Премини към съдържание

Табло за галанта


Препоръчано мнение

:D Обяснението е :first:

 

А защо се казва "оптитронно" само осветлението, светещите стрелки, ел. показанието на километража са различни, нали?

 

Звучи по космическо.. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 67
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Публикувани изображения

Да.Всъщност след всички тия манипулации не е зле да се закачи колата на диагностика и да си изчисти евентуална грешка, ако има. Надали, но за ваше спокойствие. Я да взема да сложа и от англичанина да ви го покажа...

Ето, закачих табло от английски галант, който няма тракшън и автопилот. Светлините им работеха при мен, както и всичко останало, освен осветлението и дисплейчето за изминатите километри.

post-1199-1249239841_thumb.jpg

post-1199-1249239863_thumb.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дори и да не светят тракшъна и круиза,това не значи че таблото е развалено или не става,просто няма крушки там!Вземате си крушки по 50 ст. бройката,слагате ги в празните гнезда и екстрите си светят вече,това е.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дори и да не светят тракшъна и круиза,това не значи че таблото е развалено или не става,просто няма крушки там!Вземате си крушки по 50 ст. бройката,слагате ги в празните гнезда и екстрите си светят вече,това е.

 

Ти четеш ли какво съм написал? Всичко си работи и свети от тези неща - англичанинът няма тракшън, а на моята кола има. С чуждото английско табло лампичката на тракшъна свети. Същото е с круиза - пак свети, а англичанинът няма круиз. Както и да е.

Редактирано от SLX
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Целият юруш да си смениш таблото с новото е най-вече заради светенето му. Ако това не работи то според мен се губи смисъла ..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Целият юруш да си смениш таблото с новото е най-вече заради светенето му. Ако това не работи то според мен се губи смисъла ..

Естествено, че е безсмислено :icon_clap: Сложих английското, за да ви покажа, че работи. Аз си имам оптитронно табло.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нали и аз това казвам бе Роска.Таблата са еднакви.Да сваля моето и да го сложа на твоя Галант няма да светне тракшъна защото нямам лампа,това го видях като го свалях,но като му сложа ще светне.Иначе въпросът с осветлението може да се оправи,въпросът е някои опитен ел.техник да си поиграе малко с него.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нали и аз това казвам бе Роска.Таблата са еднакви.Да сваля моето и да го сложа на твоя Галант няма да светне тракшъна защото нямам лампа,това го видях като го свалях,но като му сложа ще светне.Иначе въпросът с осветлението може да се оправи,въпросът е някои опитен ел.техник да си поиграе малко с него.

 

До края на тази седмица, живот и здраве, ще ви пусна схемата на захравнаването на оптитронното табло.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Остава най-голямото разминаване при таблата, що се касае до автоматиците - старите табла са за стария автоматик, който има лампички за: P, R, N, D, 3, 2, L и най-долу за Hold. Пък оптитронното табло се появява тогава, когато вече Галантите автоматик са с типтроник и лампичките са: P, R, N, D и после леко встрани: 4, 3, 2, 1 и май няма Hold :)

 

Пита се сега в загатката - какво ще се случи с тези лампички?! Как ще извежда сигнала от скоростите на автоматика?!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Остава най-голямото разминаване при таблата, що се касае до автоматиците - старите табла са за стария автоматик, който има лампички за: P, R, N, D, 3, 2, L и най-долу за Hold. Пък оптитронното табло се появява тогава, когато вече Галантите автоматик са с типтроник и лампичките са: P, R, N, D и после леко встрани: 4, 3, 2, 1 и май няма Hold :)

 

Пита се сега в загатката - какво ще се случи с тези лампички?! Как ще извежда сигнала от скоростите на автоматика?!

Над 90% съм сигурен, че ще сработи безпроблемно показанието на скоростите на автоматика. Сега на таблото холд изписва ли ти се? И аз имах тая дилема, защото намерих няколко табла от автоматични галанти и няколко от ВР4 и се чудосвах как да станат за обикновена 2,5 ръчка... Ти точно, надали ще слагаш оригинално оптитронно, нали си игра с това полското...

Да допълня някои неща към твоите опасения при сваляне на таблото.

1. ЕКУ-то не се интересува има ли табло или няма табло. Ако искаш си карай един месец без табло, не се записват грешки.

2. Показанията на бензина се самонастройват без значение къде е била стрелката. Тоест имам реално половин резервоар, слагам табло с показание една четвърт - сигналът настройва стрелката на половин резервоар;

3. По отношение на температурата е същото, но понеже там нещата са важни, добре е да се постави стрелката в предишното си състояние

4. При изработката на черната пластина трябва да се действа професионално, за да се запази стъпката (ако ще показва повече от 260) и да се отпечата на качествен материал, който няма да избледнее. Също трябва да се нагоди същия шрифт като на оборотомера, щото става гадно иначе

Още не знам дали таблото от ВР е съвместимо, но до 10-ина дни ще разбера и това. При него има още ламби за контрола на страничната стабилност и още нещо, ама трябва да питам тук един собственик на ВР4 да ми каже...

Между другото този герой, който си обърна волана на ВР4-ката и си бръмчи от половин година се спотайва и не казва... А това е много яко постижение.

Редактирано от SLX
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Още няклоко коментара за ентусиастите, за които чух, че трепетно преправят оптитронни табла:

1. На автоматиците, тоест на типтрониците таблата са обща плака, на която са ринговете. Тя е много характерна - прозрачна е на цифрите на оборотомера и километрите, на местата за лампичките на таблото и мигачите и т.н. Реплика на цялата плака е на практика невъзможна, защото не може да се нагодят прозрачните места. Остава вариант за колелото на километрите- ако сте в мили, но сканирането на оптитронното табло е затруднено от това, че ограничителите на стрелките не са като на старото, а са пластмасови и неподвижно закрепени.

2. От автоматик няма пречка да се сложи табло на ръчка, но трябва да се замаскира символите на предавките, което също никак не е лека задача;

3. Няма проблем да се сложи оригинална плака с километрите и оборотите от ръчка на автоматично табло - стига да намерите такава плака

4. Схемата съм я обещал, ама още не сме готови...

5. Ако колата е GDI вече има разлики и по самото табло.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Здравейте на всички колеги. Не пиша по форумите, защото когато напише някой нещо все ще се намери някой друг да му каже, че това няма да стане или все някакви отрицателни мисли. Та както и да е, тука отрицателните мисли са по-малко :icon_angel:

Сега да се върним на таблата, намерих някои схеми и се оказа, че са доста различни модели и начин на свръзване. Наистина се занимавах с таблото на колегата три месеца, но и толкова време не бях и изтрезнял :icon_clap: Както и да е, имаше размествания на кабели в него и добавяне на нови, но предполагам, че за всеки модел ще е различно. На драго сърце ще помогна на всеки, които се интересува.

 

 

На всички безаварийно шофиране :mitsu-smiley: :icon_thumbup:

Редактирано от Brigadiro
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички колеги. Не пиша по форумите, защото когато напише някой нещо все ще се намери някой друг да му каже, че това няма да стане или все някакви отрицателни мисли. Та както и да е, тука отрицателните мисли са по-малко :icon_angel:

Сега да се върним на таблата, намерих някои схеми и се оказа, че са доста различни модели и начин на свръзване. Наистина се занимавах с таблото на колегата три месеца, но и толкова време не бях и изтрезнял :icon_clap: Както и да е, имаше размествания на кабели в него и добавяне на нови, но предполагам, че за всеки модел ще е различно. На драго сърце ще помогна на всеки, които се интересува.

 

 

На всички безаварийно шофиране :mitsu-smiley: :icon_thumbup:

Ема ние чакаме схемата, нали уж било лесно, нали съм бил работел в НАСА, нали всичко ставало уж пък никой досега не казва какво точно е правил..............на твоя колега Геникар ще му кажа че когато съм се опитяал това да го правя преди повече от 2 години и съм видял че не става, съм имал напредвид точно това,че не си струват усилията - ако имаше готова и работеща схема - тогава ок, но такава няма и предвид това колко се доработва и преработва схемата.............

Та още чакаме схемата.......... :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ема ние чакаме схемата, нали уж било лесно, нали съм бил работел в НАСА, нали всичко ставало уж пък никой досега не казва какво точно е правил..............на твоя колега Геникар ще му кажа че когато съм се опитяал това да го правя преди повече от 2 години и съм видял че не става, съм имал напредвид точно това,че не си струват усилията - ако имаше готова и работеща схема - тогава ок, но такава няма и предвид това колко се доработва и преработва схемата.............

Та още чакаме схемата.......... :D

 

Абе явно част от таблата са сигнално съвместими с нашите - липсва им само подсветката. Докато има и такива, дето самите им входове са различни, освен подсветката.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, вярно е това което каза колегата, извинете ме, но не помня имена и никове. Таблата на някои модели си стават с изключение на подсветката, но! Трябва да се проследят добре всички кабели. На този модел специално трябваше да се премести и един кабел за контролна лампичка на маслото, защото тя като светне и гори таблото, което е кофти.

В момента си сменям работата, но след това ще имам повече време и ще ви обърна внимание. За сега няма да ви оставям тел. за връзка, но до няколко дена и това ще стане. За схемите - ще ги кача при първа възможност.

 

 

 

На всички безаварийно шофиране :mitsu-smiley: :icon_thumbup:

Редактирано от Brigadiro
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 8 месеца ...

Колеги да повдигна темата :) Има ли развитие с оптитронните

табла? Аз съм с GDI мотора 2001г. и искам да си сменя обикновенното табло с оптитронно. Някой успя ли да стигне до алтернативен варянт и в крайна сметка става или не става тази интервенция ? Благодаря предварително

Редактирано от a3asgr
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги да повдигна темата :) Има ли развитие с оптитронните

табла? Аз съм с GDI мотора 2001г. и искам да си сменя обикновенното табло с оптитронно. Някой успя ли да стигне до алтернативен варянт и в крайна сметка става или не става тази интервенция ? Благодаря предварително

Я? Има ли Галанта 2001, да не е с оптитронно табло?

Редактирано от miro253
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има ! Моя е с обикновенното.И не само моя....

ето: http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=17047

Редактирано от a3asgr
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...