Премини към съдържание

Още един горд собственик


Препоръчано мнение

Здравейте колеги вече и аз съм горд собственик на галант-спорт едишън 2.5 1999 година. Това е колата на колегата bonevsy- раздела купува-продава (тази за 7000лв.)

 

Първи впечатления-имам мускулна треска от хилене днес на магистрала Тракия (разбрах защо тия от Топ Гиър се хилят като карат някоя бесовица).

За съжаление уплътението на шофьорската врата не е много в час и при 100 км/ч и нагоре вие много силно. Круиз контрола също не работи ама ще му се обърне внимание.Подкалниците на предните гуми не са прикрепени към предната броня и днес докато се усетя гумата поизпили единия, та се наложи малък ремонт на магистралата -вързах го за бронята с подръчни материали.

Трябва да посетя DJ-я за един общ преглед и смяна на филтри и масла (живее на 5 мин пеша от мен), но разбрах, че е в чужбина и чак другия месец ще е в БГ.

 

Като цяло съм адски доволен от покупката усещането е невероятно, а и колата е real head turner.

Дай Боже на всеки такова удоволствие.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега!!! Няма съмнение,че е HEAD TURNER,черното седи изключително на тази БОЖЕСТВЕНА форма :icon_thumbup: :icon_thumbup: Много безаварийни километри да му врътнеш :icon_clap:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Екстра, честито виждам че си готов за схватка със сигмата :icon_blush: Желая ти дълги и безаварийни километри :icon_thumbup: :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

Здравейте форумци на :mitsu-smiley: клуб

Първо да се представя казвам се Иван Иванов от град Добрич съм на 20 години, работя в Областен съвет по сигурност и управление в кризи Добрич. От близо 2 месеца съм буквално влюбен в Галантите, а от около 3 дена по цял ден кисна във форума и чета. Искам да Ви поздравя за форума, просто няма грешка! Не бях на 100% сигурен дали сега е момента да вземам такава кола, но тотално ме зарибихте по колата и ще е тоя или другия месец.... :) Мислех да пускам нова тема, но тая ми се стори подходяща. Ще имам много и различни глупави въпроси понеже не съм много запознат как стоят нещатата под капака (гола вода съм) и от сега се извинявам за това.

Така че... започвам с първите няколко :)

 

Хвърлил съм око (даже 2) на един галант осмак 2.0 TDI, 90к.с., 99 г., седан. Въпроса ми е кое ще ми излиза по-евтино като цяло (разход на гориво, подръжка и т.н.)? За бензиновия 2.0 ми казват, че много пари ще трябва да се дават заради тия 136 коня? Не идват ли малко малко 90 к.с. за 1400-1500 кг. купе?

Другия ми въпрос е малко тъп, ама от вътре ми идва да го задам :rolleyes: днеска доста спорехме с няколко приятели коя ще бие: Галант 2.0 ТДИ 90 к.с. или Колт бензинка 1.3и 70 к.с. , някой да е правел такава кушия? :icon_blush:

Редактирано от Brigadiro
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:spam: Приятелю без да се засягаш ти си още хлапак което си личи и от исконният ти първи въпрос ... ще можеш ли да биеш еди си каква кола. Какъв областен съвет за сигурност и кризи на тия години като ти още незнаеш пи**е ли ти се, е*е ли ти се? Господи няма да се оправи тая държава!

 

Извинявам се за спама но не се сдържах, хеле пък факта че се парадира какъв бил!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:spam: Приятелю без да се засягаш ти си още хлапак което си личи и от исконният ти първи въпрос ... ще можеш ли да биеш еди си каква кола. Какъв областен съвет за сигурност и кризи на тия години като ти още незнаеш пи**е ли ти се, е*е ли ти се? Господи няма да се оправи тая държава!

 

Извинявам се за спама но не се сдържах, хеле пък факта че се парадира какъв бил!

 

Силверия, единия от моите хора е с Колт, другия е вносител на коли и в момента е с един Галант и от там тръгна цялата работа. Повярвай ми не съм от 20 годишните келеши, които вземат колата за да се гъзареят, да настъпват и т.н.. Въпроса ми беше от чисто любопитство, понеже едната е бензинова и малко по-слаба, а другата дизелова и малко по-мощна, но с по-голямо купе. Относно годините и работата ми в съвета при тренировки "оповестяване, ТКО, въздушна опасност и др." съм показвал не 1, не 2 пъти най-добри времена на действие, от година и нещо съм там и колко пъти е ставало нещо по-сериозно в областта и е стигало до мен, никога не е имало гаф от моя страна, така че за работата не ми се притеснявай ;) Малко трудно да ме разбереш от първият ми пост дали ми се п**е или е** и що за личност съм... но всеки си има право на мнение. :)

Редактирано от Brigadiro
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Другия ми въпрос е малко тъп ама от вътре ми идва да го задам :rolleyes: ... днеска доста спорехме с няколко приятели коя ще бие Галант 2.0 ТДИ , 90 к.с. или Колт бензинка 1.3и , 70 к.с. , някой да е правел такава кушия? :icon_blush:

Ти, приятелю, за гонки ли си взимаш автомобила?

Ако е така - вземи си колт. Въпреки, че и голф двойка/тройка ще ти свърши работа....

Виж, ако вземеш като дългосрочна инвестиция галанта дизел - то знай, че кончетата му стигат. Отделно разходите за гориво и данък ще са доста по-малко отколкото на бензина. Но от друга страна, 136 коня дават много повече усещания..

Ще ти подскажа, да помолиш някой по-опитен, да прецени техническото състояние и на двата автомобила. И чак тогава да решаваш.

................

Впрочем, я ни подскажи каква работа върши "Областен съвет по сигурност и управление в кризи" в гр.Добрич. И по-специално ти... :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, успокойте се малко...

А към колегата Ivanoff: Прочетете тази тема. Пък използвайте и търсачката на форума. Ще отговори на въпросите ви в голяма степен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ти, приятелю, за гонки ли си взимаш автомобила?

Ако е така - вземи си колт. Въпреки, че и голф двойка/тройка ще ти свърши работа....

Виж, ако вземеш като дългосрочна инвестиция галанта дизел - то знай, че кончетата му стигат. Отделно разходите за гориво и данък ще са доста по-малко отколкото на бензина. Но от друга страна, 136 коня дават много повече усещания..

Ще ти подскажа, да помолиш някой по-опитен, да прецени техническото състояние и на двата автомобила. И чак тогава да решаваш.

................

Впрочем, я ни подскажи каква работа върши "Областен съвет по сигурност и управление в кризи" в гр.Добрич. И по-специално ти... :icon_hmm:

 

Не, определено не е за гонки и настъпване.

Имах в предвид дали няма да се тормози двигателя с голямото купе и малката мощност.

Другото което е че в една от темите прочетох за проблемни скоросни кутии и глави(дизелите)...??

................

Относно работата ми - старши специалист "отбранително-мобилизационна подготовка"

Копирам ти го, понеже нямам много време в момента да ти обясня лично. "Чл. 52. (1) При провеждане на регионалната политика по планиране и подготовка за отбрана на съответната административно-териториална единица областните управители и кметовете се подпомагат от съвети по сигурността". Извинете за офтопика :)

Редактирано от Brigadiro
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имах в предвид дали няма да се тормози двигателя с голямото купе и малката мощност.

Другото което е че в една от темите прочетох за проблемни скоросни кутии и глави(дизелите)...??

Много си е добре двигателя. :icon_dance:

А и галант 99 г си е приличен автомобил.

Друг е въпроса, как е каран и поддържан досега. Затова трябва да се извърши сериозен и задълбочен оглед преди покупката. А това, че си прочел за някакъв проблем, не означава, че е закономерност при галантите. Като цяло, са доста здрави автомобили..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето тук http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=11728 имаше тема наскоро за бензин vs дизел ... темата стана доста дълга, но ако изчетеш повечето мнения ще се убедиш, че всеки решава за себе си и да питаш кое е по-добре е глупаво :) Кое да си вземеш вече за теб ще определи огледа на колата или ако до тогава не си станал пристрастен към някое от горивата ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Спамери такива,съвсем "омазахте"темата на човека :lol:

 

Честито на колегата messat! Докарай красавицата на някоя среща,та да и се порадваме и ние. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ох, да я докарам, ама ме скъсват от бачкане и даже нямам време да й сменя маслото. Пък й направих 900км.

Абе ще взема да погледна темата с клубните срещи.

Редактирано от Brigadiro
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, успокойте се малко...

А към колегата Ivanoff: Прочетете тази тема. Пък използвайте и търсачката на форума. Ще отговори на въпросите ви в голяма степен.

 

Много си е добре двигателя. :icon_dance:

А и галант 99 г си е приличен автомобил.

Друг е въпроса, как е каран и поддържан досега. Затова трябва да се извърши сериозен и задълбочен оглед преди покупката. А това, че си прочел за някакъв проблем, не означава, че е закономерност при галантите. Като цяло, са доста здрави автомобили..

 

Ето тук http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=11728 имаше тема наскоро за бензин vs дизел ... темата стана доста дълга, но ако изчетеш повечето мнения ще се убедиш, че всеки решава за себе си и да питаш кое е по-добре е глупаво :) Кое да си вземеш вече за теб ще определи огледа на колата или ако до тогава не си станал пристрастен към някое от горивата ;)

 

Благодаря за бързите отговори! Много ми помогнаха тия 2-те теми към кой двигател да се насоча и наистина май повече ще ми допадне дизеловия... :icon_thumbup:

 

Спамери такива,съвсем "омазахте"темата на човека :lol:

 

Честито на колегата messat! Докарай красавицата на някоя среща,та да и се порадваме и ние. :)

 

Наистина омазах темата... :)

Честито messat, дълга и безаварийна с тоя звяр!! :mitsu-smiley: :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами на кратко... От около 2 седмици и аз карам Галант. Не се похвалих по-рано защото чак сега слязох от колата за по-дългичко. Утре по план ще й направя няколко снимчици да я покажа.

Редактирано от Brigadiro
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами на кратко....От около 2 седмици и аз карам Галант.Не се похвалих по-рано защото чак сега слязох от колата за по-дългичко.Утре по план че и направя няколко снимчици да я покажа.

Кое доускорява по-бързо на 4-та и 5-та - мицито или баварката? Да речем от 100 км/ч :rolleyes:

 

п.п. А, ти си с типтроник ... Нищо де, на ІV-та тогава.

Честито на всички нови собственици на :mitsu-smiley: :icon_rock:

Редактирано от Andy Van Der Drift
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При Бмв-то заради турбодизеловия мотор се създава едно усещане за адски вървеж, което е доста измамно. Да, върви си колата. Да, залепя те за седалката, но не е нещо невероятно. При мицубишито за сега забелязвам, че го няма това рязко залепяне (нормално е при липса на турбо лаг), а и заради 4 степенния автоматик не мога да сравня скоростта. Като вървеж двете са близо, като мицубишито е с една идея по-бързо, но като усещане нямат нищо общо :)

Редактирано от Brigadiro
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...