Премини към съдържание

Как се почиства стъпково моторче


Препоръчано мнение

Здравейте, аз съм нов, но виждам че тук е полезно да се обменят мнения за нашите "японки" . Кажете как става почистването на стъпковото моторче, имам чувството че от там имам проблем с ниските обороти. Казаха ми че ако не е чистено, трябва да се почисти...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, аз съм нов, но виждам че тук е полезно да се обменят мнения за нашите "японки" . Кажете как става почистването на стъпковото моторче, имам чувството че от там имам проблем с ниските обороти. Казаха ми че ако не е чистено, трябва да се почисти...

 

Днес можеше да дойдеш на Варненския събор, и да питаш колегите :P

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, аз съм нов, но виждам че тук е полезно да се обменят мнения за нашите "японки" . Кажете как става почистването на стъпковото моторче, имам чувството че от там имам проблем с ниските обороти. Казаха ми че ако не е чистено, трябва да се почисти...

 

To може да не е от стъпковото моторче. Има и някакъв потенциометър на баипаса и той може да е замарсен. Или TPS-а да ти прави мизерии.

За баипаса чух от един маистор.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

To може да не е от стъпковото моторче. Има и някакъв потенциометър на баипаса и той може да е замарсен. Или TPS-а да ти прави мизерии.

За баипаса чух от един маистор.

 

Кога се ораганизират тия събори, пичове. Ще ми е кеф да се запозная с Варненски фенове на МИЦута...Значи за ниските обороти може да има много причини, абе има и нещо на моята японка, нещо дребно е , ама трябва да се бутне.. А имам чувството че гълта май повече от колкото трябва, има няква шашма в тая горивна система. Виждам тук че много хора се оплакват от висок разход на градско...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Кога се ораганизират тия събори, пичове. Ще ми е кеф да се запозная с Варненски фенове на МИЦута...Значи за ниските обороти може да има много причини, абе има и нещо на моята японка, нещо дребно е , ама трябва да се бутне.. А имам чувството че гълта май повече от колкото трябва, има няква шашма в тая горивна система. Виждам тук че много хора се оплакват от висок разход на градско...

[

 

Емо, виждм че си градски, приятелю...Абе нямам още майстор за тази кола, прпоръчай някой тук в Варна който да разбира от нашите машини, ще съм ти благодарен...Искам да и направя една диагностика на тая кола. Ама нали знаеш, тук на всяка втора крачка всеки се пише за майстор..,

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Относно съборите - следи раздела "Срещи на клуба". В момента обсъждаме кога да се ходи на Ханска шатра :link:. А Варненски много добър майстор май за сега няма. Издирва се :) На последната среща в неделя се обсъждаха някой проблеми и съотвено кой при кого е ходил за разрешаването им. Но за най-добър и сигурен резултат ще те насочат към София :P

Редактирано от Emil Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Относно съборите - следи раздела "Срещи на клуба". В момента обсъждаме кога да се ходи на Ханска шатра: Link. А Варненски много добър майстор май за сега няма. Издирва се :) На последната среща в неделя се обсъждаха някой проблеми и съотвено кой при кого е ходил за разрешаването им. Но за най-добър и сигурен резултат ще те насочат към София :P

 

Благодаря ти, Валенце, много си мила.. :rolleyes: :mitsu-smiley: :mitsu-smiley: :mitsu-smiley: А ти идваш ли на срещите..?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Идвам разбира се :) заедно с бати ти Емо, ние сме комплект ;)

Струва ми се обаче, че тук за моторчето трябва да говорим, а за срещите в друг раздел....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Идвам разбира се :) заедно с бати ти Емо, ние сме комплект ;)

Струва ми се обаче, че тук за моторчето трябва да говорим, а за срещите в друг раздел....

 

Е, не се изразих правилно може би, разбира се че за моторчето ще се говори.... на мен просто ми стана любопитно за срещите, сигурно много добре протичат.. Бате Емо да ме извини ако съм се изразил неправилно... Все пак, наистина искам да се запозная с вас, хора... Трябва да ги обсъждае тия проблеми за тия японски машини..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Кога се ораганизират тия събори, пичове. Ще ми е кеф да се запозная с Варненски фенове на МИЦута...Значи за ниските обороти може да има много причини, абе има и нещо на моята японка, нещо дребно е , ама трябва да се бутне.. А имам чувството че гълта май повече от колкото трябва, има няква шашма в тая горивна система. Виждам тук че много хора се оплакват от висок разход на градско...

 

Относно разхода, май няма кола дето да гори малко в града. С тия задраствания и тоя нашия бензин.

И на мен ми гори множко. Ама свикнах.

Извън града обаче разхода ми пада на 7-7,5л на 100км.

Аз си реших проблема като сложих газ. Пак си гори толкова ама газта е доста по евтина. А във варвенето няма разлика.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Относно разхода, май няма кола дето да гори малко в града. С тия задраствания и тоя нашия бензин.

И на мен ми гори множко. Ама свикнах.

Извън града обаче разхода ми пада на 7-7,5л на 100км.

Аз си реших проблема като сложих газ. Пак си гори толкова ама газта е доста по евтина. А във варвенето няма разлика.

 

Страх ме е да не скапя двигателя, Тишо. Ти кво сложи, газов инжекцион ли... Но на мен все ми се струва че има нещо в тая горивна система...Съмнявам се в ламбда сондата, от Бош препоръчват тя да се сменя поне на 100 хил. а моята е на 160 хил..и не съм сигурен че не лъже нещо компа//

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А относно моторчето - чисти се в ултразвукова вана. Не бъркай с микровълнова фурна :) Мой колега, собственик на друга марка кола, правил процедурата в сервиз Рено - във Варна, малко след Метро, отдясно преди Дома на камиона. Струвало му 30 лв.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Страх ме е да не скапя двигателя, Тишо. Ти кво сложи, газов инжекцион ли... Но на мен все ми се струва че има нещо в тая горивна система...Съмнявам се в ламбда сондата, от Бош препоръчват тя да се сменя поне на 100 хил. а моята е на 160 хил..и не съм сигурен че не лъже нещо компа//

 

Аз съм с газов инжекцион. В града на тия цени, ще си изплатя бутилката след около 9000км.

Извън града за около 10000км.

Ако има проблем и тя си има компютър и си казва болешката като се закачат за нея. Всичко се прави с компютър, не ти базикат мотора и датчиците.

Ако ланда сондата ти не работи мисля че ще ти светне check engine.

Ако я закачиш на компютър ще ти покаже ако има натрупана грешка.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 месеца ...

Здравейте

Ровех се в темите във връзка с почистването на степ мотора. Надявах се евентуално и някакви по детайлни насоки да намеря но уви...В крайна сметка може ли човек сам да си почисти стъпковото моторче или се иска майторска ръка?

От време на време ми се случва като запаля двигателя и оборотите да ми падат до 500-600, подавам газ и се оправят. "Проблема" не излиза редовно, т.е. случва се само на запалване, но не и в движение, затова предполагам че може да се е замърсило моторчето. Ако ли пък греша, ще се радвам на вашите съвети.

Благодаря предварително!

Редактирано от nino
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Почисти и дроселовата клапа.

 

http://www.picvalley.net/u/2826/87757525420442044071252046139J1NSVIqdo82DK5iMZHoZ.JPG

 

http://www.picvalley.net/u/2621/7988823757430471961252046143ZYUrgDTIGCtTw8eGpubK.JPG

 

Това може да използваш за почистване:

 

http://www.picvalley.net/u/2619/8029810615116549961252046148ne0m2Hp8dPxVOaUiCp3D.PNG

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Днес не издържах и го почистих моя степ мотор, разпиялх го на парчета и го излъсках с много функционалната смазка WD-40. Мисля че успях да оправя оборотите напразен ход. Но се замислиих, понеже разпилях и зъбните предавки- три пластмасови зъбни колелца, та дали после положението на клапичката на степ мотора се настройва сама.. Като затварях я сложих тази клапичка в крайно положение, дали моторчето успява само да се настрои. Ако някои го е правил да каже, ще съм благодарен..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...