Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Индикация Check Engine след дълъг път.


afterdarq

Препоръчано мнение

Не съм казал нищо конкретно за Мивека......Казах че това е най-добрия бензин на нашия пазар. Произведен си е като 100 октанов чист бензин. За разлика от ОМВ-то които е зареден с доволно количество добавки.....От които на практика няма кои знае какъв ефект.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не съм казал нищо конкретно за Мивека......Казах че това е най-добрия бензин на нашия пазар. Произведен си е като 100 октанов чист бензин. За разлика от ОМВ-то които е зареден с доволно количество добавки.....От които на практика няма кои знае какъв ефект.

 

Тоест ти казваш че ЕКО 100 е истински 100 октанов бензин?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...
В страната ни няма истински качествени горива

 

Верен отговор.Смених ЕКО с Лукойл преди 3 седмици и разхода падна с около 1 литър на 100,лампата все си свети.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И до този извод стигнахте въз основа на карането на колите си с тези горива ли. Или разполагате с малко по специфична информация.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес изминах около 500 км. и почти към края лампата chek engine светна. Не ми се беше случвало от пролетта. Този път не обърнах кой знае какво внимание и продължих да си карам със светната лампа. След 2-3 км. сама си угасна, но това, което ми направи впечатление беше, че колата като, че ли се "отпуши".

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

PS... Преди да тръгна заредих от "Лукойл", където винаги си зареждам, така, че предполагам не е толкова от горивото.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin
Днес изминах около 500 км. и почти към края лампата chek engine светна. Не ми се беше случвало от пролетта. Този път не обърнах кой знае какво внимание и продължих да си карам със светната лампа. След 2-3 км. сама си угасна, но това, което ми направи впечатление беше, че колата като, че ли се "отпуши".

 

Отиди да видиш какво става в сервиза с Chek Engine. Предполагам, че ламбда сонда може да е проблема.

Също така може да е някой от сензорите, който да нагрява. Имал съм такъв случай преди години с Camshaft Position Sensor.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На 99% няма начин при светването на тази лампа да няма записана грешка..........И преди посъветвах колегите да идат някъде другаде на диагностика, не в Балканстар, това няма да им наруши гаранцията. Съдеики по това колко хора се оплакват явно става въпрос за заводски бъг, които май по някаква причина не е удобен за дистрибутора...... Та затова като идеш свиват рамене и викат "ми никакъв проблем няма, ама защо свети :icon_n_dunno: "

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Има записана грешка, разбира се. Трябва да се види това от къде идва. След, като в Балкан Стар не намират грешка, тогава да се види на друго място. Може да е тенденциозно...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Отиди да видиш какво става в сервиза с Chek Engine. Предполагам, че ламбда сонда може да е проблема.

Също така може да е някой от сензорите, който да нагрява. Имал съм такъв случай преди години с Camshaft Position Sensor.

 

Може би си прав. Не съм ходил в сервиз да проверя, ама един познат, дето уж е експерт, без да му казвам кой знае колко като информация ми каза директно, че е тя. Каза ми също, че сондата си имала пробег и той е от 40 хил. до 60 хил. км. Истина е, че моята не знам на колко е, но от както имам колата, само аз съм и навъртял тези километри

:icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

С тези 40-60 х. изглежда приятеля ти кара някоя европейка и от ремонтирането и е станал "експерт" :)

Редактирано от BAlexandrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

С тези 40-60 х. изглежда приятеля ти кара някоя европейка и от ремонтирането и е станал "експерт" :)

 

Това, че кара европейка е вярно. А иначе колко пробег би трябвало да изкарва сондата?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...