Премини към съдържание

Помощ за повдигачи


4iko

Препоръчано мнение

Здравейте колеги имам си Галант 2.0 98г.страхотен автомобил ,но и аз имам тропащи повдигачи.Прочетох каквото можах във форума ,но не разбрах колко би ми струвало смяната им,от къде да ги купя и при кой майстор да отида във Варна.Ще ВИ бъда благодарен,ако ми кажете точното име на тази присадка за повдигачи,и как влияе тя като цяло на двигателя.Засега чувам 1 или 2 повдигача на студено,после спират.Маслото ми е ново Мобил1 10.w40.БЛАГОДАРЯ предварително :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги имам си Галант 2.0 98г.страхотен автомобил ,но и аз имам тропащи повдигачи.Прочетох каквото можах във форума ,но не разбрах колко би ми струвало смяната им,от къде да ги купя и при кой майстор да отида във Варна.Ще ВИ бъда благодарен,ако ми кажете точното име на тази присадка за повдигачи,и как влияе тя като цяло на двигателя.Засега чувам 1 или 2 повдигача на студено,после спират.Маслото ми е ново Мобил1 10.w40.БЛАГОДАРЯ предварително :icon_thumbup:
Слагай си другият път 5W40 и не ти трябва да ходиш по майстори...
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай да сложиш оригинално масло за :mitsu-smiley: , аз съм доста доволен.

 

Галанта ти да не е син на цвят? Преди няколко дни на един така му тракаха повдигачите, че трябваше да си запуша ушите :lol:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Слагай си другият път 5W40 и не ти трябва да ходиш по майстори...
Благодаря колеги, всичко ми стана ясно, но все пак поразпитах тук там и се оказа, че във Варна има поне трима майстори за японски автомобили, двама от тях карат :mitsu-smiley: .Третият пък е магьосник относно електроника и компютри.Имах проблем с дачик, затова ходих на две места из България (няма да да ги спомена,все пак са добри майстори за :mitsu-smiley: ) разбира се, че можеха да се спрявят с проблема, но трябваше да оставя колата една седмица, за мене беше много време. Тук във Варна за 3 часа и всичко вече е О.К. :icon_thumbup: .Благодаря за съветите.Не съм със синьото :mitsu-smiley: .До скоро :icon_n_king: Редактирано от SLX
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колеги, всичко ми стана ясно, но все пак поразпитах тук там и се оказа, че във Варна има поне трима майстори за японски автомобили, двама от тях карат :mitsu-smiley: .Третият пък е магьосник относно електроника и компютри.Имах проблем с дачик, затова ходих на две места из България (няма да да ги спомена,все пак са добри майстори за :mitsu-smiley: ) разбира се, че можеха да се спрявят с проблема, но трябваше да оставя колата една седмица, за мене беше много време. Тук във Варна за 3 часа и всичко вече е О.К. :icon_thumbup: .Благодаря за съветите.Не съм със синьото :mitsu-smiley: .До скоро :icon_n_king:

А би ли споделил някакви координати на въпросните варненски майстори. Предполагам ще бъде интересно за повечето "галантеристи" в околността. Аз се надявам скоро също да яхна "самолета" и ще ми е от полза да знам надежден човек при когато най-малкото да си правя профилактика на галанта. Благодаря предварително за което. :icon_clap:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

....Прочетох каквото можах във форума ,но не разбрах колко би ми струвало смяната им...

Никой не написа нищо за това колко ще излезне евентуална смяна? :)

24 повдигача по ~27 лева -> ~650 лева. Две гарнитури предполагам и някакви гумички ще трябва да се смнят комплектче... Някой правил ли е смяната да каже, колко пари излизат тези неща и общо :)

Редактирано от zexer
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Никой не написа нищо за това колко ще излезне евентуална смяна? :)

24 повдигача по ~27 лева -> ~650 лева. Две гарнитури предполагам и някакви гумички ще трябва да се смнят комплектче... Някой правил ли е смяната да каже, колко пари излизат тези неща и общо :)

Чакай, чакай...

Колегата е с 2.0 не 2.5 V6 т.е. 16 бр. повдигачи.

Все още не съм проучил повдигачите за двулитровия, но скоро и това ще стане. ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Чакай, чакай...

Колегата е с 2.0 не 2.5 V6 т.е. 16 бр. повдигачи.

Все още не съм проучил повдигачите за двулитровия, но скоро и това ще стане. ;)

 

Повдигачите за двулитровия са абсолютно същите като тези на шестака. Струват 14 долара и нещо бройката в САЩ.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Никой не написа нищо за това колко ще излезне евентуална смяна? :)

24 повдигача по ~27 лева -> ~650 лева. Две гарнитури предполагам и някакви гумички ще трябва да се смнят комплектче... Някой правил ли е смяната да каже, колко пари излизат тези неща и общо :)

Около 800 лв. излиза смяната на повдигачите за 6А13 мотора,но е желателно да се смени и гарнитурата м/у жабата и колектора и капаците на клапаните ............и около 500 лв. за 4G63 SOCH ЕА2х мотора............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А би ли споделил някакви координати на въпросните варненски майстори. Предполагам ще бъде интересно за повечето "галантеристи" в околността. Аз се надявам скоро също да яхна "самолета" и ще ми е от полза да знам надежден човек при когато най-малкото да си правя профилактика на галанта. Благодаря предварително за което. :icon_clap:

Здравейте,майсторът,който ми сменя ролки иремъци,без грешка се казва Митко 0888 537 091.Фен е на :mitsu-smiley: с него се съветвах каква кола да си взема.Споделих му,че искам Галант,а той ТОВА ЕКОЛАТА. Другия сервиз е "ЮНИ сервиз"и са представители на БОШ и Мобил,намира се на 300,400 метра преди" Дом на камьона"052 510 623.Това са хората най добри по електроника, компютри и т.н. и за много други ремонти,това не е само мое мнение.Третото място е във Виница,също били фенове на :mitsu-smiley: все още не съм опирал до услуги те им,визитката им е в колата ми и немога да напиша тел.следващия път.Благодаря за съветите,първо ще опитам с промивка и смяна с по тънко масло.Ако разбера,кога има среща на :mitsu-smiley: във Варна,ще ми е интересно да дойда :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...