Премини към съдържание

Получих те ли писмо от Балкан Стар ?


Препоръчано мнение

Днес получих писмо от Балакн Стар, в което ме уведомиха за "клиентска акция" за подмяна на вакумният клапан на спирачния усилвател. Казват че е въсможно да дефектира и да създаде проблеми в спирачната система. За това искат в удобен за мене ден, час и оторизиран сервиз, да отида за да ми го сменят. Казват още, че подмяната ще бъде извършена за 1ч и изцяло за тяхна сметка.

До сега съм нямал проблем с спирачната система, като изключим изкривяването на предните ми спирачни дискове, които не пожелаха да сменят, защото били консуматив.

Искам да попитам има ли други колеги, които са имали проблеми с спирачната система и получили ли са такива писма? :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес получих писмо от Балакн Стар, в което ме уведомиха за "клиентска акция" за подмяна на вакумният клапан на спирачния усилвател. Казват че е въсможно да дефектира и да създаде проблеми в спирачната система. За това искат в удобен за мене ден, час и оторизиран сервиз, да отида за да ми го сменят. Казват още, че подмяната ще бъде извършена за 1ч и изцяло за тяхна сметка.

До сега съм нямал проблем с спирачната система, като изключим изкривяването на предните ми спирачни дискове, които не пожелаха да сменят, защото били консуматив.

Искам да попитам има ли други колеги, които са имали проблеми с спирачната система и получили ли са такива писма? :icon_hmm:

 

То нали в Америка имаше подобна акция. Обаче нещо като загасиш колата и скоро запалиш пак, първия път на натискане при бавни маневри, нещо не включвал усилвателят напълно или нещо такова, не си спомням точно. То затова едва ли си разбрал, че имаш проблем. Аз още не съм получил нищо, но се надявам при по-новите бройки да го няма тоя проблем, защото не ми се губи времето да ходя дотам, за да ми го сменят. Мисля, че само определени VIN номера са засегнати.

Редактирано от Pepper
Правопис
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз бях писал доста по въпроса, след като първия ден като взех колата, ударих един Мерцедес заради въпросния проблем. Като е стояла по-дълго време загасена колата и след като я запалиш и тръгнеш, първите секунда-две спирачките просто отказват. Това в комплект с 1500-те оборота на автоматика си правят една прилична скорост... За това, оттогава я оставям няколко минути да загрее и тогава тръгвам. Мислех, че проблема е в мен и незнанието ми относно CVT-то, но май друго се оказва.

Аз все още не съм получил писма, но и да не пратят сам ще ида, че е време и за преглед.

Редактирано от Pepper
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре а как идват тези писма, по пощата или по за e-mail-и става въпрос и защо просто не се обадят по телефона?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз получих писмо със същото съдържание, а моята кола я взех декември месец 2008. Явно обхваща и бройките които са относително нови.

Писмото се получава по "аналогов" път, а преди 4-5 дена ме прозвъниха от БС, защото имало разминаване в адресите които съм оставил, а то било защото искали да ми пуснат това писмо. Оставили са и телефон за предварително записване за сервизите им. За БС телефона е 0888258238, другия сервиз е на Ратола, но за техния сервиз сега не мога да постна телефона.

Редактирано от valboss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Важна информация за всички колеги!!!

 

Само определени колеги с определени VIN-номера на автомобилите се викат за смяна на този винтил

Ако не сте получили писмо - не се чудете защо.

Днес ми казаха тази информация в БЦ.

Редактирано от jolly_roger
писането само с главни букви е символ на крещене!
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз бях писал доста по въпроса, след като първия ден като взех колата, ударих един Мерцедес заради въпросния проблем. Като е стояла по-дълго време загасена колата и след като я запалиш и тръгнеш, първите секунда-две спирачките просто отказват. Това в комплект с 1500-те оборота на автоматика си правят една прилична скорост... За това, оттогава я оставям няколко минути да загрее и тогава тръгвам. Мислех, че проблема е в мен и незнанието ми относно CVT-то, но май друго се оказва.

Аз все още не съм получил писма, но и да не пратят сам ще ида, че е време и за преглед.

Cell, ти прибра ли си зверчето от Б.С.? За колко време ти го оправиха ако не е тайна? :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Cell, ти прибра ли си зверчето от Б.С.? За колко време ти го оправиха ако не е тайна? :rolleyes:

 

Прибрах го съвсем скоро от БС Пловдив... отне им около 3 месеца и половина, от които месец да дойде моя ред изобщо и 2 месеца да пристигне кожух за скоростна кутия. През останалото време сглобяват и тестват всичко. Толкова нерви отидоха, че не ми се подхваща темата отново ;).

А ако не получа писмо или обаждане, тъй като все още не съм, то пак ще настоявам да ми сменят каквото трябва, защото честно казано ако колата я кара друг човек, който си няма и на идея, че има подобен проблем, то може да има по-сериозни последствия...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...
Нашите си взеха Лансера точно преди 1 година, но също не сме получавали писмо.
Аз също не бях получавал никакво писмо,но като имах път към БС проверих с талона и се оказа че трябва да ми се смени този клапан!Този път не се изложиха, а ми го смениха за около 40 мин. :icon_crying:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Лошото е че всеки сам трябва да си проверява,добре че има тази тема във форума иначе можеше да разбера чак като стане беля!! :icon_box:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Май само на Lancer със CVT кутии се сменя това чудо?

Поне останах с такова убеждение, след като никой с механична кутия не е получавал такова писмо.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...
Днес получих писмо от Балакн Стар, в което ме уведомиха за "клиентска акция" за подмяна на вакумният клапан на спирачния усилвател. Казват че е въсможно да дефектира и да създаде проблеми в спирачната система. За това искат в удобен за мене ден, час и оторизиран сервиз, да отида за да ми го сменят. Казват още, че подмяната ще бъде извършена за 1ч и изцяло за тяхна сметка.

До сега съм нямал проблем с спирачната система, като изключим изкривяването на предните ми спирачни дискове, които не пожелаха да сменят, защото били консуматив.

Искам да попитам има ли други колеги, които са имали проблеми с спирачната система и получили ли са такива писма? :icon_hmm:

Аз също не съм получил подобно писмо, а и днес бях в Б.С. Пловдив заради криви предни дискове и нищо не ми казаха по въпроса за вак. клапан. За 1 ч. шлайфаха дисковете и се оправи проблема, но това не се брояло проявен дефект и дисковете и накладките нямали гаранция. Това се получавало при висока скорост и интензивно спиране. Значи при внезапно спиране за предотвратяване ПТП трябва да се пребия само за да не си изкривя дисковете. Това според мен не е правилно и мисля, че като и те самите признават за това от къде е проблема и си е явен дефект получен при употреба на най- важната част от автомобила трябва да има гаранция като за всичко останало. Аз смятам че в случая трябва да се търси съдействие от КЗП.

Редактирано от jolly_roger
използвайте и заглавни букви!
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...