Премини към съдържание

Изгубих си номера/кода/ на кода за компютъра на Carismata


Препоръчано мнение

Изгубих си номера/кода/ на кода за компютъра на Carismata. Какво може да се направи. Беше ми на ключа и как изчезна не разбрах. Благодаря предварително.

Редактирано от Pepper
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Я поясни малко какъв е този код? Чипа по принцип е вграден в ключа, ако е правен друг или пласмасата на стария е била счупена може да е закрепен отвън? Да не е някой допълнителен имобилайзер към алармата или нещо такова?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Я поясни малко какъв е този код? Чипа по принцип е вграден в ключа, ако е правен друг или пласмасата на стария е била счупена може да е закрепен отвън? Да не е някой допълнителен имобилайзер към алармата или нещо такова?

 

Неправилно се изразих, за радиото имам в предвид.

Редактирано от Pepper
Използвай главни букви и препинателни знаци.
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Опитай се да го намериш, търси да няма още някой на листче в книжката или нещо такова. Има и сайтове които генерират отключващ код по серийния номер, за някои става.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Опитай се да го намериш, търси да няма още някой на листче в книжката или нещо такова. Има и сайтове които генерират отключващ код по серийния номер, за някои става.

След като питам, значи съм минал по тази процедура. но отговор нямам. Помня, че беше 2 букви и 4 цифри. Из интернет гледам само цифрите.

Редактирано от Pepper
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

След като питам значи съм минал по тази процедура. но отговор нямам. помня че беше 2 букви и 4 цифри. из интернет гледам само цифрите.

 

А извади ли музиката и да погледнеш дали го няма залепен върху самата нея?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

След като питам значи съм минал по тази процедура. но отговор нямам. помня че беше 2 букви и 4 цифри. из интернет гледам само цифрите.

Колегите да не са гадатели бре, колега. Щом питаш с едно изречение без никакво пояснение, значи само ти си знаеш. Аз съм страдал с такива проблеми с форда ни, но свалих някаква програмка, на която като вкарах серейния номер на радиото и ми извади ключа. Обаче след време го открих написан в книжката на колата с огромни цифри, ама не съм знаел, че тези цифри са за радиото, а също така един път като разглобих радиото намерих с маркер написан отдолу. Така че, ако и това не помага, отиди в магазина и си купи едно свястно ЦД.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колегите да не са гадатели бре, колега. Щом питаш с едно изречение без никакво пояснение, значи само ти си знаеш. Аз съм страдал с такива проблеми с форда ни, но свалих някаква програмка, на която като вкарах серейния номер на радиото и ми извади ключа. Обаче след време го открих написан в книжката на колата с огромни цифри, ама не съм знаел, че тези цифри са за радиото, а също така един път като разглобих радиото намерих с маркер написан отдолу. Така че, ако и това не помага, отиди в магазина и си купи едно свястно ЦД.

И коя е тази програма?

Редактирано от Pepper
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Еми то си е беше за форд, някъде от гоогле я намерих, за мицу не съм се ровил, ако някой колега знае подобна нека каже.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колегите да не са гадатели бре, колега. Щом питаш с едно изречение без никакво пояснение, значи само ти си знаеш. Аз съм страдал с такива проблеми с форда ни, но свалих някаква програмка, на която като вкарах серейния номер на радиото и ми извади ключа. Обаче след време го открих написан в книжката на колата с огромни цифри, ама не съм знаел, че тези цифри са за радиото, а също така един път като разглобих радиото намерих с маркер написан отдолу. Така че, ако и това не помага, отиди в магазина и си купи едно свястно ЦД.

 

За Форд и повечето модели на Блаупункт е лесно - има си калкулатори, които отдавна са свободно по мрежата. Не е лошо колегата да напише марката и модела на радиото, за да видим дали може да се направи нещо по сериен номер или ще е нужна "интервенция". При всички положения проблема е решим, но е твърде вероятно да се наложи да се свали от колата - в тази връзка наистина не е лошо да се погледне дали някъде го няма залепен кода на самото радио.

 

П.П. Колега, ако е Форд или Блаупункт пусни серийния номер и ще ти пратя кода.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За Форд и повечето модели на Блаупункт е лесно - има си калкулатори, които отдавна са свободно по мрежата. Не е лошо колегата да напише марката и модела на радиото, за да видим дали може да се направи нещо по сериен номер или ще е нужна "интервенция". При всички положения проблема е решим, но е твърде вероятно да се наложи да се свали от колата - в тази връзка наистина не е лошо да се погледне дали някъде го няма залепен кода на самото радио.

 

П.П. Колега, ако е Форд или Блаупункт пусни серийния номер и ще ти пратя кода.

Не е. Това е оригиналния на мицубиши каризма.

Редактирано от Pepper
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Така че, ако и това не помага, отиди в магазина и си купи едно свястно ЦД.

 

Ако е от тия след фейслифта от там се сменят показанията на борд компа на средната конзола.

Има и вариант да му се извади EEPROM-a и да се прочете кода от него.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не е. Това е оригиналния на мицубиши каризма.

 

Тогава единственият вариант е да се свали и да се прочете еепром-а и от там да се види кода...или ако Мицубиши подържат база данни VIN - кода на радиото...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Про Мобил поддържат база данни за кода на радиото на Рено. По номера на шасито преди време изкараха кода на радиото.

Има сервизи за авто-аудио системи, дето прочитат кода, след като им занесеш си-ди то. Услугата вървеше 30-40 лева до преди 2 години.

Редактирано от de4i
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Про Мобил поддържат база данни за кода на радиото на Рено. По номера на шасито преди време изкараха кода на радиото.

Има сервизи за авто-аудио системи, дето прочитат кода, след като им занесеш си-ди то. Услугата вървеше 30-40 лева до преди 2 години.

 

 

За Рено и някои друго марки е ясно, но за съжаление не съм сигурен, че Мицубиши имат подобна база... Ако колегата е от София да се свърже с мен на лично и ще му прочетем кода на доста по-добра цена... :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За Рено и някои друго марки е ясно, но за съжаление не съм сигурен, че Мицубиши имат подобна база... Ако колегата е от София да се свърже с мен на лично и ще му прочетем кода на доста по-добра цена... :icon_thumbup:

Не съм от София. От Стара Загора съм

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Или при мен ако му е по близо, колегата Mitsubishi също ще му свърши работа в Ямбол. Кода е в паметта 93LC46, сваляне, четене/запис/ и радиото ке свирне отново :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре да се извади EPROM-a и да се изчете кода направо от него,съмнява ме да намерите калкулатор,затова иди на ел.техник с подходящата апаратура и за има няма 15 минути си готов.Късмет.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък никъде не видях да пише отпреди или след фейслифта. Казвам го не за друго, а защото Каризми за Германия преди фейслифта са с Блаупункт. Пак да не се изхвърля, но мойта беше така.

:yes3:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От Стара Загора съм

 

Отиди в ИТА Сервиз. Води се оторизиран сервиз. Нищо не ти пречи да питаш. Иначе не вярвам. Ако е от по-старите по-добре да си вземеш едно CD, ако имаш излишни пари. Може и да видиш в "тевелизионните" сервизи какво ще кажат по въпроса. Предполагам цената за услугата ше е цената на радиото втора въка. Ако е от старите мога да ти кажа къде се продава едно.

а защото Каризми за Германия преди фейслифта са с Блаупункт.

 

Philips RC329 BQR IIIs Sound Processor 4x35W. Това пише, доста добре свири на радиото, аз леко съм го моднал да поддържа A2DP и нямам дерт за друго, от този размер...

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...