Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

4х4 Лансер или Шатъл?


Niko

Препоръчано мнение

Защо не кажеш какво получи в другият форум ?..

 

В интерес на истината няколко човека се отзоваха с информация за какво да си отварям очите с Шатъла.

Отделно получих детайлна информация за цени.

 

Не на последно място получих и оферта за кола в много добро състояние,

сервизирана където трябва.

 

Тоше, съгласен съм с теб за Quattro системата,

уви не ми се вписва никак в бюджета.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

+1 за B4 дори и без quattro да е,този модел направи впечатление за доброто качество и здравината на AUDI,което за жалост спря до този модел,A4 е изключително чуплив модел,лично се убедих...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Виждам, че колегата има завиден опит с поддръжка на Субару и Ауди куатро, а вече и Хонда Шатъл така че няма какво да го научим. Така и не стана ясно дали в неговия гараж ще вкарва колата или в на съседа :) Смята че с 2000 лв ще вземе читава 4х4 кола... дано поне успее да си вземе после 4 еднакви гуми :)

 

Относно Лансер 4х4 само на ХаВата съм виждал такъв и ще го продава сега /мина на Субару/, но цената съвсем няма да е тази.

 

Ето материал отгоре-отгоре за 4х4 системите http://www.4x4abc.com/4WD101/4WD-AWD-autoAWD.html

и http://www.4x4abc.com/4WD101/def_turnfull.html

Редактирано от BAlexandrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Учудващо за мен е защо въпреки зададените от мен конкретни и ясни въпроси, на книжовен български език,

съфорумци продължават да си чешат езиците и да интерпретират думите ми по всевъзможни начини.

 

Виждам, че колегата има завиден опит с поддръжка на Субару и Ауди куатро, а вече и Хонда Шатъл така че няма какво да го научим.

До тук за три поста, по темата нищо не си казал.

 

За Субару - шеф на автосервиз, си взе Форестър 98-а. Последваха ремонти. Части > 2k лева. За труд не плаща.

За Ауди - ако някой намери гледано B4 комби 4х4 под 4k трябва да черпи.

 

Така и не стана ясно дали в неговия гараж ще вкарва колата или в на съседа.

Без коментар ...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Учудващо за мен е защо въпреки зададените от мен конкретни и ясни въпроси, на книжовен български език,

съфорумци продължават да си чешат езиците и да интерпретират думите ми по всевъзможни начини.

Без коментар ...

Ако наистина колегата "Хавата" си продава колата ,

вади парата вместо да слагаш главата в торбата...

и да те е страх, че ще опиташ на Хонда рогата :D

 

 

П.С:Може да питаш DJ за състоянието и ... :)

Редактирано от todor
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мой съсед иска да купува доста стар Шатъл за окол 2к лева. :blink:

 

ОБАЧЕ, гледам, че за тия пари може да се вземе няколко години по-нов и по-читав Лансер 4х4.

Аз лично съм влюбен в 4G двигателите :mitsu-smiley: и съответно съм за Лансер-а с две ръце.

Окачването му съм чувал, че по-здравина не отстъпва на хондата.

 

Интересува ме обективно сравнение на двете коли и системите 4х4 които ползват.

Като подръжка мисля са горе-долу на едно ниво.

Бях написал цял ферман, но се отказах. Труден въпрос, да знаеш :) а съм запознат и с двете.

В крайна сметка: Шатъла е доста по-добър за оффроуд, Лансера е по-голям и по-вместителен. На асфалт май са наравно.

На мен лично по-ми допада Шатъла, но като се вземе предвид разликата в годините и избора става мноооого труден.

4х4 им е с вискомуфа и на двете (най-често), но Шатъла има и бавна скорост , Лансера няма.

От собствен опит - поддръжката на Шатъла е по-евтина.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Малко късно но и аз да се включа по темата.

Хондата е малко по-висока, но Лансера е с по-дълга база и е по-лек. Проблеми по системата 4х4 не съм имал. Липсват бързи/бавни, което е добре да го има. Достатъчно добра проходимост има (за лек автомобил не за джип).

Основните проблеми по колата ми се оказаха поради не добра поддръжка от предишният собственик. Имаше проблем с радиатора и явно колата беше прегрявана (нов радиатор Нисенс за около 400лв + 2-ра употреба глава за 300лв). Наложи ми се и рециклиране на кормилна рейка - към 400-500лв - DJ-я ако се сеща да каже колко беше ремонта. Поддръжката е като на всеки друг Лансер от това поколение (92-96г.) с разликата по окачването и 4х4. Вече повечето части се намират и то на прилични цени.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

Темите в които се налагат други марки автомобили и сравнения ще бъдат затваряни или директно трити!

Каква хонда !!!!!!!!!!

:mitsu-smiley: Само lancer :mitsu-smiley:

Комшията има такава хонда и да кажа неструва само ремонти ,нито е по бърза на асвалт нито е по проходима зимата :icon_rock: :icon_dance: :mitsu-smiley: :icon_n_king:

А 4х4 на lancer е супер ето линк в които съм обянил принципа на работа

4x4 lancer

Знам че темата е стара но искам да изтъкнем че lancer-a е по добър от тази хонда само че се съмнявам да се намери lancer 4х4 за тези пари и сега в добро състояние :good: :first:

Редактирано от lancer4x4
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 месеца ...

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...