредих ЕКО 100 ама той май не е 100 октана ами си е 95 с добавки. Може да бъркам, ама не знам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Още малко търмение!

Затегнаха митническия контрол на горивата. Остава и контрола на качеството да затегнат и ще достигнем до качествените горива.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin
Перфектния бензин на нашия пазар.

 

Може ли да кажеш защо?

За GDI е ясно - OMV Carrera 100.

Но за MIVEC...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...